Gamebooky

Zdravím všechny,
sháním gamebooky Fighting Fantasy od Jacksona a Livingstona, případně i Lone Wolfa od Joe Devera, ale jen ta původní vydání. Pokud byste nějáké měli doma a byli ochotni prodat, tak se prosím ozvěte do soukromé zprávy a určitě se dohodneme :)
Na stavu gamebooků mi zas tak nezáleží...
Dal jsem to i na bazar, ale rozhazuji sítě co nejvíce :) :D

Předem moc díky
25.8.2018 05:12:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Lone Wolf
Mám někde kompletní, nebo téměř kompletní - možná chybí číslo 2 - Lone Wolfy, co vycházel na přelomu tisíciletí. Končí to tuším 14. nebo 15. dílem, pak ho přestali vydávat.
Kolik bys byl ochoten nabídnout?

25.8.2018 10:02:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Lone Wolf

Ten původní CZ Lone Wolf mám doma starý komplet (neprodám) , jen chci napsat že je to hodně zabugované a že ta nová verze to opravovala.

Mám k prodeji 5 dílů Lone Wolfa (nové verze)

25.8.2018 12:50:38

úderník
Díky :)
Tu novou edici mam komplet (co dosud vyšlo), ale více se mi líbily ty staré...jsou psané lépe a vadí mi, že překládají "Lone Wolfa"...jakože Mytago překládá i jeho jméno :(

25.8.2018 12:59:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Původní Lone Wolf
Mám a chtěl jsem prodat. Akorát když se mi má narodit ten syn, tak asi zůstane doma. Akorát mi nějaký šmejd ztopil druhý díl. Kdyby měl někdo na prodej, beru.

Sry Peete, že jsem se přivtěřil. Ale ať neplevelím diskuze. Samozřejmě první prodat Peerovi, mě až druhému v pořadí. ;)

28.8.2018 23:59:42

Špatňák
Co má narození syna společného s gamebooky? :D

29.8.2018 00:57:12

Havelock
Rodinné dědictví nééé? :D :)


Špatňák - uplně v poho, mě jde hlavně o FF gamebooky :)
A ještě tedy gratuluji k přírůstku :)

PS.:
U starých Lone Wolfů se mi více líbí i přebaly,ty nové jsou takové "běžné".

29.8.2018 06:10:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Přesně, jak napsal Peet - za takových třináct let nebudou k sehnání a pak jako když najdeš zakopaný poklad. ;)

9.9.2018 18:10:19 | Upraveno autorem (porovnej)

ilustrace
U starého Lone Wolfa jsou hlavní plus ty ilustrace. To je bez debat největší deviza proč jsem taky šel do této edice a sehnal si všech 13 dílů v češtině + 3 romány. Ale k hraní to moc není, při posledním walkthrough jsem zhusta dopisoval do knih poznámky a korigoval podle nové verze a podle Project Aon. Zvláště u Magnakai části.

Zrovna hned v druhém dílu je bug, kde se to nedá solidně uhrát.

9.9.2018 21:20:20

LONE WOLF 13

Pokud by někomu chyběl 13 díl - Prokletí z Ruelu, mám jeden navíc :)

10.9.2018 15:08:26

Poděkování
Tak bych chtěl všem poděkovat, díky vám tady a lidem z Deskožrouta se mi podařilo uskutečnit můj plán na vánoční dárek :) DÍKY MOC MOC


A teď dále:

Při kompletování série Fighting Fantasy se mi sešlo vícero gamebooků.
Série se mi nakonec podařila sehnat kompletní a jelikož je to dárek, tak jsem je chtěl mít všechny pokud možno "jako nové" což se povedlo a tim pádem mám doma série dvě (tu kompletní mám jako dárek a u té druhé, která je, ale taky v dobrém stavu až na pár kousků chybí jen číslo 26 - tu si chci z nostalgie zahrát a pak klidně taky prodám či vyměním, tak mi můžete klíďo zkusit napsat).

No a co mám uplně navíc, tak chci někomu darovat. Ty jsou v dost horším stavu, ale jsou tam i některé dobré a některé úplně nové, ale čistě k hraní určitě poslouží dobře :) Sem fotku dát nemůžu, tak dám inzerát s názvem "Gamebooky" do sekce "prodej" a fotka bude tam :)

Jestli má o některé někdo zájem (asi ideálně někdo kdo nezná a chce gamebook vyzkoušet), tak mi napište. Jen prosím s osobním předáním v Praze nebo když si zaplatíte poštovné (posílám zásilkovnou).


Pište SZ nebo klidně sem :)


No a pokud by ještě někdo z vás měl starého Lone Wolfa číslo 12 nebo "O Norikovi", tak budu rád určitě se nějak domluvíme :)

Ještě jednou dík moc

16.11.2018 16:58:02 | Upraveno autorem (porovnej)

FF
Chtěl bych se zeptat - ty Fighting Fantasy gamebooky na sebe nějak příběhově navazují (jako Lone Wolf), nebo je to vždy nezávislý příběh s jinými postavami ?
A taky jsem si všiml, že některé gamebooky jsou fantasy a jiné scifi - kolik bylo přibližně vydáno českých jen těch z fantasy žánru ?
Pocitově - které jsou lepší ? Lone Wolf (toho mám načteného) nebo FF ?

16.11.2018 19:15:10

MikeDundee
Fighting Fantasy na sebe nijak nenavazuje. Ty "fantasy" díly se v podstatě odehrávají ve stejném světě, ale to je tak všechno. Přímo na sebe navazují jen ty 4 díly Magie (FF).

Já mám rád obojí...LW je parádní "gamebookový rpg", které vydrží na dlouho a FF jsou zas takové fajn jednohubky :)

Pamatuji si, ž jeden díl jsem měl dohraný asi za 10 minut...když jsi se dobře trefil, tak stačilo otočit jen pár odkazů a byl jsi na konci... Ale třebas takovej Pekelnej Dům je fakt pecka a měl jsem rád i Masky Zmaru :)

Těch fantasy bude taková větší půlka + 4 dílná série Magie.

16.11.2018 19:40:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Gamebooky
Zkuste Rytíře temného slunce od Swena Hardera. Kniha vyšla loni.
Je to asi (rozhodně) nejlepší Gamebook co jsem hrál.

Je vidět že žánr nemusí být mrtvý, pokud se s ním pracuje. Herní systém "Rytíře" je naprosto unikátní...

29.11.2018 14:11:30

FF
klidne bych prodal sbirku FF gamebooku, kdyby mel nekdo zajem a za cenu, aby to melo smysl vubec prodavat :)

13.3.2019 00:59:29

Gamebooky
Doporučuji Rytíře temného slunce. Asi nej gamebook, který jsem zatím hrál.

2.7.2019 10:43:49

Rytir temneho slunce
Je to i pro deti (11 let)? Jak slozitosti pribehu, mechanikami, hadankami.. ?

2.7.2019 10:55:57

Joe

Rytíř temného slunce
Vďaka za tip! Objednané...

BTW, má niekto k tej knihe to bonusové CDčko? Čo obsahuje?

---------------
Prekladateľ Joe

2.7.2019 11:16:11

Nemam, ale FO pise:
Ke knize získáte bonusové CD, které obsahuje bonusovou datovou stopu s ilustracemi, deníkem, mapami a dalším bonusovým materiálem a hlavně atmosférický soundtrack Svena Menekeho.

2.7.2019 11:35:07

Bonusové CD
Sakryš, to CD taky nemám, kdyby to nějaká dobrá duše mohla nasdílet, byl bych (a asi nejen já) moc vděčný...
EDIT: Aha ono se to CD dá zakoupit zvlášť. No tak až budu dělat další objednávku na FO, tak si to koupím...

2.7.2019 12:08:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Měsíční oheň od Mytaga
Mytago má další gamebook, Měsíční oheň.

http://www.mytago.cz/book/mesicni-ohen/

Máte už někdo? Dojmy?

3.7.2019 09:04:32

Joe

RTS
Rytíře temného slunce som zakúpil, pripravujem sa do neho čoskoro ponoriť :) Škoda len, že musím aplikovať Errata (ale dá sa to, nie je toho veľa).

Pozeral niekto najnovší nemecký denník a poznámky (myslím, že 7. nemecká edícia) na https://www.playharder.de/download/? Len ma zaujíma, či sú tam nejaké zmeny, resp. či sa to oplatí podľa toho upravovať (myslím, že nejaké úpravy značiek v Karme a Obratnosti, pridanie referencií na sekcie do Schopností)?

---------------
Prekladateľ Joe

8.7.2019 15:02:05

Joe

RTS
Nevydržal som a pre "Rytire temneho slunce" som pripravil preklad "Bojova okynka" (harok s predpripravenymi prazdnymi bojovymi okienkami, aby ste nemuseli pri subojoch skrtat v knihe) a par detailami upravil Dennik postavy (z nemeckej verzie som prebral a doplnil cisla sekcii, v ktorych mozete ziskat Schopnosti, prerobil som ikony na vektorove a nanovo zarovnal niektore textove polia pre vizualny plezir).

Chystam sa este prerobit Poznamky na celostrankovu A4 (aby sa dali vytlacit na zadnu stranu Dennika) a potom su v nemcine dostupne este dva dalsie dokumenty - volne stranky pre vyucbu sermovania a strelby (kedze podla knihy mate na dane stranky v nej z vysky pustat ceruzku, co sami uznate, ze sa bude lepsie robit na samostatny papier, aby sa kniha neposkodila) a potom stranka s jednym rebusom (takisto aby ste nemuseli kreslit priamo do knihy). Tie pribudnu o den-dva.

A uz som tiez zistil, cim sa odlisuju nemecke dokumenty od ceskych - v novsej nemeckej verzii knihy (kedze cesky preklad vysiel myslim v roku 2017, resp. je zalozeny na tej verzii?) je dodatocna kapitola, ku ktorej su potom dodatocne policka v Poznamkach. Aktualna nemecka kniha je tym padom dlhsia a presahuje tusim 750 stran, pricom ceska ma myslim okolo 700. Tak len pre info (nemyslim, ze sa o nieco ochudobnite, mozno okrem zberatelov).

upraveny Dennik postavy - https://app.box.com/s/aihkz8l95ny8o4a6z5zwknaxb3zaec1s

preklad Bojova okynka - https://app.box.com/s/p16li6vd5v5xp4btcguyclbhrqmckion

---------------
Prekladateľ Joe

9.7.2019 22:47:47

poptávka
Také se zde přidám s poptávkou po gamebookách. Rád bych se k tomuto po letech z nostalgie vrátil a nakoupil za rozumný peníz nějaké kousky. Je to tu stále aktuální? Máte někdo nějaké na prodej?

30.7.2019 04:17:11

Hledám
Ahojte lidi,
Už dlouho marně sháním gamebook od Vládi Chvátila "O Norikovi". Jeden člověk ho vyhodil chvíli předtím než jsme spolu gamebooky řešili, takže to jsem těžce propás a navíc je to hrozná škoda... Sakra :D
Neválí se vám někomu doma prosím? Rád koupím nebo můžu vyměnit za nějakou hru třeba.

Předem díky moc

26.9.2019 16:47:29

Multiplayer
Chtěl bych se zeptat, jestli vyšel česky nějaký multiplayer gamebook. Hráli jsme s přítelkyní Detektiva, ale přišlo nám, že pokud se vydáte do slepé uličky, tak si z děje moc neprožijete a hádáte na základě závěrečných možností, o co vlastně šlo.

Co nás ale bavilo, bylo číst příběh a rozhodovat se společně.
Tak mě napadlo, jestli rovnou nepřejít ke gamebooku a mít plnohodnotný herní zážitek pro oba. Jasněže můžu vzít kterýkoliv single player, ale chtěl bych vyzkoušet mulťák.

26.6.2020 07:04:11

Vybíráme z Bazaru

Pilíře země DE
Pilíře země DE
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas