Inšpirácia pre súťaž typu Play by Forum

Myslím, že tunajšia komunita fanúšikov je zrelá na typ zábavy, akú nedávno (Január 2010) rozbehal Greek Guild na BGG stránke. S podporou hlavného distribútora MSH v Grécku (do súťaže dodal Cyclades a Wizard) vypísal na fóre jeden z členov guildu súťaž s témou "Dr.BoarGameVirus mision"

Išlo o to, že svet spoločenských hier napadol neznámy krvilačný DrBGV...atď v tomto zmysle...nájde sa niekto, kto ho odhalí? :-)

Prihlásilo sa okolo 30 súťažiacich, boli sme rozdelení do troch družstiev. Približne každý druhý deň bola každému družstvu zadaná "bojová" úloha, skrz nich sme sa akože dostávali hlbšie do nepriateľského bunkra.

Úlohy boli alebo rébusy (zväčša z prostredia BGG) alebo časovo náročné zadania (v zmysle potreby rýchle reagovať), keď bola potrebná spolupráca v tíme, komunikácia na fóre ale aj v súkromí, atď. Napríklad, zadávateľ napísal pred úlohou súkromnú správu každému členovi tímu, akú bude mať funkciu v misii, a potom to bolo na nás, keď sa na fóre objavila správa 10:00 typu: Na pancierové dvere musí zaútočiť bazukár. čas do 10:15. Ten "bazukár" potom iba napísal post do fóra (každý tím mal vlastné fórum) niečo v zmysle "Strieľam z bazuky", a keď to stihol do stanoveného času, misia pokračovala... Prípadne, bol zadaný rébus, ktorý ale nebol až taký ťažký, no úlohou bolo mať na fóre písomný súhlas od 8 z desiatich členov tímu,...

Trestom za nesplnenie úlohy bol odchod niektorého (alebo aj viacerých naraz) členov tímu, kde o tom, kto vypadáva, rozhodovalo hlasovanie členov tímu. :-)

Odmenou za splnenie čiastkovej misie bolo zase nejaká indícia vedúca k odhaleniu Dr.BGV, príp. jeho kolaborantov, atď (ten, čo riadil hru nebol jej súčasťou, ale mal 3 ďalších ľudí nasadených, ktorí hrali svoje roly neuveriteľne presvedčivo)

Pre mňa to bol úplne nový druh zábavy, prešli sme po mesiac trvajúcom site až 5, z ktorých víťazov vyžreboval počítač, a tak som sa stal šťastným držiteľom hry Wizard.

Len pre ilustráciu dám názvy tímov (a zároveň im prideleným fóram):
1. STRONGHOLD
2. DOMINION
3. PANDEMIC

:-)

Vzhľadom na to, ako sa (ne)darilo Pandemicu sa museli neskôr zlúčiť do nového tímu PANDOMINION :-) Nakoniec vyhral STRONGHOLD, a tak sa 5 jeho preživší členovia dostali do záverečnej hádanky, ktorú ale nebolo až také ťažké uhádnuť.

Brutálne veľa postov zažil v tom čase GreekGuild, diskusia priam explodovala! Nenormálna sranda, každý tú hru totálne podporil, nikto nebol sklamaný z vypadnutia, každý sa snažil maximálne podporovať svoj tím. Odvtedy sa odohralo v GreekGuilde tuším 2-3 podobných hier/súťaží.

Dopredu hovorím, že sám by som sa na takúto vec neodvážil podujať - vyžaduje to obrovský čas na prípravu a realizáciu. Samozrejme, aj vynikajúci intelekt a organizačné schopnosti. V neposlednom rade podporu nejakého predajcu hier. Mňa tu oslovila tá novota a čas, ktorý bol ochotný každý venovať na nete.

Myslím, že práve na zatrolenkách existuje podobný potenciál (aj po posledných správach o Zatrocone). Čo si o tom myslíte?
11.6.2010 17:20:11

Asi blbý opis
Buď som použil naozaj zlý opis tej súťaže - hry, alebo to naozaj nikoho neoslovilo? Nechce sa mi veriť, že by sa tu nenašli maníci, čo by toto nevedeli rozbehať, alebo sa aspoň vyjadriť. Bola to naozaj vynikajúca zábava. Nič podobné som nikde inde nevidel, nezažil - ale možno som iba neinformovaný a je to staré jak internet sám? Boli ste niekto účastníkmi podobnej záležitosti?

18.6.2010 22:32:06

pecovarhy
tak já se ti k tomu vyjádřim :-)
mě takovéhle hraní nebaví, když už sedim u pc tak si zahraju něco s grafikou a příběhem (prostě obyč hru), po netu mě nebaví hraní skoro žádný.
a i kdybych se unáhlil a něco takovýho hrál tak nemůžu slíbit, že budu v ten který čas u pc.
takže já nic

19.6.2010 13:29:59

to pecovarhy
Mne to tedy taky nijak příliš neoslovilo.

19.6.2010 13:36:20

časová náročnosť...
...tam bola, to je fakt, ale takmer vždy bolo možné zastúpiť človeka v družstve. Bola to aj dlhodobejšia záležitosť, ale počas víkendov, napríklad, sa neodohralo ani jedno kolo.

No nič, vďaka, ešte je asi priskoro na niečo také v našich končinách. :-)

19.6.2010 14:13:49

taky bych do toho nešel
Mám příliš mnoho reálných problémů na to, abych se zabýval ještě imaginárními.

Po zkušenosti s Travianem, který mi sežral skoro rok života, už nechci žádné další onlajnové hry. Zvláště takové, které vyžadují abych v určitou chvíli všeho nechal a věnoval se hře. A navíc, když svou nepřítomností mohu způsobit problém dalším členům týmu.

19.6.2010 21:50:35

pecovarhy
já bych spíš řekl že je na to už pozdě - minimálně u zdejší komunity
vidím to tak že doby onlinovek typu damokles, nebo později travian, jsou dávno pryč
a i když onlinovky pořád existují, tak už ani nemají tak velkou cílovou skupinu, protože velká část lidí skončí u pěstování farem a podobných pitomých aplikací na facebooku

a když to vezmu podle sebe, tak mně už vadí i to, že musím jednou za týden (ale pravidelně, každou středu večer) sednout k vyhodnocení Diplomacie (což je vlastně deskovka, ale hraná korespondečně, tedy spíš mailově) ... prostě i když je to jen jednou týdně tak to člověku komplikuje jakýkoliv další program, kam se ten večer chystá ... kde jdou doby kdy jsem byl ochotný hlídat na damoklu každou hodinu odkupy a zakázky :))

20.6.2010 02:24:25

trohat
Nemám žiadnu skúsenosť s Damoklom a Travianom, ale už ich názvy vo mne evokujú pocit, že to nie je presne to, čo sa odohralo na BGG v greek guilde. Sú Tebou menované onlinovky hry, ktoré sa hrali cez diskusné fórum?

Skôr som mal pocit, že človek, ktorý by aj tak prišiel na BGG (v tomto prípade by to boli zatrolenky), tak pozrel aj do príslušného threadu a urobil jednoduchý post, prípadne si prečítal, aký je momentálne rébus a participoval v rámci svojich možností na riešení.
Myslím, že iniciátor asi podobne odhadol záujem, a preto tam bol aj motivátor (Cyclades a Wizard), avšak, ako hra postupovala, ľudia pripustili, že to ani nebolo potrebné...

Inak, zvyčajne vypadli po vyhodnotení kola tí, ktorí najmenej participovali na riešení, nešlo o to, že by zlyhalo celé družstvo.

Stále si myslím, že som to nepopísal dostatočne presne, ale v pohode :-)

20.6.2010 13:24:01

pecovarhy
damokles byl virtuální svět, měl si postavičku, která se o sebe starala, když sis něco vydělal tak sis mohl založit firmu a začít podnikat (třeba vyrábět salámy a snažit se vydělat na jejich prodeji), založit si fotbalový nebo hokejový klub a snažit se s ním probojovat do první ligy, vydávat noviny a psát do nich články, otevřít si hospodu kam ti potom ostatní chodili na oběd atd.
v době kdy sem tam chodil (dnes už je to jinak) tak se většina věcí odehrávala textově, prostě tabulky, čísla, diskuzní fóra a tak ... v těch forech to dost žilo, bez pokecu, určitého role-playingu a taky hádek ve forech by nebyl damokles damoklem

... nakonec ten role-playing byl na tom vlastně to nejhezčí, pamatuju třeba docela dlouhou diskuzi na téma chlap potkal ženskou, svojí "něco více než kamarádku" z mládí, a snaží se jí znovu sbalit a ona ho odmítá ... vtip je v tom, že samozřejmě šlo pouze o virtuální postavičky a ti skuteční lidé seděli třeba stovky km od sebe a ani jednomu z nich nešlo o skutečné balení a odmítání, ale jen o to si na to zahrát a udělat si z toho srandu

jej to sem se nechal unést nostalgií :))

20.6.2010 14:32:04

pecovarhy
a tady v podstatě souhlasím s husakem v tom, že už nechci nic nového co by mě nutilo chodit k netu ještě víc než u něj sedím i bez toho

20.6.2010 14:33:55

Vybíráme z Bazaru

Firefly Misbehavin'
Firefly Misbehavin'
Akt. cena: 28 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas