Hledám hru s lodičkami

Ahoj,
hledám nějakou jednoduchou "deskovku", která by měla simulovat boje lodí.
Ideálně fantasy, nějaká obdoba Man'O War, či Dreadflleet / Dystopian Wars. Samozřejmě s modely lodiček.

Nevíte o něčem?

Díky,
Raia
29.10.2015 13:36:50

Tak není to fantasy,
ale třeba tohle :-) Pirates of the Spanish main.

29.10.2015 14:17:59

Sails of Glory?

29.10.2015 14:39:13

ruy

nieje fantasy
Cabo da roca
Najhorsia hra sveta... Tak pozor na to =)

29.10.2015 21:19:26

serenissima
Renesance, ale super hra
pirate´s cove je taky zajímavej

29.10.2015 21:54:13

Přidávám
... se k Serenissimě. Obchodování i válka, a navíc je to hezké pro oko. Není to sice moc fantasy, ale zato dost tematické. Mluvím o 2. edici. A jsou tam veslice...:-)

29.10.2015 22:44:32

Díky
Díky všem za rady.

Zajímá mne především samotný boj lodí / vylodění apod. Serrenisima tedy nepřipadá v úvahu. Sail of Glory je drahá a není moc fantasy. Nejvíc se mi pozdává Pirates of the Spanish main.

Takže díky moc!

10.11.2015 13:48:14

Dalsi
Caribik - lodicky tam jsou ale kartonovy
Merchant and marauders - uz neni uplne mala hra
Namornici z nardenu - hoodne velky lodicky

A pak pokud jde jen o to aby tam byli lodicky i kdyz to neni hra primarne o lodickach tak cyclady. Tam jsou pekny lodicky

10.11.2015 18:04:54

Pirátská hra s lodičkami
Nebudu zakládat nové téma, když tato je tomu nejblíž. Hledám hru s lodičkami - s podmínkou, že se musí jednat o pirátské téma! Nějaká pořádná pirátska hra mi ve sbírce ještě stále chybí :D

Zatím zvažuji tyto možnosti:

- Merchants & Marauders
Líbí se mi asi nejvíc, jen mám obavy s dlouhé herní doby a celkové komplexnosti. Jinak favorit č.1

- Jamaica
Ideální na takové rodinné hraní, rozhodně kratší herní doba. Mám trochu obavy, že to bude jen takové bezduché rychlé závodění kolem dokola a pak se na konci zrátaj body za to co sebereme cestou... č.2

- Sewer Pirats
Vypadá docela hezky, kopa figurek. ale přijde mi, že je to v podstate jen dražba o suroviny naroubovaná na pirátské téma...

Která z těchto tří je podle vás nejlepší?
Máte nejaké jiné tipy? Sem s nima! :)
Díky.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

26.6.2019 13:45:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Everrain
Co třeba tohle? Jsou tam lodě, piráti, Cthulhu i RPG prvky :) https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/the-everrain/description

26.6.2019 14:29:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Dansemacabre
Díky za tip, ale stejně jako například u "Skull Tales: Full Sail!" (Který se mi mimochodem také líbí), bych se chtěl vyhnout těmto deskovkám z kickstarter-u. Nechci zatím žádný takový kolos s množstvím figurek a 40 stranovým manuálem. Přijde mi to velmi komplikované (kvůli angličtině) a spíše nyní preferuji jednodušší hry, kde se odehraje kolo a je konec, než abych rozbíhal rozsáhlou příběhovou kampaň u které nevím, kdy se k ní zase, kvůli nedostatku času, opět vrátím...

Myslel jsem spíš něco z těch her co už vyšli, nebo starších.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

26.6.2019 14:59:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Kovové lodičky
Armada - nemá tu moc dobré hodnocení, ale nazatracoval bych :)

Na Kovové lodičky (na stěžně) se napichují žetony nákladu.

26.6.2019 15:14:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Kde se to dá sehnat?(Armada)

Ještě sem koukal po hrách:

- Rum & Bones
všechno super, jen tam chybí plavba lodí a takové ty obchodno/loupeživé "věci"

- Black Fleet
taková lehce infantilní grafika, ale možná to splňuje všechny základní požadavky. Docela hodně velký herní plán, co jsem koukal v obrázcích (pokud to není nějaká spešl verze).

Edit:
ještě doplňuji jednu další hru na kterou jsem narazil a nevypadá špatně
- Pirate's Cove


* * * * *
Board games klub, Trenčín

26.6.2019 15:44:20 | Upraveno autorem (porovnej)

vulcano

Asi jen bazar.
Ale koukal jsem a v Hrasu mají ještě jeden kus a není to žádná pálka.

26.6.2019 15:52:06

Jamaica
Jamaicu jsem párkrát hrál a přišlo mi to jako spíš horší hra, která toho pak nepřináší.

28.6.2019 12:22:14

Peet
Díky za typ, po zvážení jsem nakonec Armadu zavrhl (přijde mi to vizuálně příliš fádní a nezajímavé, byť to nemusí být špatná hra).
Na prvním místě je u mě zatím:
- Merchants & Marauders
V závěse pak trojice:
- Pirate's Cove
- Dead Man's Doubloons
- Black Fleet

Jsem teď na vážkach, Merchants & Marauders bych bral hned, jen se bojím té dlhší herní doby a komplexnosti (u mě dobrý, jen nevím jak se s tím popasují spoluhráči). Když ne to, tak některou jinou z té trojice.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

28.6.2019 14:33:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Sails of glory
fantasy to sice není, ale jinak herně to je paráda.
v základu 4 lodě, dále možno dokupovat další figurky takřka neomezeně.

hra nabízí 3 obtížnostní úrovně pravidel kdy nejtěžší je už poměrně komplexní simulací ovládání lodě ale nejsnažší je až funny pohodová záležitost.


Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

28.6.2019 14:44:23

Tharr - Sails of glory
Díky za tip, ale myslím, že to taky není to pravé ořechové. Spíš bych chtěl hru se zaměřením na zábavnost v kombinaci s nenáročnou plavbou a drancováním lodí nebo ostrovů :).
Tohle mi přijde jako čistě simulace plavby s vyměřováním pohybu, co se mi teda moc nezamlouvá i když na nejakou tu střelbu z kanónů taky dojde.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

28.6.2019 15:17:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Merchants & Marauders
Nebál bych se toho, je to výborná hra, která vytváří příběh. Nakonec ta delší doba právě proto ani nevadí. Pozor, jak už to bývá rozšíření je celkem nutnost, která zvedne kvalitu hry o 100 %. Navíc pokud chcete hru zrychlit, dá se spousta pravidel vynechat a houserulovat. Proč ne. Máš moc vysoké nároky a s přitom spoustu požadavků :D

28.6.2019 16:23:24

Merchants
Tak ja ti reknu, ze se te herni doby bojis opravnene. Je to opravdu, ale opravdu zdlouhave, a pokud to nekdo nestihne rychle profrcet a vyhrat (coz jsem pochopila neni ucel hry), tak se to zvrtne v zdlouhave pretahovani (coz jsem pochopila je ucel hry). Cele je to postavene tak, ze prvni cast hry jsou obchodnici na koni, hrozne rychle vydelavaji a nabiraji body, zatimco pirati jsou absolutne bezmocni. Pokud to obchodnik nestihne urvat, nez ho nekdo nebo neco pojede, tak teprve pote ma sanci pirat, ktery to bude jeste x dalsich hodin dotahovat do 10 bodu. A navic je frustrující, ze clovek casto behem toho tahu nestihne udelat nic jineho nez vyjet/zajet z/do pristavu a posunout se do jine oblasti. Co se atmosfery tyce, verim ze priznivci historickych/civilizacnich her s tim jsou opravdu spokojeni, mne to popravde moc nebere, takze vnimam tu zdlouhavost a herbi dobu o to vic negativne.

28.6.2019 19:49:17

Dík všem za pomoc !!!
Nakonec z toho vítězně vzešla hra Pirate's Cove. Ohledně mých moc vysokých nároků a spoustě požadavků :D, myslím, že mám docela přesnou představu jak by ta hra měla vypadat, fungovat a tak dále, jen to zrovna žádná z těch dostupných her nesplňuje na 100% :). Přesto to nejsou nějak náročná kriteria, jen to chtělo najít něco, co se tomu podobá nejblíže, hlavně s ohledem na spoluhráče...
Tak snad jsem se trefil.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

30.6.2019 23:15:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Já vám teda taky děkuju...
...já si zas díky tomuhle vláknu, protože taky nemám ještě hru s loděma, objednal Merchants & Marauders... I s rozšířením...

1.7.2019 02:22:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Azul
Azul
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas