Joe
Joe - avatar

Knihy zo sveta Warhammer 40.000

Zdravíčko,

sú tu čitatelia kníh a a krátkych príbehov zo sveta Warhammer 40.000? Nie som síce hráč stolnej verzie, skôr iba tých na PCčku (Dawn of War 1 je moja najobľúbenejšia a stále sa k nej vraciam, Tau a Dark Crusade for teh winz!), ale minulý rok som začal čítať aj knihy z tohto sveta.

Zatiaľ mám za sebou:

Zo série Eisenhorn: Xenos a Malleus, chystám sa na Hereticus a potom asi aj na Ravenor, Magos a Pariah... Jedine, že ma niekto od tých neskorších odhovorí :) Alebo sú naopak stále lepšie? Za mňa Xenos a Malleus celkom dobre vystavané, dobre spravené postavy, zaujímavé príbehy... Not great, not terrible, z tých lepších.

Potom Damocles a Blades of Damocles.

Pri Damocles (čo sú 4 novely v podstate), bola polovica dobrá, polovica nudnejšia. A to som fanúšik Tau :)

Blades of Damocles bolo celkom fajn, lepšie ako predchádzajúci Damocles.

Na koniec zatiaľ to najlepšie IMO, séria Caiaphas Caine.
For the Emperor aj Caves of Ice sú výborné, teraz čítam (teda skôr počúvam) The Traitor's Hand. Výborný a pútavý príbeh, príliš nerozvláčny, zaujímavé postavy - topka!

Potom mám v zásobe ešte Honourbound (Rachel Harrison) a Baneblade + Shadowsword (Guy Haley).

---------------
Prekladateľ Joe
22.3.2021 17:41:12 | Upraveno autorem (porovnej)

málo
Kdysi jsem četl Kinga - Hvězdný Vlk a Ragnarův Spár. A bylo to co si pamatuju tak akorát OK. Nikomu bych to vyloženě nedoporučil, ale jako běžná akční rubačka se to dalo.

Ale teď mám rozečteného Ciaphas Cain: Hero of the Imperium, a to je fakt super :-) V téhle verzi mi humor do 40k sedne fakt dobře, což mě přakvapilo.

V rámci Warhammeru obecně mě ale víc bere fantasy série Zabíječ, těch jsem přečetl asi tak 6. Zajímavé, že to napsal taky King, ale ty mi přijdou čitelnější.

26.3.2021 01:45:10 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Za mě série o vlcích byla fajn ale první 4 knížky Horovy Hereze jsou super jsem odkázán jen na to co vyšlo česky a poslední dobou není tolik čas na čtení tak se mi doma ty knížky z Warhammru 40.000 začínají kupit

26.3.2021 12:28:37

Vybíráme z Bazaru

Hostage Negotiator
Hostage Negotiator
Akt. cena: 40 €
Končí za: 10 hodin

Offcanvas