Co pro přítelkyni

Zdravým všechny =)

Jak už název napovídá potřebuji poradit xD..Pro nadcházející debatu si dovoluji slovo přítelkyně nahradit žužle :DDD..
Tak jde o to že mě baví hry typu fantazi kooperativní RPG (mage knight, descent, stanice a pod..)
Ať se žužle snaží jak ce prostě jí to nepřirostlo k srdci =)..našli jsme zlatou cestu a to je ubongo jenomže jak mi "asi" potvrdíte to se nedá pořád :D..Žužle je typ člověče nezlob se..Snake a pod..a zde nastává problém u mě.. ty mi stačí vidět jednou za měsíc :D..
Nemáte někdo náhodou podobný problém :D? nebo aspoň radu ohledně jakékoli hry která by uspokojila naše libido oba :D??

Předem Děkuji za jakoukoli radu zkušenost :P
20.1.2013 13:07:09

UPs
V zápalu jsem téma založil ve špatné sekci omlouvám se :P

20.1.2013 13:12:46

Ups
v zápalu jsem do špatné sekce odpověděl..

20.1.2013 13:17:20 | Upraveno autorem (porovnej)

talisman
Je to vlastně fantasy člóbrdo
Ženuška, když ještě hrála, chtěla pořád hrát anno 1503. Myslím, že by to mohlo být pro Vás.

20.1.2013 13:21:20 | Upraveno autorem (porovnej)

San Juan a Alhambra
San Juan zvládla i moje máma. Myslím, že to by šlo - jenom se tam nakupuje. A není to drahé. Holkám se taky celkem líbí Alhambra. No a jedna moje kamarádka, co nikdy nic nehraje, má jednu jedinou oblíbenou hru - jakýsi pravěkký carcassone.

21.1.2013 14:56:51

vhodne hry
Ahoj, mam na ženách nehračkách vyzkoušené s úspěchem tyto hry:
Ideální hra pro dva hráče: Jumbo
Pro víc hráčů: Bezva finta, Viva il Re, Carcasone, timeline.
Z těch složitějších pak: osadníci, tikal, pilíře země nebo pandemik (u těch je to, ale už většinou třeba vyzkoušet je to tak 50:50)

24.1.2013 17:55:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Čau, vlákno jsem přečetl a aktualizuju dotaz (přece jen je to již skoro deset let): Takže se ptám na doporučení nějaké snazší hry pro dva, zároveň aby ale trvala něco kolem hodiny. Moje “žužle” je opravdu nenáročná, má ráda Doubble, sem tam Krycí jména (ale to je většinou disaster), Taco-Pizza, a maximum kam jsem ji dostal jsou Labužníci, ale z těch jsem docela zklamaný a i "žužleti" přestávají stačit. Když viděla Pandemii tak protočila panenky, že to se rozhodně učit nebude. Já jsem zase náročnější hráč (Arkham Horror, Eldritch horror, Twilght imeprium), takže hledám asi nějaký kompromis, něco na čem bych se já aspoň trochu vyřádil, ale zároveň aby “žužle” neodradila obtížnost. Děkuju moc za jakékoliv nápady ;)  

13.1.2022 12:57:54

Zkus se mrknout na vizuálně atraktivní CANVAS, Kodama, Santorini, já teď objevil HIVE (sice téma s brouky, ale fajn hra). 

13.1.2022 13:12:15

ahoj, u nás prošlo - azul, alhambra, project L - kratší lehčí hry.. jako větší úspěch považuju arnak, cavernu, divukraj, občas 7 divů světa duel a nejradši má ex libris :) máme rádi i brass:b, ale tam se nám vždycky škvaří hlava při plánování tahů, takže vytáhnout to na stůl mi projde jen při správné konstelaci hvězd :)

13.1.2022 13:18:04

Ahoj, my sice s kamarády hráváme i poměrně komplexní hry, ale když si chceme sami doma zahrát něco lehčího, vytáhneme #Azul: Vitráže Sintry, #Canvas, #Takenoko, #Vikingové a předloni během jarního lockdownu jsme hráli #Kolonie a pak i #Comanauts. Ještě mám vytipované #Skulk Hollow a sérii Unmatched (např. #Unmatched: Souboj legend).

13.1.2022 13:39:08

Z těch jednoduchých: #Krabčáci, #Arboretum, #Hvězdáři. Já tu mám nejraději asi Arboretum pro pouhých 80 karet a jednoduchá pravidla. Přesto mnohdy přináší těžká rozhodnutí. Hvězdáře jsem sice nehrál, ale Arboretum mi trochu připomínají a jsou vyloženě dělané pro 2 hráče. Krabčáci jsou ověřená klasika, která funguje u jiného páru s podobným problémem, kdy dáma nic složitého hrát nechce :)

Jinak na těžší hry bych se zaměřil vyloženě na téma, které svědčí právě nehráčům. To může hodně pomoci k posunu ke složitějším hrám. Malý tip: #Na křídlech.

13.1.2022 14:48:51

Nevím jak se složitostí, ale většinou u holek uspěje člověk tím, že je hra hezká (jako že vzhled)!

#Patchwork , #Pelíšek , #Lotos , #Nova Luna …. delší hra První #Azul  (ten je oproti trojce lehčí, dvojku neznám),  #Na křídlech  (díky Střemhlavému startu to zatím zvládl každý s kým jsem hrála), třeba #Šampioni Jablečného království  (My little Scythe)

Nějaké kreslící hry typu Kartografů, Patchwork doodle a tak… 

 

13.1.2022 15:23:31

S holkama hraji Panství hrůzy, Canvas, Po stopách zločinu, Pandemic Legacy, Záchranáři, Běsnění Drákuly.

Prostě tématické hry.

13.1.2022 15:52:24

Taková “ženská” TOPka jako jsou #Na křídlech  u nás absolutně nezaujala.

Za to jí teď nemůžu urvat od #Odhodlaní: Normandie , takže se bude radit těžko, ale všeobecně se u nás líbí #Divukraj, #Caverna: Cave vs. Cave nebo #Cacao 

13.1.2022 16:45:03

Tak u nás, když už se žena pustí do nějaké hry, tak je schopná, ochotná a ráda si zahraje i těžkou dlouhou hru. Jen její klasická fráze, když si chceme něco zahrát je “Jen prosím nic nového …” ;D.

13.1.2022 18:41:35

Co takhle #Temné Znamení ?

Případně něco ze série #Zahrada #Spring Meadow #Indian Summer nebo #Ostrov koček ?

A ještě mě napadl #Detektiv: Po stopách zločinu ?

13.1.2022 23:35:32

U nás je třeba favorit My little scythle, Fallout shelter, Hero realms a Břink

14.1.2022 06:08:57

Ty jo, ještě že takový problém nemám - spíš mám problém, že s mojí přítelkyní většinou prohraju. Včera jsme hráli Trismegistus, předevčírem Newton, den předtím Brass Birmingham… a to se mnou hraje i ASLko a Warhammer… Holt jsme si v tomto sedli. 

Jinak doporučuju - Paříž-město světel (Tetris trochu jinak), Project L (Tetris trochu jinak - rychlé a pravidlově jednoduché), Nova Luna (rozmejšlecí abstraktní hra), Na křídlech (hromady karet hezkých ptáčků a jejich kombinování), detektivky (těch je hromada - lepší je nespěchat a nehrát na čas, ale spíš si povídat), Desítka (otázky a odpovědi - vědomostní), 7 divů světa - duel (výborná pro dva - dávám přednost s oběma rozšířeníma - ale je dost rozmejšlecí), Aeon's end (trochu složitější - ale Legacy verze jede od základu a pravidla přidává postupně), Alchymisté, Cestou necestou (spíš příběhovka), Dice hospital (stavba nemocnice s kostkami), Hive (takový jednoduchý šachy - jde to tahat kamkoli s sebou - i polejt pivem), Krycí jména (prověřená klasika - pro dva lepší Duel), Kvedlalové z Kvedlimburku (spíš dětská), Mysterium, Na vlnách neznáma (příběhovka), Obludárium (zbíraní potvor - chce to trochu přemejšlet), Robinson Crusoe (dovede dost potrápit), Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit (jednodušší rychlá civilizační hra), Stella - Dixit universe (fantazijní obrázky bez potřeby vymýšlet popisy), T.I.M.E. stories (taková trochu detektivka), Zombicide (zombíci s hromadou plastu - verze jak středověká fantasy, tak moderní doba), Ostrov koček (zase další Tetris)… - to všechno jsou pravidlově ne tak složité hry (alespoň pro nás) - a mnoho dalších. Vím že je toho dost, ale projeď to s ní a uvidíš… jdi spíš po tématu - pokud ji bude bavit, tak nakonec “podlehne”. A když ne, tak ti může alespoň pomáhat barvit figurky - s tím je práce vždycky dost :-) Jo ještě mě napadla Kaskádie. Asi bych spíš začal s něčím kooperativním…

20.1.2022 14:53:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Když jsou u stolu žužle, taháme #Kartografové - zejména ve větší partě je to i díky možnosti “škození” zábava a holky se vyřádí kreativně :)

Jinak samozřejmě funguje taky asi nejkrásnější hra o přírodě  #Na louce 

 

 

17.3.2022 13:24:12

Tipů je zde fakt hodně, z jednoduchých her, které můžou zabavit cílovou žoužel, ještě doplním Kanagawu a Jízdenky prosím Evropa. 

Dalším krokem (jestli se přejíte jednodušších her) klidně může být Scythe, která se dá nachystat, zahrát a uklidit do hodiny a Smallworld.

Při hraní složitější her se mi HODNĚ osvědčilo nechat polovičku občas (klidně i často) vyhrát, aby ji hra začala pořádně bavit. Je to asi nehráčské, ale u nás se to osvědčilo do té míry, že dnes mám občas pocit, že třeba Mars žena nechává vyhrát mě :)

 

17.3.2022 17:43:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Na mé překvapení zafungoval #Splendor MARVEL :-)

17.3.2022 17:52:48

Umím si představit #Noctiluca . Je to jednoduché, je to hezky barevné, nenáročný setup, semtam se dá i uškodit. Já mám taky rád zejména těžší kusy, ale tahle hra je fajn (aneb “pojď si zahrát světýlka”).

17.3.2022 18:17:05

Vybíráme z Bazaru

Istanbul Big box CZ
Istanbul Big box CZ
Akt. cena: 36 €
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas