Herni konzole

Zdar,mam tu trosku dalsi offtopic.Nadchl jsem se pro to,poprve mit herni konzoli,ve 30ti je nacase.Mate nejake doporuceni pro PS3 nebo Xbox od Nintenda?Nejak nevim,co si vybrat,uz jsem byl rozhodly pro PS3,ale abych byl uprimny,lehce mne sokovalo,ze je nutno hrat originalky,coz se mi moc nelibi,mit 1 hru na pul roku.Budu vdecny za rady.
Diky.
12.10.2009 11:36:06

KADAVER
tak jasan, recenze mam davno prosmejdene na allrpg, rpgfan a pod. Spise mi slo o osobni zkusenosti, protoze dneska se chvali kde co a pritom to mnohdy stoji za starou backoru, alespon z meho hlediska. Co se tyce zapadnich RPG, tak ty nehravam krome par klasik z 90. let vubec. Co se tyce JRPG, tak na PS1 mam emulator na PC, na SNES taky, na nejake ty remaky mam NDS. Spise mi slo o rekneme opravdu nove RPG, ale s tou klasickou JRPG hratelnosti jako maji FF 4 - 10, Dragon Questy a pod. Z tech akcnejsich snesu i Star Ocean, dvojka na PS1 byla vynikajici, a Rogue Galaxy z PS2 taky muzu, i kdyz to uz je akcnarna jak brno:-)

22.8.2011 13:56:19

to Ringo
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit jen Eternal Sonatu (což je nejvíce JRPG, které jsem na PS3 hrál), Folklore (který je ale spíše taková akčnější adventura s příchutí sbírání monster) a Costume Quest (taky více adventurovější a nejaponské, ale kolové souboje, nějaký ten sidequestík a sbírání nových kostýmů - každopádně dobrý úlet).

22.8.2011 14:50:52

rbx

Ringo
a ja ti doporucim na XBOX Lost Odyssey a Enslaved. Enslaved sice neni RPG, ale je to skvela hra.

22.8.2011 16:03:51

to Ringo ad rbx
Můžu Ti s klidem v srdci říct, že Enslaved se Ti opravdu líbit nebude :-) A btw vyšel i na PS3, aby nedošlo k nějaké mýlce.

22.8.2011 16:33:36

hmm
nakonec to asi kaslu, pridam par kacek a koupim notebook, nahodim na nej emulatory Genesis, SNESu, PS1 a mam na dovolenkove noci pristi rok vystarano:-) K tomu NDS a nejaka knizka...na co dalsi konzole do bejvaku:-) I kdyz tu FF 13 i pres jeji nepovedenost bych chtl preci jen vyzkouset, FF byla vzdy dobra minimalne podivana.

22.8.2011 17:39:41

to Ringo
Což o to, ve FF XIII podívaná je to přímo nádherná, graficky je to opravdu nepřekonané. A s těmi koridory mi to přijde úplně stejné jako ve FF IV a podobných JRPG, které jsem hrál. Tam jsou to taky koridory, akorát občas širší, jak na mapě hledáš, kam to máš jít (stejně ale můžeš jít jen do jednoho místa).
Ale jestli Ti jde o to, tak bych Ti mohl klidně někdy PS3 půjčit včetně FF XIII, to by nebyl problém, kdyby sis pro ni přijel do Brušperka.

22.8.2011 18:16:36

rbx

Kadaver
tobe se Enslaved nelibilo? Ja byl nadsen.

22.8.2011 20:23:29

to rbx
Hrál jsem jenom demo a to bylo pěkné a určitě bych si zahrál někdy i plnou hru (ale kupovat ji nebudu, leda si ji od někoho půjčím, zase takový fanda third-person shooterů nejsem). Já jsem jen tvrdil, že Ringovi by se podle jeho vkusu určitě nelíbila.

22.8.2011 21:09:11

rbx

Kadaver
ale to není third person shooter :-) Je to spis hopsacka s nejsilnějším příběhem, co jsem kdy hrál.

23.8.2011 00:26:29

rbx
ja mam obecne problem s hrami, kde musim rychle klikat, nekam se trefovat, skakat, strilet a pokud mozno vsechno tohle dohromady najednou. Nekdy to skousnu, ale musi to byt kapku zvladatelne i v pripade, ze sam citim, ze to neovladam na 100%. V takove Xenogears, vyborne RPG, tam me vylozene iritovaly hopsackove pasaze a nebyt savestate v emulatoru pred kazdym skokem, tak jsem na tu hru zanevrel:-)

23.8.2011 10:31:34

Kadaver
waw, diky za nabidku, pouvazuji o tom, Brusperk neni daleko:-)

Jinak co se tyce koridoru - ono je to vsechno o mire, protoze takrka uplne kazda hra je koridor, pokud teda nema The Eklder Scrolls nahodne generovanou volnost. To pak radsi ten koridor, kde je kazdicke misto pevne a ojedinele, ne nahodne programem vygenerovane. A ta mira posledni dobou presahuje meze. At uz jde o Mass Effect typ her nebo o tu FF13. FF IV je svym zpusobem soubor koridoru rozhazenych na velke mape, ale ta moznost volneho pohybu po mape, moznost si rici, navstivim ted tohleto mesto, moznost vydat se do prava nebo do leva (jiste, hra te i tak nakonec nasmeruje spravnym smerem, to porad dava jakousi davku uspokojeni, ze jsem se rozhodl, ze ted pujdu tam a ne jinam. Problem FF 13 vidim v tom, ze jdes koridorem a mackas jedno tlacitko. Me to prijde jako osekani vseho, co patri k RPG. Spise je to takovy interaktivni film, ktery hraci obrac rekne, klikni, at se posuneme dal. Mozna je to zabavne, nevim, zatim soudim hru dle recenzi a videi na youtube. Ono je hodne velky rozdil, jestli do hry zakomponujes odboky a das hraci jakysi pocit, ze neni tazen na spagatku a nebo hru udelas tak, ze vsechyn nepotrebne (byt i kraticke) odbocky odbouras. Jinak jsem ale ten posledni, ktery by hram vycital linearitu. Mam rad silne pribehy a ty si linearitu zadaji:-)

23.8.2011 10:37:03

to Ringo
Tak Mass Effect 2 jsem nedávno dohrál a jestli to je koridor, tak pak nevím, co je FF IV... Asi uzounká chodbička, kterou se skoro nedá projít. V Mass Effectu 2 máš už skoro od začátku mapu celé galaxie a na ní můžeš lítat kam chceš, přistávat na planetách, které se Ti líbí a plnit tam mise, nebo prostě jdeš slepě po hlavním questu a na side questy kašleš. Ve FF IV máš sice mapu, ale v každou chvíli na ní stejně můžeš jít jen na jedno místo (pokud nepočítám města, kde Tě stejně nic nového nečeká a můžeš tam akorát nakoupit). Žádné side questy (což mě mimochodem dost překvapilo), možnosti rozhodování (čož mě nepřekvapilo) a podobné se tam nekonají. Proto se mi více líbí západní RPG, protože mám rád nelinearitu a možnost rozhodnutí, která má vliv na okolní svět. Máš ale pravdu v tom, že lineární příběh bez rozhodování je schopen podat ucelenější příběh a více rozvinout postavy. Ovšem i některým nelineárním kouskům se to vynikajícně daří.

23.8.2011 14:27:29

rbx

... koridory
tak ja obecne moc nemusim volne svety, protoze nemam na hrani moc casu a spis jsem rad, kdyz me hra urcitym zpusobem vede. Nesnasim, kdyz musim po nejakych rozlehlych lokacich patrat, co mam udelat, protoze jsem to naposledy hral pred tremi tydny a uz si to moc nepamatuji :-) Proto se mi moc libil ten Enslaved, ale je pravda, ze jsem ho po neuprosnem vikendu dohral do konce, coz se mi u zadne hry snad jeste nikdy nestalo. Ted mam rozehraneho Batman Arkham Asylum a to je moc pekne a je pravda, ze tam ty koridory moc nejsou, ale zase mapa presne ukaze, kam jit a co vymlatit :-)) Takze se k tomu da vratit kdykoliv. A jako rodic jsem nadseny z LEGO Piratu z karibiku a LEGO Star Wars, to je fakt pecka :-))

23.8.2011 14:45:06

Kadaver
hral jsem vsechny dily FF krome online 11 a te nove FF 13, ale nemuzu souhlasit s tim, ze hra je celou dobu cisty koridor. Koridor je nastaven v uvodni silne pribehove casti a obvykle kazda FF mela druhou cast, kdy nabidla volne cely svet k procestovani a tam se fakt muzes vydat kde chces. Ted uz si presne nepamatuji FF4, tu jsem pres SNES dohral uz davno, ale FF 6 a vyse uz side questy ma. FF7 ma sidequesty docela zasadni a hodne ovlivni naslednou obtiznost final fightu, ktery se ovsem stava daleko lehcim nez splnit ten sidequest. Sice mam taky radsi linearitu jak pise rbx, ale ne zase takovou, abych se u ni citil stupidne. Mass effect 2 jsem nehral, mam rozehranou jednicku a ta mi prisla za rucicku vedouci. Jedine co jsem si mohlvybrat je smerovani rozhovoru, ale nejsem si jisty nakolik to ovlivni dejovou linii a pokud si tu hru nezahraji znovu, tak to ani vlastne nezjistim. Ale je to zbytecne se dohadovat o tomhle, mira linearity a koridorovitosti hry se da posuzovat ruzne a kde ji vidis ty, nemusim ji videt ja a naopak.

23.8.2011 15:19:31

rbx
Ááno, Lego hry můžou tatínkové i dětičky. Mnohokrát vyzkoušeno pro dva ovladače :-) (Lego Indy Jones, Batman i ty ostatní)

23.8.2011 15:33:47

Blood Bowl na Xboxu
Hraje to někdo? Je to dobré? Uvažuju nad tím místo figurkového BB

29.8.2011 15:26:48

hry, ringo, beholder
Enslaved se mi taky moc líiblo...dohrál jsem ho skoro jedním dechem. Nevim prostě mi to hodně sedlo. Jj Batman je klasa, už se moc těšim na dvojku....a to mi připomnělo otázku volby obtížnosti. Jakou si dáváte v hrách obtížnost? Já už zásadně nejtěžší..taky sem onehdá Batmana musel na pár dní odložit, protože ten jeden bosík se nějak dlouho nechtěl vzdát:) Legu nějak neholdujem a to sem taky rodič, ale to bude tím, že jsem to malý pořádně neukázal...za to teď o víkendu jsme "spolu" dohráli From Dust...hrajete někdo? V pátek mě to viděla hrát a v sobotu ráno už furt hučela, že chce "papáni"..jako panáčky;)

Blood Bowl na xku nee, ale na PC ho občas zahraju. Zkoušels PC verzi?

29.8.2011 16:05:34

Odulin
nezkoušel. Jaké to je?

29.8.2011 16:24:37

Beholder
melo by to byt stejne

29.8.2011 18:36:45

beholder
Tak tak. Jsou až na pár maličkostí víceméně stejné.

29.8.2011 19:14:09

...
stejné jako figurkový BB?

29.8.2011 20:09:24

beholder
Nene, myslel jsem rozdil x360 a pc verze, ale popletl jsem si to. Měl jsem za to, že tam byly větší rozdíly, ale nebyly. PC má o něco víc nastavení, online mód..a taky se trochu liší v real time modu...ale nic zásadního.

29.8.2011 20:25:04

BB na PC
BB na PC je mozno hrat presne dle deskove predlohy, takze fakticky muze nahradit deskovou podobu hry, kdyz se dva hraci sejdou treba u jednoho compu a daji to proti sobe. Nicmene v tomhle smeru porad u me funguje, ze PC hra je PC hra a deska je proste deska a deskovky na PC (zatim) proste nehravam. Nicmene ten BB na PC me laka taky, uvazoval jsem ,ze bych se na tom naucil pravidla.

29.8.2011 20:27:15

Odulin
aha, tak jinak (dneska je nějaký divný den, protože mě nikdo nechápe :) )...

Neznám ani PC verzi ani konzolovou. Ptám se jaký je "video" BB oproti figurkovému BB

29.8.2011 20:28:51

Ringo
Takže je to stejné? hody kostkou, vlastnosti, pravidla, takový režim atd...?

Já bych na figurkovém BB nezkousl tu "demoverzi" v podobě základu, který obsahuje jen 2 rasy bez hvězdných hráčů a velkých figurek a nenamalované figurky.

29.8.2011 20:32:05

Vybíráme z Bazaru

Nisei (Android Netrunner): Ashes cyklus
Nisei (Android Netrunner): Ashes cyklus
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas