Hra pro nejmensi deti.

Potreboval bych doporucit nejakou hru pro 3 lete dite mam klasiku jako puzzle a pexeso nemate nejakej dobrej tip.. Dik.
19.4.2016 14:46:54

Příšerky ze skříně?
Jinak bych se nebál posouvání laťky a zkoušení, co dítě zvládne. Více méně na pohodu zvládám s šestileťákem hry pro 10+.

19.4.2016 14:49:34 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
Ahoj,

tak z vlastní zkušenosti mohu říct, že tříleté děti se moc nechtějí zabývat nějakými pravidly, to je moc omezuje :-) , takže ideální jsou hry u kterých je jedno pravidlo, které jde zrušit a nahradit jakýmkoliv libovolně jiným.

Je to sice ohraný, ale člověče prostě takto malé děti fakt baví. Z klasik se dále u nás osvědčily Černý Petr, Prší s otevřenýma kartama (UNO), když zvládají čísla. Když rádi manipulují s věcmi, což například našeho syna (v tomto věku) nebavilo, ale dceru ano, tak Animal upon animal. Celkem hitem se stal Hidden treasure (kombinuje člověče s rozpoznáváním tvarů po hmatu).

U ostatních her jsme v tomhle věku moc nepochodili (hru sledují, líbí se jim, komentují ji, ale vpodstatě ji nehrají). Tam patří třeba i ty zmiňované příšerky. Od 4 to už je podstatně lepší.

19.4.2016 16:38:16

je to o tom jak se mu chceš věnovat
V podstatě ve třech to chce pamatovačky, postřehovky a domina

Příšerky ze skříně
kuřecí olympiáda
grabolo junior
možná nějaký černý petr
nemám vyzkoušený, ale prý i umí prase létat.

Vše je to napůl kooperativně a časem z toho udělat kompetetivní hru.

opravdu hezky udělané pexeso, hezky pro to dítě
Počítej s tím, že vydrží tak 10 min a pak ho to omrzí.
Ťapačky jsou většinou ještě moc náročný

19.4.2016 16:41:12 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas s prebiem
Každý půlrok je strašně znát a mám 3 děti, každé bavilo něcu úplně jiného. Nejstarší hrála už ve třech hry, prostřední až po 4. roce, zato porád skládala puzzlata, což tu starší nchytlo vlastně nikdy.sešli se až okolo první třídy, tam hrajou cokoliv co budu hrát s nima.

19.4.2016 16:49:36

Želví závody
jednoduché a zábavné i pro starší...

19.4.2016 17:24:00

Třeba Jurasik
ten by také šel. Když pomůže rodič s pravidly tak sbírání dinosaurů je fajn. Nebo udělat malý home-rules.

19.4.2016 18:12:41

Příšerky že skříně
Dřevěné pexeso byla první hra (zhruba kolem těch tří), pak jsem stejně jako ty pátral co dál a Příšerky byla dokonalá volba. Hra dodnes (cca. rok) frčí, máme odehrané snad hodiny, baví to i mě, dá se u toho dělat skvělá show, bereme to všude sebou. Skříň už dvakrát slepovaná, ale komponenty drží. Tohle je perfektní záležitost, protože mě nebaví u pexesa pořád předstírat, že nevím, kde je druhé prasátko a děcka nebaví se dívat, jak jim to sbirám před očima. Ale tady jsme na jedné lodi a jestli tvoje děti pexeso zvládají, tak tohle je, troufám si říci, jednodušší, přitom o hromadu víc zábavy.

19.4.2016 18:13:15

ještě jsem si vzpoměl na
Safari od piatnika. Taky pamatovací a sbírací hra u které není problém dovymýšlet složitější pravidla s věkem hráčů

19.4.2016 18:24:45

nedám žádný konkrétní tip
Z mé zkušenosti je to tak, že co dítě to individualita, co baví jedno, druhé může nudit v tom je to stejné jako u nás "dospělých" hráčů.
Zásadní je jak na tom to které mrně je, co se týká chápání pravidel, výdrže u hry atp.to bude nejlépe znát jeho rodič, protože někdo zvládne v 5 letech odehrát to, co jiný v sedmi.
Já se trochu snažím tlačit na pověstnou pilu a předkládat hry o kousek náročnější než je momentální hráčský level mé malé protivnice.
A když to nefunguje zjednodušuji pravidla, upravuju jak se dá, prohrávám, aby se hraní neznechutilo.
A daří se, dnes padl od malé-7let návrh na sehrání Zaklínače. Potěšilo, zahrajeme. Taky je skvělé, že když jí navštíví stejně staré kamarádky, vytáhne hru naučí je pravidla a hrají.
Proroctví hrajeme kupříkladu jako kooperativku, dobýváme jediný artefakt a posledně jsem měl, při vší kostkové smůle, co dělat, abych malou zásoboval vzduchem ve Vodní říši.
Na závěr popřu titulek příspěvku a tip přidám: Cink! - primitivní ,dá se hrát na stejné druhy ovoce, později na počet
To sem nepatří, nečíst: taky se nám tu povaluje dřevěné domino, kdyby někdo chtěl...

19.4.2016 21:48:59

Holky dvojcata 4 roky
Jednoznacne priserky ze skrine a pak dobble kids...

9.5.2016 13:42:54

děcka
Tak u nás (syn skoro 4) boduje Malý princ - Udělej mi planetu. Taky se docela chytlo Tokaido, Děti z Carcassonne, Mnoho monster a Port Royal.

9.5.2016 15:21:46

...
woa... šikovný to syn... ale moje neteř, zvládala příšerky už ve 2 letech a zhruba osmi měsících, takže to jde...

10.5.2016 00:57:56

ubongo junior
taky moc hezká hra... trénuje se při ní prostorová představivost

10.5.2016 06:19:55

Bohužel nemám ozkoušené
bohužel nemám ozkoušené

od Albi: Kde je Pepa (i když to bude možná spíš pro "menší" když zvládá pexesa a tak)

Junior hry - tady asi klasicky Dobble junior, Ubongo Junior, otázka jestli Osadníky Junior
- Velbloudí / želví závody

Od mindoku - Duch ! (nebo duch festovní výzva)

- Byť to není deskovka tak Jenga - rozvíjí jemnou motoriku :-) a využiješ i večer s přátely (ideálně o panáky :-D)

10.5.2016 09:24:52

když človek moc nelpí na pravidlech, tak jde hodně her :-)
Dobblo Junior (pouze hledání stejného zvířátka)
Cardline: Svět zvířat (podle velikosti)
City Square Off
Carcassonne (body za počet souvisejícíh políček)
Chodí Pešek okolo

u nás vždy frčely už od raného věku hry s aktivitami typu Krtkova Moje první hra :-)

10.5.2016 10:56:40 | Upraveno autorem (porovnej)

3 leté dítě
Sýrový hrad a u nás dost frčela Avanti Mare, taková rychlovka s koskou na 10 minut. jo a taky staré obrázkové Lotto (Tofa Semily) je fajn

12.6.2016 18:33:57

Vybíráme z Bazaru

Střet Civilizací: Monumentální vydání CZ
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas