Knihy inšpirované hrami

Rád by som sa dozvedel, či existujú knihy, ktoré sú inšpirované spoločenskými hrami. Vidím niekoľko príkladov, keď stolná hra bola vytvorená na základe knihy, PC hry, či filmu. Funguje to aj naopak, sú už nejaké známe príklady? Nerátal by som však do toho fantasy knižky na základe D&D, či DrD.

Ja by som napríklad okamžite siahol po knižke, ktorá by vznikla na pozadí hry Galaxy Trucker, ak by mala podobný štýl humoru, aký je použitý v pravidlách. Neviem, či ich spisoval sám autor alebo mu ich pomáhal naštylizovať niekto iný, ale sú spolu so sprievodnými kresbami zatiaľ to najlepšie (najzábavnejšie), čo som k MSH videl a čítal. :-)
18.10.2009 01:02:39

pecovahry
naprosto nevím nic o pozadí vzniku GT, ale pravidla mi přijdou hodně inspirovaná Stopařovím průvodcem po galaxii (kdo nečetl nečetl nikdy sci-fi;-)) stejně jako Space Alert (ostatně obě hry mi přijdou jako ze stopaře, což není vítka, ale chvála).

18.10.2009 06:31:16

pecovarhy
Vzniklo hodně knih ze světa Magicu a také podle hry Battletech/Mechwarrior (i v češtině).

18.10.2009 09:53:20

btw
Nesmím zapomenout na hry ze světa Warhammeru a nyní i Space Hulku.

18.10.2009 09:54:51

Boldrick
Takéto prepojenie GT so Stopárovým sprevodcom po galaxii mi, priznám sa, vôbec nenapadlo. V čom konkrétne vidíš paralely? V štýle napísaných pravidiel, alebo aj herných prvkov?

18.10.2009 13:24:11

pecovahry
stylem napsání, možná i stylem hraní. když jsem tu hru poprvé uviděl tak mě napadl Stopařův průvodce okamžitě, ale zdůrazňuji je to jen můj dojem

18.10.2009 14:29:48

Stopařův průvodce
Boldricku, mně teda vůbec. A je to škoda, protože bych si rád zahrál vesmírnou úleťárnu na téma Průvodce. Nejraději bych hrál za Marvina. :D

18.10.2009 15:36:13

husak
vidišto jakou mam výhodu:-)
a to dokonce kolikrát končim naladěn jako Marvin;-)

18.10.2009 17:59:50

Boldrick
aby sis náhodou nemyslel, že jsi divný :)...i mě je naprosto zřetelná zřetelná inspirace Adamsem a jeho sérií Stopařův průvodce (sice jsem zatím četl jen první díl, ale je to tam :) ). Takový nejviditelnější znak inspirace je třeba v pravidlech - Truckerův průvodce po galaxii...

18.10.2009 18:15:01

pravidla
Pravidla jsem bohužel nečetl, byly mi vysvětleny pouze orálně. Ale slibuju, že do nich během příštího týdne juknu a veřejně se omluvím :D :D :D

18.10.2009 18:30:24

GT a SA
i u pravidel SA je pěkně psaný manuál k letu. Pravidla jsou normálně "suše", ale příručka Jak se tát vesmírným průzkumníkem v sedmi lekcích mě pobavila

18.10.2009 22:00:10

Boldrick
Už je to dávno, čo som čítal pravidlá ku GT, to je fakt. Takže truckeruv pruvodce po galaxii, to je dobre :-) Ak si dobre spomínam, tak ma najviac pobavila kresbička kozmonauta, ktorému práve vylieza votrelec z brucha. GT je teda asi zmesou sci-fi, ale aj tak si myslím, že jazyk autora je úplne originálny a mohol by v pohode napísať celú novú knihu, s príbehom možno skombinovaným z GT a SA. :-)

19.10.2009 02:02:31

Vybíráme z Bazaru

Comanauts EN - NOVÉ
Comanauts EN - NOVÉ
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas