PJ
PJ - avatar

Den D

Pro ty kdo nevědí, "Den D" je TV pořad, kde podnikatel předvede svůj projekt a žádá pětici investorů o peníze na rozjezd za určitý podíl ve společnosti.

V zítřejší vydání bude jedním z projektů desková hra Tajemství srdce a mysli, 900 tisíc korun, za 15% podíl. Podívejte se na ukázku, je tam na konci vidět:

http://video.idnes.cz/webtv.asp?c=A100226_144152_inv_hru&idvideo=V100228_212445_tv-svet-techniky_jda
1.3.2010 07:34:08

blázen
Sleduji to pravidelně, ale nevěřím že tímto tajemstvím srdce dokáže uspět. Investoři jsou fakt řízci, a když daj peníze, tak jsou si fakt jistí, že to klapne. O tomto pochybuji, ale samozřejmě za pokus to stojí.

1.3.2010 08:55:44

DenD
Do studia vedlo poměrně husté síto. V zásadě tam vybírali buď to, co půjde na obrazovce pěkně ztrapnit anebo tutovky, aby si v každém díle s jedním plácli. Jsem si téměř jistý, do které kategorie spadne TSaM. :-)

Už v první řadě byla nějaká karetka, ale borec to neměl spočítané, tak ho bleskově vyfakovali.

Btw: Taky jsem se pokoušel propracovat do druhé řady DenD, ale nezalíbil jsem se jim. Vybírala to 3-členná kómis kde byl jeden Všeználek, jeden mlčoch a sympatická produkční z TV, kterou ten všeználek asertivně přeřval. Po asi 2 minutách mi skočil do řeči, že už všemu rozumí a začal mě přesvědčovat, že mě tam pustí, pokud to z produktu pro cca 3 miliony uživatelů předělám na produkt pro asi 20 tisíc. A já blbec mu na to nekývl - chyba. Myslím že investoři by mě zas hned přesměrovali zpět. :-)

Mimochodem, tahle paní šla před kómis hned po mně:
http://finance.idnes.cz/den-d-shanim-800-tisic-na-zazracny-krepelakchromepoxilak-pi0-/inv.asp?c=A100212_141503_inv_hru

1.3.2010 09:42:03

PJ

cholerus
Taky si myslím, že je to úplně mimo a že naprosto nemají šanci. Už jen proto, že nejspíš nemají zmapovaný trh deskovek. Ale jsem zvědav na tu prezentaci ;-)

1.3.2010 09:43:02

Den D
Onehdá tam pán ukazoval hru, kde byla postava Pakoblb. Vzpomněl jsem si na to když jsem viděl Nasranou Retku u Gardenfurys :)

1.3.2010 09:50:38

Pakoblb
Jo! Hra se jmenovala Doktor Hrubec: http://www.ceskatelevize.cz/program/309292320520008.html?online=1

1.3.2010 09:54:57

TSaM
No asi tusim, jak ta hra dopadne v tom poradu, ale kazdopadne kdyz zagooglite, tak se to da koupit a podle fotky je to skutecne ono.

1.3.2010 09:55:27

rbx

Tajemstvi
tak jako ta hra je udelana hezky, alespon soude podle obrazku. Ale obsahuje 500 otazek, jako je terba toto: "Co si u sebe představíš při slovech: být opravdový." A to uz je tedy vyssi divci.

1.3.2010 10:28:49

rbx
Jojo, muze to byt celkem zajimave, ale pro takove to moje rodinne hrani to asi nebude zrovna kategorie "must have".

1.3.2010 10:52:08

PJ

rbx
No, tak to už je příliš ujeté i na můj vkus :o)

1.3.2010 11:53:16

ja by som
to zaradil do jednej kategórie s cashflow. S tým, že človek rozvíja inú svoju stránku.

1.3.2010 12:06:30

PJ

kardo, sydo
Prosím Vás, netahejte sem Cashflow a Gardenfurys nebo se kdosi vrátí ;-)

Mimochodem, zrovna jistého Sheriffa bych v Dni D docela rád viděl ;-)

1.3.2010 12:22:16

rbx

PJ
ale jsou tam i primejsi otazky: Kolik zabíráš prostoru v partnerství?

nebo neco pro milovniky skautingu a Rychlych sipu: Spal jsi někdy sám v lese? Když jsi do toho šel, tak proč? Pokud ne, odhodlal by ses ?

1.3.2010 12:23:16

PJ
Promiň, jsem pakoblb :)

1.3.2010 12:24:31

Aby bolo jasne
pre mňa je to mínus.

1.3.2010 14:41:40

sebepoznávací hra, br
nedovedu si představit, že bych tohle hrál někdy dobrovolně. Podle mého, že má něco desku neznamená, že je to automaticky deskovka. jsou tam aspoň malá plastová srdíčka různých barev? :)

1.3.2010 14:48:21

super hra
do blázince, komu se to nepodařilo určitě se zblázní (po pár hrách)

1.3.2010 15:07:02

Ella
Mas pravdu, mozna je to mineno jako pomucka pro psychiatry pri lecbe zavislosti na deskovych hrach. Zkoumany subjekt pak s jistou mirou pravdebodobnosti nepozna, ze je vysetrovan, namisto toho se bude domnivat, ze je v dalsim hernim klubu.
"A proc jsou na oknech ty mrize?" "Vis, mame tu originalni vydani Duny a spoustu dalsich vzacnych kousku..."

1.3.2010 18:38:57

Joe

No, nič moc...
No, pozerám akurát Den D a bohužiaľ - na veľký biznis tú hru nevidím. Môže niektorým skupinám vyhovovať, ale odpovedať na také otázky? Toľko sebatrýzne teda ďakujem pekne, neprosím...

2.3.2010 22:42:57

Taky jsme koukal...
Myslim, ze to nebude spatna hra, ale rozhodne to neni takovy ten "mainstream", ktereho by se tu daly prodat kvanta. Mimochodem, nejak moc jsem nepochopil to, jak to ten jeden z investoru (nepamatuju si jmeno) chtel online - myslel tim online prodej nebo online hru? Pokud to druhe, tak by tim 100% poprel puvodni myslenku ;). Kazdopadne pani autorce i hre samotne preji mnoho uspechu.

2.3.2010 22:48:42

rbx

bluda
ale pekne se tam kolem toho pohadali :-) Myslim, ze se v zakulisi dohodnou.

2.3.2010 23:27:19

TMG

DD
Na tu karetku v první serii si dobře pamatuji. Dnešní díl jsem propásl. Mrknu zítra na netu.

2.3.2010 23:49:48

Tajemství srdce, mysli, vesmíru a vůbec...
Tak jsem si včera pustil Den D a nestačil zírat. Je mi jasné, že to byl těžký prostřih a těch informací padlo na živo mnohonásobně více. Ale stejně nechápu že dva investoři nakonec měli zájem složit dohromady těch 900.000. Netuším, kolik kusů té starší verze se prodalo, ale beru ji spíše jako mínus celého projektu. Kdo si koupil jedničku, bde s dvojkou váhat. A kdo si ji nekoupil, ten bude váhat dál.

Nevím, kolik je v ČR všelijakých esoteriků, kteří svou duši koupají v podobných sebezpytných lázních, ale že by to byly statisíce? A že by preferovali toto sebezpytování na veřejnosti?

Střih na Ondřeje, který to uťal, byl dost zvláštní. Pokud to protahovali přes půl hodiny, tak ho i chápu. Ale oba potenciální investoři mu mohou myslím děkovat.

4.3.2010 08:32:32

Reality šaškárna
podle mě jsou všechny pořady tohoto "reality show typu" jedna velká šaškárna a komedie, které není možno brát vážně. Viděl jsem to poprvé a zároveň naposled, ztracený čas. Byl jsem zvědavý na tu "deskovku", určitě nebudu jedním z těch desetitisíců, kteří si ji koupí, ale třeba někomu něco přinese ....

4.3.2010 09:08:45

Jak se jmenuje ...
Jak se to první vydání jmenuje a jak se jmenuje to nové?

4.3.2010 09:13:28

nevím
ale pochopil jsem to z toho, co říkali. A taky z poněkud infantilního designu krabice, kterou tam měli jako dekoraci.

Každopádně herní princip je jasný: zatočíš ruletou, podle čísla si vybereš otázku a ponoříš se do svého nitra. Pokud se úspěšně vynoříš, šoupeš figurkou po desce abys získal puzzle dílky tvořící obrazec srdce. V geekovské variantě se hrajou 3 kola, tedy musíš složit 3 srdce.

Už vidím, jak se to paří na ZatroCONu. :D

4.3.2010 09:25:35

Vybíráme z Bazaru

Odhodlaní: Normandie + 3D tisk vojáčci
Odhodlaní: Normandie + 3D tisk vojáčci
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas