Hledám hru

Ahoj, v dětství (někdy kolem roku 2000) jsme hráli deskovou fantasy hru. Teď jsme si na ni vzpomněli, ale bohužel ji nikde nemůžeme najít, a hledání na internetu zatím také nic nepřineslo. Tak mě napadlo to zkusit už jedině tady. Bohužel si z té hry už moc nepamatujeme, mám jen pár indicií, ale za zkoušku nic nedám. 

V té hře hrál hráč za nějakého hrdinu (ti byli vytištěni na kartičkách a sloužili jako figurky, takže žádné modely). Herní plán byl myslím obdélníkový, a hráč postupoval dokola po obvodu a postupně se blížil středu, kde byl nějaký hrad (a možná dokonce i hrad). Na herním plánu byl les, nějaké podzemí (nejspíš) a i nějaké skály, takže se poměrně střídalo. Trochu střela od boku může být to, že se na herním plánu vyskytoval i nějaký katapult. Celá hra byla laděná do temnějšího tónu, a s největší pravděpodobností byl její název jednoslovný. Na přebalu hry byli hrdinové (snad i nějaké blesky) a celý byl zbarven částečně do fialova.

Jak říkám, moc indicií nemám, ale třeba se poštěstí. Díky.

1.6.2021 21:08:19

Nemohlo jít o Talisman? Postupně vyšel v několika edicích, takže projdi obrázky těch starších, jestli nepůjde o někferou z nich (druhá - třetí?).

1.6.2021 21:30:29

Na Talisman jsem už koukal, a v určitých věcech mi to přišlo podobné, ale žádná edice ani vydání neodpovídalo tomu co si pamatujeme. 

1.6.2021 21:45:32

Zkus zapátrat po “Talisman-like” hrách na webu, viz např. toto fórum na BGG:

 https://boardgamegeek.com/thread/445237/any-other-games-talisman

1.6.2021 21:59:52

A nejde o hru Duchové, Démoni a Draci?

http://m.duchove-draci.webnode.cz/products/produkt-1/

1.6.2021 22:20:09

@Bigfoot – taky myslím, ale já mám ještě verzi s plastovejma figurkama…

1.6.2021 23:45:18

El Ďábel - tady je třeba uvedený rok vydání 2001, ale my jsme to hráli už na konci devadesátek a naše verze se prodávala v bloku a museli jsme si ji vystříhat a postavy slepit.

2.6.2021 00:44:08

@TheBigfoot  To je přesně ono! Děkuji moc!

2.6.2021 07:34:44

Vybíráme z Bazaru

Mindbug (Mozkožrout) EN
Mindbug (Mozkožrout) EN
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas