Graphic novels

EDIT: Vzhledem k hnidopichum kteri si stezovali na spatne tema tohoto fora je tema volne, komiksy, graficke romany, graficke novely, leporela, stripy
Priklad ja jsem naposledy cetl Sandman, Firefly, Death (ze Sandmana), Lucifer (Sandman), From hell, League of extraordinary gentlemen (proste Moore)...
26.11.2011 16:26:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Locke & Key
Momentalne si nemuzu vynachvalit Locke & Key vyborna zalezitost a pro ne-komix fandy :).
Ochutnavka serialu ktery se nedostal na obrazovku, takze mame jen trailer na motivy komixu. http://www.youtube.com/watch?v=b4i1CzpztWY

26.11.2011 16:27:23

Walking dead
Tohle je klasika ktera v prvni knizce (nevim kolik je to sesitovych vydani) to neni uplne tak akcni a spis je to seznameni s charaktery, dalsi jsem shltnul hned :). Pokud se vam libil serial tak se vam bude libit graphic novel varianta :) (nerikam jestli je lepsi nebo horsi, kazdopadne se do ni veslo vice veci).

26.11.2011 16:29:14

Preacher
pomalu louskam (e;

26.11.2011 16:47:31

The Crow
naprosta naprosta klasika

26.11.2011 16:47:44

Testament
Douglas Rushkoff

26.11.2011 16:48:32

a pak
tuny manga

26.11.2011 16:48:48

a samozrejme
Thorgal, Chninkel

26.11.2011 16:50:53

ndru
hmm nemas nejake povidani k tomu ? Popripade jen pro vicet nazvu staci jeden post :)
Treba Testament by me zajimal a Thorgal

26.11.2011 17:24:28

rbx

falco
vis, ze na motivu komixu Locke and Key chysta Cryptozoic deskovku?

26.11.2011 18:22:32

to Falco
stacil by jeden post. ale z kazdym odeslanym postem jsem se rozpominal (e;
nerikej, ze neznas Thorgala?

jinak Testament jsou v podstate dva pararelni pribehy - jeden dle Bible (tusim jen stary zakon - Rushkoff o sobe rika, ze kdyz se dival naposled, tak jeste byl Zid (e; ) a druhy o nastupu jakesi informacni totality. v pozadi bezi jeste takove povidani bohu. kdo zna Rushkoffovy knizky Media Virus nebo Coercion a libil se mu Klub extaze, tak si prijde na sve

26.11.2011 18:29:16

rbx
presne takovehle zpravy jsem chtel slyset :)

ndru: kdyztak je edit :), Testament zni fer, kouknu na to

26.11.2011 18:33:25

to Falco
Ehm... "Radeji bych probiral non-superhero komixy tzn mimo svet Marvel a DC"... Vzhledem k tomu, že jsi tady jako příklady k diskuzi vyjmenoval většinu komiksů, které vydává DC, tak se toho asi moc nedržíme, že? :-)

Ale teď už ke komiksům.
Sandman, Death (oba díly), Lucifer, From Hell, League of Extraordinary Gentlemen - není třeba zmiňovat. Nepřekonatelné věci.
Walking Dead - vynikající záležitost a musím Tě zklamat, ono to už akčnější nebude (alespoň soudě po těch 3 nebo 4 knihách, které jsem z toho zatím přečetl). Jak ale nemám rád zombie všeho druhu, tak tahle je výjimečná právě tím, že není o zombiích, ale o lidech a jejich psychice a jak se vyrovnávají s takovou katastrofou a neustálým ohrožením života. Vřele doporučuju, vychází i česky jako Živí mrtví.
Locke and Key - byl jsem na přednášce, kde o tom básnil MdS a vypadá to zajímavě. Až budu velký a udělám si čas na výlet do Librexu, tak mám v plánu pořídit. Vychází česky jako Zámek a klíč.
The Crow - souhlasím s ndru, naprosto naprostá a skvělá klasika. Vyšlo česky jako Vrána.
Preacher - asi jediná série, která se mi zatím od Gartha Ennise líbila. Se zbytkem se mi vůbec netrefil do vkusu a Preacher je už taky na hraně. Doporučuji jen pro otrlé :-) Vychází česky jako Preacher (nesplést s pseudomangou Kazatel, která za to nestojí).
Thorgal - snad jediný kontinentální evropský komiks, který čtu a miluju. Asi kvůli toho, že je to snad první pořádný (čti nedětský) komiks, který jsem ve svém životě četl (skvělý díl Dítě z hvězd od Slovartu). Vycházel česky od různých nakladatelství a v různých formátech, které ho vždycky po pár dílech zahodily. Aktuálně to vydává myslím Albatros, ale už jsem taky delší dobu neviděl nový díl, tak snad to zase nepadlo.

Za sebe pak:
Scott Pilgrim - must have pro všechny, kteří kdy žili počítačovými hrami a jinými nereálnými věcmi. Bohužel se mi zdá, že je knihu od knihy horší. Vychází česky překvapivě jako Scott Pilgrim :-)
Y: The Last Man - jednou ráno se tak probudíte a zjistíte, že jste společně se svou opicí posledním samcem na zemi. A teď po vás jdou všechny ženské na světě - z různých důvodů. Česky vychází jako Y: Poslední z mužů.
Fables - jak by si pohádkové bytosti poradily v současném světě, jak by zapadly do společnosti, co s bytostmi, které jasně nemají lidskou podobu a podobné věci se řeší v téhle sérii. Není to žádná humorná hříčka, ale plnohodnotná vážná komiksová série, kde každá kniha má dost jiný příběhový feel - první je detektivka, druhá zase totalitní román ala Orwellova Farma zvířat. Česky vychází jako Mýty.
Swamp Thing od Alana Moora - tady už se asi trochu otírám o tu superhrdinskou hranici stanovenou Falcem, ale když je Sandman povolen, tak Swamp Thing od Moora musí být taky. Hororový komiks, který ale není jako moderní horory plný krve, násilí a vyhřezlých střev, ale spíše o mytologii, démonech a lidech, kteří s nimi přijdou do styku. A o pomstě, ale to jen trochu. Česky vychází jako Bažináč.

26.11.2011 19:12:48 | Upraveno autorem (porovnej)

kdyz uz Gaiman
Alice Cooper: Poslední pokušení

26.11.2011 19:16:12

to Falco
jj. edit je edit. takze nim vetsinou opravuju preklepy (e;
jinak Thorgal jsou vikingove trochu jinak

26.11.2011 19:17:00

A ještě trocha autobiografie
Pod dekou - autobiografický komiks, který mě okouzlil a chytl u srdce. Je to sice pěkná bichle, ale stojí za přečtení
Persepolis - velmi zajímavě podaný autobiografický komiks íránské autorky, který velmi chytlavě popisuje nedávné dění v Iránu. Jak jsem se nikdy o blízký východ nezajímal, tak tenhle komiks mě přesvědčil, že to byla chyba.

26.11.2011 19:21:00 | Upraveno autorem (porovnej)

to ndru
Alice Cooper od Gaimana byl slabší. Když nepočítám Sandmana, tak bych z jeho tvorby dal přednost Smrti, Black Orchid nebo Books of Magic.

26.11.2011 19:22:58

Kadaver
hmmm nejspis jsem to napsal spatne ale neresil jsem vydavatele ale svety superhrdinu, a cast non-superhero jsem bral jakoze bych se vyhnul supermanum, avengerum a podobnym pac tato kapitola by zaslouzila vlastni forum ale jenom jsem to asi spatne napsal.

Ale jinak prispevky jsi bral spravne, Swamp thing je dobre zminit ale asi bude na hranici. Nicmene kdyz prepadneme do hranice superhrdinu tak proc ne :)

Co se tyce walking dead tak akcnejsi jsem nemyslel zabijeni hromady zombiku, to omrzi po chvili ale prave to ze se situace ve skupeni hroti vice a vice. Porad si stojim za tim ze prvni knizka by mohla nekoho odradit a zbytek uz je jenom super.

Scott Pilgrim, rikam si jak jsem na nej mohl zapomenout :) jiste must have.

Jinak uz to mnohokrat padlo ale ja porizuju komixy bookdepository.co.uk (postovne zdarma) :) jsem linej chodit do komixpointu :D (nebo podobnych)

26.11.2011 19:34:18

to Kadaver
kdyz se clovek tu a onde docte jak to vlastne vznikalo....

26.11.2011 19:52:02 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Falco
Zkus ještě Kůstek, v angličtině je to mysli Bones.

27.11.2011 00:27:36

Sin City
Treba tohle me nejak v komixove verzi nechytlo (film super).

Jinak mam jeste Okko, zadny zazrak ale inspirovala me deskovka k nakupu :)

27.11.2011 00:50:52

Falco
Tak já zas Sin City přesně naopak. Každé políčko je takové malé umělecké dílo - hra světla a stínu. Hodně minimalistické. Skvělé. Film nic moc. Asi záleží co zná člověk jako první. Já to znal dřív na papíře.

27.11.2011 03:40:28

300
Sin City zvladnu jak film tak comics. u 300 jsem po filmu narazil na comics a neslo to neslo.

27.11.2011 08:03:20

Mark Millar
Kick-Ass a Wanted. oboji je i film
Wanted film je neco naprosto jineho nez komix. dve ruzne veci, obe dobre
Kick-Ass film uz ma hodne blizko ke komixu. oboje sleduje trochu jinou linku narazek na popkulturu. u druhe serky komixu se asi zaseknu - momentalne tezko travim odstrel deti na ulici a hromadne znasilneni

27.11.2011 08:08:51

darkblade
Já tedy na komiksy moc nejsem, ale ted mi polaris vydal kromě pátého dílu maluse temné čepele i komiks o něm.
http://www.polarissf.cz/souborPOLAR/polaris.htm
Takže o tom ted vážně uvažuji. Jenom bych asi potřeboval, aby se služba wish listu rozšířila i o možnost přidat jiná přání. CHtě+l bych tam hodit ponožka a právě tuhle knížku. :)

27.11.2011 08:49:38

rbx

Locke & Key
tak jsem jednim dechem precetl vse az do ctvrte serie a muzu vrele doporucit. Naprosto genialni comics. Uz zbyvaji jen 4 dily pate serie a pak uz nezbyva, nez cekat vzdy na nove cislo. To budou muka :-(
Ted vychazi karetka Locke & Key a tu musim mit, i kdyby to byla jakakoliv blbost :-)

11.3.2012 12:46:23

Vybíráme z Bazaru

Die Drei Magier
Die Drei Magier
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas