Herni konzole

Zdar,mam tu trosku dalsi offtopic.Nadchl jsem se pro to,poprve mit herni konzoli,ve 30ti je nacase.Mate nejake doporuceni pro PS3 nebo Xbox od Nintenda?Nejak nevim,co si vybrat,uz jsem byl rozhodly pro PS3,ale abych byl uprimny,lehce mne sokovalo,ze je nutno hrat originalky,coz se mi moc nelibi,mit 1 hru na pul roku.Budu vdecny za rady.
Diky.
12.10.2009 11:36:06

konzole
Pořiď si PS3 a k tomu MOVE - srandy kopec :-)

8.8.2011 22:58:20

aradraug
i na tuto formu obývákového sportu (neplést s gaučingem :) ) jsem myslel - Xbox má Kinect. Věřím, že Move je (možná) promakanější, nevím, ale zase asi bude Kinect dále než Wii.

8.8.2011 23:03:15

to Beholder
Tak pokud se jedná o hopsačky, tak to sis měl opravdu pořídit PS3 kvůli Little Big Planetu 1,2. Naprosto vynikající a navíc nekonečná hra :-) Jinak právě spousta plošinovek je jenom ke stažení, takže ses nediskovou verzí obral o spoustu potencionálních kvalitních přírůstků za nízkou cenu. V dnešní době je konzole bez připojení k internetu jako bez ruky, ať už kvůli hraní po netu (což já taky moc neprovozuju), tak hlavně kvůli širokého výběru obsahu.
A jinak instalování částí her na disk pro urychlení loadování atd. je celkem běžné. Obzvlášť třeba Bioware hry (Mass Effect, Dragon Age) si při prvním spuštění nahodí na disk celkem dost dat. Ale nevím, jak je to na Xku, jestli je to stejné jak na PS3.
Jo a k tomu pohybovému ovládání. Kinect je pěkná věcička, ale jen na určitý typ her, stejně jako Moveko je zase na jiný typ her. Na Kinectu bych asi nikdy nehrál žádnou střílečku nebo auta (auta jsem viděl v akci a bylo to zoufalé ovládání). Zase třeba taneční hry jsou tam skvělé. Kinect je prostě určený na hry, kde zapojuješ většinu těla a ne jen ruce. U Move je to zase naopak, taneční hry jsou tam na houby, ale střílečky a sporty jsou fajné. A Heavy Rain na Moveku je nezapomenutelný a nepřekonatelný zážitek. A Kevin Butler je taky nepřekonatelný :-)
http://www.youtube.com/watch?v=tZeYel89l00

9.8.2011 09:56:50

Kadaver
jo o LBP vím, Míša si pouštěla trailer a nějak extra jí to nezaujalo, tak jsem si řekl fajn, PS3 můžeme vyřadit :). Já chtěl Xbox hlavně kvůli Gears of War a nějaké dobré hopsačky se na Xbox taky určitě najdou.

Co se týče bezdiskové verze, tak jak jsem psal, není problém provést později upgrade na 254 GB za nějakých 1300 Kč. Takhle jsme tou 4 GB verzi ušetřili skoro 2 000 Kč.

Co se týče těch pohybových ovládání, tak to je pro mě jen alternativa a ne nutnost. V tuto chvíli k tomu nemáme ani pořádný prostor a až někdy budeme mít tak už bude zase něco nového :)

9.8.2011 10:42:54

Xbox
Mám Xko už 6. rokem (vedle herního PC) a nemůžu si stěžovat. Koukám, že se tu spíš doporučuje PS3, tak se musím té ms mašinky taky trochu zastat. Nebudu srovnávat hry, protože většina jich je stejně multiplatformních. Ohledně exkluzivit je to jen na člověku, co je mu bližší. Xko-->Forza, Gears of War, Alan Wake, Halo, Fable.. nebo PS3--> God of War, Grand Turismo, Heavy Rain, inFamous, LBP, Killzone, Resistance atd.
XBLA mi také dělá radost--> Limbo!!, Super Meat Boy!!, Bastion,Geometry Wars2, Shadow Complex, Outland apod.
Mám Kinect a je to celkem fajn večička. Jediná její dost velká nevýhoda je absence nějakejch "pořádnejch" titulů. Kravinky jako třeba Kinect Adventures, Kinect Joyride a další neberu. Ale je pár her, které na Kinect už stojí za to. Kinect Sport, Dancing Central, Dance Master a nově i Child of Eden. U posledních 4 jsme se už pěkně vyblbli:) Ale stále je těch titulů málo.
Jinak ohledně konzole na netu. Před nedávnem vznikla ofiko podpora Xlive i u nás v ČR. Původně jsem měl GB účet, ale zmigroval jsem ho na ČR. Malej problém mám s tím, že výběr na marketplacu není zdaleka tak velkej jako třeba na USA nebo GB trhu, ale zas taková katasftrofa to není.
Ohledně hacknutí a úpravy firmware se tu nijak široce zmiňovat nebudu. Nevim, jak teď na tom je PS3 v tomhle ohledu, ale s Xkem žádnej zásadnější problém není. Případné info v soukromých zprávách.

9.8.2011 10:46:38

Odulin
jestli máš rád Star Wars, tak si myslím, že by ty nové SW Kinect co teď výjdou (vyšly) mohly být dobré.

btw. potvrzuješ to k čemu jsem se postupně dobral přes videa na youtube a google, že Xbox 360 S 4GB + 250 GB HDD koupený zvlášť = nima probléma? :)

9.8.2011 10:56:34

Beholder
Jj nevypadá to úplně zle.

Jasný to nebude vůbec žádnej problém. Taky jsem disk (120gb) dokupoval zvlášt.

9.8.2011 11:10:10

to Beholder & Odulin
to Beholder: LBP na první pohled nevypadá nic moc, ale jak si to zahraješ, tak rychle změníš názor. Tam jde hlavně o to, jak to pěkně všechno zapadá dohromady.
Nevím, jak Gears of War (nezajímal jsem se o ně kromě deskovky od FFG), ale na PS3 je řada hodně dobrých exkluzivních stříleček - Killzone, Resistance, SOCOM, ..., takže je to asi nastejno.
A SW na Kinect bude mít stejný problém jako zbytek, SW se hrají jenom rukama a máchat naprázdno rukama před Kinectem? No nevím, nevím, stejně si do ruk budeš muset něco vzít a přece jenom je kapku lepší, když to má i čudlíky, abys mohl dělat i něco jiného než jen máchat :-)

to Odulin: Limbo a Outland jsou i na PSN, Super Meat Boy se mi nelíbil ani ve Flash verzi, ale Bastion a Shadow Complex jsou zrovna hry, které bych si na PS3 strašně rád zahrál (hlavně Bastion, protože to vypadá náramně). Ale stejně tak je to i naopak, PS3 má spoustu skvělých stažitelných titulů. Je to v podstatě jak říkáš, záleží na preferencích, jinak jsou ty konzole srovnatelné.

9.8.2011 11:59:16

Moje babička by vám dala ...
... určitě by vám řekla, že záclonové konzole nejsou na hraní a že kdo se bude s těma záclonama pak znovu škrobit :).

9.8.2011 12:08:12

PSN
Jo souhlas, netvrdim o PSN nic špatnýho. Hodně obsahu bude mít s XBLA společnýho a exklusivity na PSN neznám. Super Meat Boy mi fakt sednul a podobně se mi líbí i VVVVVV :D Já tyhle plošinovky s "oldschoolovou" hratelností, kde se chcípá o 106, fakt můžu. Bastion jsem před 14 dny dojel a bylo to fajnový... a na Pcčku se ho taky brzo dočkáš.

9.8.2011 12:10:58

Kadaver
Gears of War jsou 3rd person střílečkou s důrazem na krytí se za vším možným.

Ale to máš jedno, myslím, že se všichni shodneme na tom, že obě konzole mají několik dobrých exkluzivek a hafo multiplatformových věcí :). Ideál je mít obě konzole :)).

U toho SW kinect mě napadlo, že by se k tomu dal koupit svítící světelný měč z hračkářství a hned by to bylo lepší (otázka je jestli by to fungovalo), jinak Jediové používali převážně ruce a celkově tělo na ty svoje machrovinky, takže si myslím, že je kinect ideální na SW (chybí jen ten meč)

9.8.2011 12:12:16

to Beholder
To se někdy přijdu podívat, jak budeš dělat salta a podobné akrobatické kousky v obýváku jako správný džedáj :-)

9.8.2011 12:27:10

Kadaver
a ve dveřích tě jediovksy "přemluvím" že to všechno co uvidíš jsou opravdické salta a jediovské psí kusy :D

9.8.2011 12:33:55

ja mam stejne nejradsi SNES, PS1 a PS2:-)
hry jako Final Fantasy 4, 5, 6, Chronotrigger, Tales of Phantasia, Final Fantasy 7, 8, 9, 10, Star Ocean 2, 3, Parasite Eve 1, Dragon Quest 8, Xenogears, Xenosaga, Shadow Hearts....to uz proste dneska nikdo nedela a je to asi duvod, proc me zadna nova konzole vlastne ani nelaka. Z tech novejsich mam jen NDS a to hlavne kvuli remakum starych klasik ze SNESu:-) Tim jsem splnil muj oblibeny pohled do historie a muzu si jit dale po svych:-)

9.8.2011 13:34:58

to Ringo
To by ses celkem divil. Hry jako Eternal Sonata, Folklore, Crisis Core, Dissidia nebo třeba i Costume Quest nebo Dragon Age Origins se západních her. Teď nedávno vyšlo nové Wizardry, které ale bohužel nemá s těmi dávnými moc společného, ale je to krokovací dungeon pro pamětníky. Parasite Eve vyšla teď trojka, i když ta už toho taky asi nemá moc společného s předchozími (ani jedny jsem nehrál).

9.8.2011 14:00:43

Kadaver
no, ono jsou to hlavne stylove uplne jine hry nez jsem jmenoval. Me ten novy herni styl proste uz nejak nesedi. Je v tom prilis zjednodusovani a prijde mi to ze je to delano dneska proste pro hodne rychlou a hlavne pochopitelnou zabavu. Treba takova Final fantasy 13 na PS3, to je kapitola sama pro sebe. Priste udelaji ty koridory snad uz i rovne, aby hrac nemusel klikat ani sipkami do stran, aby se moc nenadrel:-)

9.8.2011 14:43:21

Konzole
Ac hraju hry, tak konzole pro me neni. Libilo se mi celkem GameBoy Advance SP na cesty, ale zas tolik necestuju :) Playstation nebo kriplbox me taky nenadchla predevsim skladbou her, neni tam pro me vyber :) Nicmene par kousku by se naslo, ale kvuli tomu si nebudu porizovat domu dalsi kram :) Nicmene synacek ze skolniho vyletu nakonec privezl Nintendo Wii, a i presto, ze zpocatku to chytlo, ted uz nemam motivaci. Proste DOSBOX nic neprekona :)))

10.8.2011 19:59:12

Richmond
me bavi JRPG na SNES, PS1 i PS2, NDS a jedno - Phantasy Star 4 na Sega Genesis. Samozrejme ne vsechny, v podstate jen zlomek, dalo by se to zjednodusit na Final Fantasy, Dragon Quest, Chronotrigger, Star Ocean, Shadow Hearts, Rogue Galaxy a Xeno hry. Takze tu se neshodnem, ale s tim DOSBOXEM souhlasim naprosto (zrovna pod nim smazim Ultimu 4: Quest of the Avatar) a pridal bych jeste WINUAE:-)

10.8.2011 21:56:35

Ringo,Richmond
Právě proto jsem pořizoval PSP - se "správným" firmwarem na něm super běhají emulátory většiny starších konzolí (Game boy/Advance, SNES, Sega Genesis),převážná většina PS1 her,aji na tom DosBoxu lze občas něco spustit, ale SCUMM tam funguje naprosto sqele takže adventurky jako Monkey Island, Simon the Sorcerer a podobné jsou mobilní a na malém displeji i dnes vypadají sexy, samozřejmě origo PSP hry kde se také dostatek kvalitních titulů najde (včetně Tekkenu a Soulcaliburu) a nesmím zapomenout na velmi slušný Wagic:The Homebrew? - MTG do kapsy - co si přát více?

Ještě k těm plošinovkám na velkých konzolích - Ratchet a Clank - podle mě nejlepší serie plošinovek na konzole vůbec. Osobně bych volil raději PS3, k tomu by mi pomohl třeba i Uncharted - ale mě nejde brát vážně, protože mě si Playstation získal už dávno. A proto jsem dětem koupil raději Wii :-) protože děcka mají na PS3 ještě dost času a nám by zase poklesla manželská komunikace.

13.8.2011 10:40:08

Micc
to uz spise uvazuji o nejakem tom netbooku nebo notebooku, PSP je sice mobilnejsi, ale mam trochu pocit, ze DOSBOX na PSP bude preci jen o neco tezkopadnejsi nez na compu.

13.8.2011 13:04:21

Ringo
O dost těžkopádnější :-) . Základní problém je totiž v tom, že v ini souboru pro danou hru musíš přiřadit ovládacím prvkům PSP jednotlivá písmena z klávesnice - takže u stříleček jako je třeba Xenon nebo u hopsaček typu Ugh je to pohoda, ale tam kde je potřeba tlačítek více je to komplikovanější. A pak samozřejmě hardwarová náročnost - u PSP není "Dosový" výkon nikterak ohromující. Je to spíš jen taková libůstka.

13.8.2011 14:49:05

Micc
tak ja prenosny comp planuji hlavne kvuli vecem jako je Forgotten Realms Gold Box serie od SSI, Krynn serie (zdravim Raistlina;-), Ultimy 4, 5, 6, doufam ze se dokopu nekdy k Might and Magicu 2 a Wizardry 6 a podobne vykopavky:-)

13.8.2011 17:16:32

konzole versus mini notebook
mně se líbí http://eshop.100mega.cz/dell-alienware-m11xr3-i7-2617m-6gb-640gb-7200-nvidia-gt540m-2gb-11-6-w7hp-64-bit-3ynbd-on-site_d80210.html
ale teď na něj nemám, ono to vypadá že grafika je nic moc, ale jelikož to má nativní rozlišení 1366 tak je to velmi velmi výkonné, jinak mám ps3 a tak rok jsem ji už nepustil, možná bude fajn to nový psp ale jenom kvůli patapoon a pár dalších hrám do toho nepůjdu ...

22.8.2011 07:57:01

PS3
jsou na PS3 vubec nejake RPG, ktere by staly za to? Myslim RPG spise starsi skoly, typu Final Fantasy 7, 8, 9. Ne takove ty akcni skakaci a strileckove. Nechce se mi davat tolik penez dfo neceho jen kvuli principielnimu doplneni Final Fantasy serie o XIII, navic ne prilis povedeny, dil.

22.8.2011 09:12:43

to Ringo
Na PSNku najdeš k zakoupení FF V - IX, Vagrant Story, Parasite Eve a podobné klasiky, ale jsou to v podstatě jen emulace her z PS1 a dají se hrát na PSP i PS3 (přičemž na velké televizi na PS3 to vypadá opravdu moc hezky pixelizovaně :-) ). Na PSP pak vyšlo několik JRPG, ale kromě Crisis Core jsem žádné z nich nehrál. Jsou tam ale pokračování nebo remaky nějakých klasik, o kterých jsem nikdy v životě neslyšel (Lunar, Legend of Heroes) a pak nějaké Shin Megami Tensei, Phantasy Stary apod. Tady máš link na všechny recenzované RPG na PSPčo na IGN: http://psp.ign.com/index/top-reviewed.html
EDIT: Tak vidím, že to mají udělané AJAXem, takže si vlez na ten link a nastav si tam Genre RPG a Reviewed na All Time.
Co se týče plnohodnotných RPG na PS3, tak se Ti určitě bude líbit Eternal Sonata (JRPG jako víno) a pak můžu vřele doporučit Folklore. Pak tu vidím i nějaký Star Ocean a kdo ví, co tam ještě je. Samozřejmě pak FF XIII, v lednu 2012 by mělo vyjít FF XIII-2 a někdy jednou možná i FF XIII Versus. Ze západních RPG pak Dragon Age: Origins a II, Fallout 3 a New Vegas, Oblivion a připravovaný Skyrim, brutální Demon's Souls a připravované Dark Souls. Z adventurovějších RPG (nevylepšuješ postavu, ale hraješ postavu včetně rozhodování) pak stojí za to Catherine a Heavy Rain. Mezi stažitelnými hrami bys taky našel pár chutných kousků, jako netradiční Costume Quest, nebo až moc tradiční Wizardry, které bohužel nemá se svými předchůdci moc společného. Určitě je tam hromada dalších, na které jsem si nevzpomněl, nebo o nich nevím.

22.8.2011 10:11:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu
Kronika zločinu
Akt. cena: 635 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas