Joe
Joe - avatar

Gamebook "Komiks, v němž jsi hrdinou" - Rytíři: První dobrodružství

Zdravíčko,

zakúpil už niekto tento nový (a pekne vyzerajúci) počin od RexHier? Plánujem nákup, hlavne kvôli deťom (síce ešte nevedia čítať samostatne, ale to by som poriešil ja), tak ma zaujímalo, či sú tam nejaké nástrahy, alebo je to to, čo predpokladám, a síce príbeh s vetvením a jednoduchými rozhodnutiami...

Vďaka!
12.11.2018 10:35:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Jsi mne zmatnul tim "Matagorda".

Nicmene ta serie od Rexiku je za mne "must have" a doufam, ze se bude darit a vydaji toho co nejvic - uplne mne nadchla ta westernova knizka...

13.11.2018 09:28:21

Bluda
Jj, už opraveno... Posratá T9 :D

Jj, taky je to must have :)
Ten nápad se skrytými čísly na obrázcích mě napadl taky, a už dávno... Jen v obyčejném gamebooku - skrýt to v ilustracich nebo slovy v odkazech :)
Takže i kvůli tomuto prvku to chci :)

13.11.2018 11:12:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Unesená
Tak mne včera konečne dorazila Unesená. Mal som od toho určité očakávania, ale po pravde neboli extra veľké - nejaký komiksový príbeh s vlastným rozhodovaním.
No výsledok ma veľmi milo prekvapil - priam nadchol. Hneď ako som držal knižku som sa pustil do príbehu a úplne som sa do toho vžil - skvelý príbeh, zaujímavé zápletky a to rozhodovanie - to je na tom úžasné - ísť tam alebo tam - prehľadať to alebo to bude zbytočné zdržovanie...
Celkové spracovanie a grafika sú na vysokej úrovni. Jednoducho skvelá práca, dúfam že sa to uchytí a Rexhry prinesú aj ďalšie knižky z tejto série.

P.S. Môj prvý pokus o zvládnutie príbehu sa skončil neúspechom predčasne - ale vôbec ma to nesklamalo, skôr naopak - mal som chuť hľadať ďalšie cesty...

15.11.2018 08:16:35

Díky Joe
za upozornění na tenhle produkt, jinak bych ho vůbec nezaznamenal. Už letí manželce pod strom:D

15.11.2018 09:29:30

Komiks
Včera jsem zakoupil Unesenou i Rytíře, Unesená putovala do skříně, protože ji nadělim ženě (takže si musim počkat :p), ale Rytíř bude dárek jinam, takže prošel krátkým čtením a než ho zabalim, tak si ho hodlám zahrát.

Co bych vyzvedl je zpracování knihy - tvrdá vazba, příjemná do ruky, kvalitní papír, pěkné ilustrace, výrazné barvy. Trochu hůř se listuje (ještě není oběhaná, takže hřbet má tendenci se zavírat a oproti gamebookům v měkké vazbě se hůře listuje - nedá se "ohnout v celku pro bleskovou listovačku" ), ale to se poddá a hlavně komiks nemá tolik stran. Příběhově to snad bude cajk (uvidíme večer :) )

Celkově palec nahoru Rexhrám za úžasné rozhodnutí, zkusit přinést na český trh nový styl gamebooku, který parádně zapadá do dnešní doby, kdy se hodně věcí točí kolem Marvelu a DC - komiks zažívá takovou malou renesanci. Velmi mě těší ohlasy tady na ZH, protože jestli to má takový úspěch i na "obecné rovině", tak by se Rexíci mohli pustit do dalších komiksů. Já jim za to svoje peníze rád dám :)

15.11.2018 11:35:48

Unesená..
Mohol by mi niekto opísať trochu dej z Unesená? Nech aspon trosku viem, ci by to polovičku bavilo?


Mia san mia...

15.11.2018 12:15:11

Unesena
Jsi polda a tvou dceru nekdo unese. Ty se vydas zaplatit výkupné do tajemneho rozlehleho panství. Vse se ale trosku zvrhne a musis svou dceru v obrovskem domu najit. V pribehu je i nadprirozeno. Jeste nemam dohrano, zemrel jsem pomerne brzo takze vic ani nevim :)
___
redaktor Deskofobie

15.11.2018 12:28:10

spiler
akorát mi tam dost silně vadí, že je hráč perzekuován za svojí pozornost... Nejprve je upozorněn, aby byl při svém pátrání pečlivý a pak je za to bezprecedentně potrestán. WTF? Dále se "děj" často zvrhává v zuřivé listování, kdy v podstatě chodíš mezi místnostmi, kde se nic neděje a jen procházíš jedněmi dveřmi tam a zpět. Ještě jsem nedohrál, tak nebudu hodnotit, ale tohle mě trochu mrzí...

16.11.2018 08:24:36

Chybka v Rytířích
Dnes na FB Rexhry informovali a zároveň se omlouvají, že v Rytířích okénko č. 128 má místo na číslo 33 (jak je uvedeno) odkazovat na 331. Chybka je způsobena chybou v AJ verzi ze které se překládalo do Češtiny.
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

17.11.2018 12:46:28

Unesená
:-/ Tak jsem to tak nějak dohrál. Celkem smíšené pocity. Když pominu to, co jsem psal již v předchozím postu, teď po dohrání musím přidat další dvě věci, které mě docela vadí.

a) instantní smrt: stačí někde odbočit jinak, než si autor přál nebo mít/nemít v inventáři konkrétní předmět a může to pro vás znamenat nezapříčiněný konec

b) druhá a možná ještě zásadnější výtka je, že zdárné dokončení hry závisí na vlastnictví jednoho ze dvou konkrétních předmětů, ke kterým se však vůbec nemusíte dostat (jako v mém případě). Po neúspěšném dohrání jsem začal "pátrat", kde že jsem udělal tu zásadní chybu, která úspěch změnila na neúspěch a zjistil jsem, že kdybych asi před 5 odkazy vlezl do "těchhle" dveří namísto do "těchhle", daný předmět bych našel. Toto se objevovalo v dřívějších gameboocích a tak trochu jsem doufal, že tento toho bude ušetřen - marně. Tohle osobně považuji za chybu v linii příběhu...

Když jsem pak "zašvindloval" a vrátil se v příběhu o několik odkazů zpět a jako že jsem šel tudy, hru jsem pak dovedl do úspěšného konce.

Nakonec 18 bodů.

18.11.2018 09:33:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Rytíř
Rytíř mě bavil, napoprvé (5 nocí) jen 9 náramků. Napodruhé už to bylo mnohem lepší :) Jsou tam zajímavé hádanky, fajn vtípky a docela mi to přišlo fajn, myslím si, že pro cílovou skupinu to jako dárek uspěje.

SPOILER:
Já su Eyron. Já tu krmím zvířátka. Skoro bych řekl, že v originále je jiné jméno, ale pobavilo :)

24.11.2018 19:28:42

Joe

Rytieri
Tak ako, kto dostal Rytierov alebo Unesenú pod stromček - alebo ich daroval - a chce sa podeliť s dojmami (nie so spoilermi)?

My sme Rytierov doma hrali párkrát, z toho raz sa nám podarilo získať asi 6 náramkov (čo je celkom málo). A chystáme sa onedlho znovu to vyskúšať.

---------------
Prekladateľ Joe

13.2.2019 13:21:19

Joe

Rytieri, update...
Pred asi týždňom sme znovu hrali Rytierov a tentoraz sme získali 16 náramkov, takže úspešná výprava :)

Mám aj Unesenú, tam som zatiaľ ťažko pohorel :) Bude replay...

A teraz som zakúpil interaktívny gamebook Rytíř temného slunce, čo je obsahovo celkom macko. Do toho sa pustím niekedy v dohľadnom čase a bude to na dlhšie (takže si zatiaľ pripravujem sprievodný materiál - denník, poznámky, mapa atď.).

---------------
Prekladateľ Joe

8.7.2019 14:27:00

Netusite, zda...
... rexici neplanuji nejake dalsi podobne knizky? Pod stromecek by neco bodlo...

5.9.2019 19:30:38

Bluda

Plánují. Nějaký divoký západ a Sherlocka. A je přislíbena i dvojka Rytířů.

5.9.2019 21:26:53

Fruiko
Ze by Your town? To mne laka moc!
Ono je to jedno, stejne budu brat zase vsechno ;) .

6.9.2019 11:04:51

Dalsi knizky
Za posledni 4 dny jsem s nasimi temer 4-letymi dvojcaty prosel Rytire asi 8x a chteji to hrat znova a znova. Ted uz spis jen proto, abychom regulerne prosli zbytek neprozkoumanych lokaci. Odhaduji ze nam zbyva tak 20%, ale nove cesty uz se objevuji ztezka... Unesenou pred nimi drzim v tajnosti, jelikoz jeste nejsou cilovka :)

A tak se ptam, jak to vypada s dalsimi knihami? Specialne pokracovani Rytiru bych pod vanocni stromek uvital...

30.10.2019 13:54:34

Dotazy - Pozor obsahuje spoilery !
Ahoj,
protože tenhle komixovej gamebook je už nějaký ten pátek v oběhu (tak snad někomu nebude vadit pár spoilerů) a já s k němu dostal až teď, a taky proto, že je to vlastně můj první gamebook, který jsem kdy četl, chtěl bych se zeptat na pár věcí a nebo se jen utvrdit v tom, že jsem postupoval správně.

1) počíta se koza Róza jako předmět inventáře? Píší, že mě bude provázet po zbytek dobrodružství, tak ji snad nenesu na zádech...

2) pokud chci navštívit prince a stráž po mě chce mé zbraně, předpokládám správně, že pokud souhlasím, tak o ně přijdu a musím si pak najít nové?

3) hádanka s dílkem na políčku 295: to jsem si nějak nebyl jistý v jakých, nebo v kolika směrech můžu tu součástku otáčet - podle mě ji lze použít na pozici H, G, i E (i když teda správná byla jenom jedna). Tenhle rébus mě docela zmátl.

4) krádež ve stanu velitelky - když jste přichyceni dostane pak 2 dny vězení. Můžu si ukradené věci ponechat? Přijde mi logické, že mi je zabaví než mě šoupnou za katr, ale nikde o tom není žádná zmínka.

5) lahvička antiflusinu :)
Předpokládám, že ji musím vypít (i když třeba nejsem nakažený) abych získal i ten bonus: 1 bod pro každou vlastnost (a nestačí mít lahvičku jen u sebe)?

6) jak je s to s těmi předměty? Lze si třeba vzít na začátku vidle (na políčku s kozou) a jsou považovány také za zbraň?
Má smysl sebou vláčet kupu hovadin? (lze najít hříbky, botu/dřevák, lana, klacíky, třeba i oblázek...)

Uspěl jsem až na pátý pokus (vydal jsem se na začátku pokaždé jinudy) a získal 20 náramků i když poslední 2 dny jsem se pak nějak zacyklil mezi městem a výcvikovým táborem (ne nebral jsem náramky 2x na stejném místě :))
Ještě pořád jsem nebyl ve všech lokacích, hold při světle noční lampičky se ty cesty těžko hledají. Chce to pořádné světlo! :D

Díky

* * * * *
Board games klub, Trenčín

23.12.2019 10:03:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Další dotaz
Ha, o tomhle vlákně jsem nevěděl, tak se taky zeptám. A pozor na potenciální spoiler.

Edit: Tak nic, den po zeptani mi to konecne doslo:)

25.12.2019 00:12:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak už doma...
...o "gameboocich" jsem se dozvedel z tohoto vlakna, cimz dekuji jeho zakladateli i prispivajicim do diskuze.
Dnes dorazily domu 3 knihy - Rytiri, Sherlock a Zapadakov. Jsem zvedavy a nadseny. Hned vecer vezmu Rytire na prvni vypravu.

3.1.2020 13:21:22

Dotaz (spoiler)
Ahoj,
co jste prosím vyluštili z té hory špinavého nádobí?
Já číslo, které podle mě nedává smysl...
Dá se nějak ověřit, že to bylo vyluštěno, je správně?
Díky

6.2.2020 08:49:24

špinavé nádobí
Správnost vyluštěného čísla ověříš tak, že si nalistuješ příslušnou stranu a pokud bude dějově navazovat - jsi správně :)
Jinak otevřeš na špatné nesouvisející straně. Zpaměti ti správné číslo bohužel neřeknu, mám ale pocit, že se budeš zrovna pohybovat někde kolem toho čísla, kde je zrovna ta tisková chyba co na ni Rexhry upozorňovali. Tak pak pozor na to, mohla by tě trochu zmást.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

6.2.2020 10:54:50

Joe

Sherlock, Zapadákov
Hral už niekto Sherlocka a/alebo Zapadákov?

Mám ich doma a teším sa, až ich otvorím, teraz ale nie je príliš voľného času. Tak som zvedavý aspoň na názory a porovnanie s prvými dvomi počinmi z tejto série!

---------------
Prekladateľ Joe

6.2.2020 14:41:05

Sherlock
Hrál jsem to. Je to super. Zase trochu jiný než rytíři a unesena. Krásné strávené odpoledne. Sherlock lze zahrát jednou rytíře mám prolezlé ze všech stran...
Klub stolních a deskových her Litomyšl

6.2.2020 14:48:03

Sherlock, Zapadákov
Sherlocka jsem na 2. pokus pokořil, super gamebook. Je o něco lehčí než Rytíři v tom, že tam nemůžeš zemřít. Na druhou stranu některá rozhodnutí můžou způsobit, že nebudeš mít dostatek stop k určení pachatele a budeš si muset spíš tipnout. Grafika je stejně hezká jako v Rytířích...

Zapadákov, to je teprve hardcore. Zkoušel jsem asi 3x, pokaždé úplná katastrofa. Vydal jsem se někam na průzkum a pokaždé někde zemřel. Postavil asi 2 domky a vydržel tuším nejdéle po dobu 4 měsíců... Je to docela drsná výzva pokořit tento gamebook (aspoň pro mě).

* * * * *
Board games klub, Trenčín

6.2.2020 14:58:02

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Akt. cena: 651 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas