Co posloucháte?

vcelku by mě zajímalo, co hráči převážně fantasy karetních a deskových her poslouchají. http://www.youtube.com/watch?v=K0Q_BsVp4OQ zde máte jednu power/symphony metalovou pro lepší atmosféru :D
19.1.2011 08:57:10

hudba

Jelikož je u nás doma pořád strašný rachot a furt někdo někoho překřikuje, nedovedu si představit, že bych ve vzácných okamžicích snížené hladiny decibelů poslouchala něco jiného než ticho.

Hudba při deskovkách by byla pro mě asi smrtící...

Ale v autě teda mám přehrávač zapnutý pořád - v zásadě se mi točí jenom cédečka od DDT (takoví ruští skoro staříci, něco jako Olympik) nebo od Blafu zpoza kopce.

19.1.2011 10:50:01

Sodovka
náhodou při GO takové Tibetské mísy :-)

19.1.2011 10:50:52

moje best of jsou
Black Sabath, Jethro Tull, Led Zepellin (svaté trio)
a aktuálně mám v mobilu:
U2, Jamiroquai, Luis Armstrong, Yan Tiersen, Navarová, Dunaj (s Václavkem), Ilustratosphere, Nohavica, Buena Vista Social club, Cardigans

19.1.2011 10:52:52

V tomto čase na
Janis Joplin and U2 a idem oprášiť Muddy Waters

19.1.2011 10:52:56 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"

náhodou při GO takové Tibetské mísy :-)


To bych usnula, a to tak, že velmi rychle:-)

19.1.2011 10:56:44

hudba
skoro vše, ale mám rád rock takže Iron Maiden, Metalica, AC/DC, Lordi, Kabát a pak vlastně skoro vše, hodně záleží na konkretní skladbě. Konkrétně miluju čtvero ročních období.

Sodovka: blafi jsou super!!

19.1.2011 10:57:21

MSP
Tak Manic Street Preachers jsou pro mě takřka srdeční záležitostí. Díky nim jsem objevil další kapely jako například Ocean Colour Scene, Super Furry Animals, Belle and Sebastian, Muse... Nesmím zapomenout na Leonarda Cohena, Big Bad Voodoo Daddy Band a swingové šlágry.
A vzhledem k tomu, že jsem československý produkt 80. let tak musím zmínit i legendární hudební produkci 80. a 90. let :-)

19.1.2011 11:00:38 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
Pěkná je skupina 'Rin, která zachovává japonské nástroje a tradiční "image" - http://www.youtube.com/watch?v=xPH_HTVwOoQ&feature=player_embedded#! A nebo taky Agatsuma - http://www.youtube.com/watch?v=EQDV5hj0mHM&feature=player_embedded#! A z korejských věcí třebas Byulmaru - http://www.youtube.com/watch?v=Sya_7UGVGoc

A budu sice trochu offtopic, ale jaký ten korejský film jsi viděla? :)

19.1.2011 11:07:01

Lolynka
Nae meori sogui jiugae

na filmy tohoto žánru se normálně nedívám, ale tenhle byl krásnej a po x letech jsem normálně brečela u filmu jak želva.

19.1.2011 11:08:47

Lolynka
tak Rin by bylo asi to pravý ořechový :-)

19.1.2011 11:15:35

Irki
Jj Maniky a vubec Bredfielda muzu, ale privedli me na ne az kamaradi z kapely. No jinak bych zapomnel na Coldplay, TataBojs, Mišíka a vůbec Blue Effect, Scissors Sisters, Lynyrd Skynyrd, Moby...všechno se to vyjmenovat nedá.

Jinak jako filmový OST u mně od mala vede Neverending Story - od Moroder/Doldinger a videoherní OST si vždycky vybavím Gothic II/III, Oblivion, Morrowind, sérii Final Fantasy, Metal Gear Solid a Katamari Damacy. Katamari Damacy je celkem slušnej jap. pop úlet a ty mně nevadí:)

19.1.2011 11:20:58

Richmond, Vinas
Rich
Já mám nejradši asi This Is My Truth... a s oblibou říkám, že když se při koncertě objevili živí přede mnou, tak mi vytryskly slzy až na pódium :)

Vinas
Díky za tip, zkusím to taky poslechnout!

19.1.2011 11:25:07

ta"jemná"
Ten jsem neviděla, takže to musím co nejdříve napravit :) Ad Rin - taky občas sklouzávájí k popu, ale alespoň u toho pořád mají kimona :)

19.1.2011 11:28:51

Lolynka
na to koukni, je to opravdu krásný a dojemný...

19.1.2011 11:33:49

hudba
Už rok ujíždím na síle klávesových songů Amandy Palmer (+ Dresden Dolls), které mě naprosto odrovnaly :)

Jinak Placebo, Lenka Dusilová, Imodium, Disabled, polostaré Horkýže Slíže... a různé instrumentální/akustické/piáno songy :)

19.1.2011 12:37:18

hudba
já to nemám na skupiny, prostě se někdy ráno probudím a celý den si broukám něco co uslyším z rádia ....

něco mám rád víc, něco méně, ale taková Nessun dorma s Pavarottim to je věc,
z vážné hudby Rachmaninov, Janáček, Mozart, Hayden,Beethoven, Čajkovskij

teď ráno jsem poslouchal Satrianiho
http://www.youtube.com/watch?v=jGNgcRwKW4Q

už nemá vlasy -----

soundtracky - teďka mám z Augusta Rushe, jinak asi jako všichni - Conan, Moricone, Wiliams píše krásnou hudbu, písnička z koncových titulků meet joe black, Bernstain

nebo mě chytne nějaká naprostá šílenost
http://www.youtube.com/watch?v=ThKNt-GY1ww

jestli si to někdo poslechne dejto tomu prosím alespoň 60 sekund

19.1.2011 12:58:26

hudba
Hlavně rock a metal, ale jinak můžu skoro všechno pokud to není dechovka, pop nebo "vymývárna mozků" (techno, D'n'B a podobné styly). Momentálně nejvíc poslouchám: Sonata Arctica, Pink Floyd, Iron Maiden, Ozzy Osbourne, Nirvana, Judas Priest, Jethro Tull, Staind a Cranberries.

EDIT: Hip hop a rap taky nemusím:)

19.1.2011 13:03:15 | Upraveno autorem (porovnej)

hudba
Kromě dechovky a tuctuc hudbu celkem mixuju. Od Spirituál kvintetu, Asonance a Jauvajs přes Pink Floyd až k Helloweenu. A momentálně asi nejvíc "Calling All Dawns" od Christophera Tina. Hráči by z tohoto alba poznali Baba Yetu, což byla úvodní píseň k Civilizaci IV...

19.1.2011 13:08:44

hudba
Hudba je po deskovkách další "věc", bez které bych nepřežil... I když k deskovkám poslouchám hudbu jen výjimečně (ale někdy k LNoE nebo Arkhamu taky, většinou soundtracky, Conan, Omen a další).
Čím jsme starší, tím mám širší záběr.
Dlouhodobě mě baví hlavně spousta poloh hardcoru (Refused, Terror, Walls of Jericho, Tragedy, Heaven shall burn, Leatherface)
V poslední době mě baví spousta indie podivností (Holmes, Paramount styles, Dark dark dark, PG Lost), Johny Cash, nějakej ten hiphop (Looptroop, Bonus)
A nedám dopustit na spoustu srdcovek mého mládí (Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains, stará Metallica, starý Offspring, Kryl, Nohavica...)
A největší objev poslední doby jsou Gaslight Anthem, poslouchám prakticky denně.

Jinak Landa mi způsobuje fyzickou nevolnost :-)

19.1.2011 13:14:18

Eyron
Jak jsem mohla vynechat Alice In Chains? :-O :(((
Hmm.. a stará Metallica...donutila jsem rodiče, aby mne na ni odvezli v roce 1993 (?) do Brna :)

19.1.2011 13:32:52

to eyron
indie... to je přece klasika vydavatelství indies u vás v brně. Vždycky když tam jsem, tak musím jít do starý pekárny, podle mě nejlepší hudební hospoda na světě!

19.1.2011 14:02:15

Refrény
http://www.youtube.com/watch?v=sQghSEl0hHQ já si potrpim na refrény...a líbí se mi, jak klucí japonský dávaj do většiny powermetalovejch písniček videa z mangy :D kdo by to byl řekl, že zrovna Japonsko je země metalu...no to mi připomnělo nějak, že si chci pořídit Gosu vlastně, i když to je tuším hra korejská

19.1.2011 14:07:20

Trochu gotické trošky do mlýna
Já poslouchám převážně gothic a doom metal + další melodičtější odnože metalu jako symphonic, epic, speed, power, heavy, ...
Můj nejoblíbenější podstyl je beauty-and-the-beast a obecně female-fronted metalové kapely: Theatre of Tragedy, Within Temptation, Nightwish, Epica, Tristania, Sirenia, Leaves' Eyes, Delain, Draconian, ...
Nejdůležitější pro mě je, aby to bylo melodické, rytmické, nápadité, rozmanité, se zajímavými lyrics a nejlépe i trochu melancholické.

19.1.2011 14:54:04

Japonská hudba
Stačí být trochu otaku, stáhnout si pár anime a pak zjistíte, co šikovní Japonci dokážou a že mají slušný záběr. V anime už jsem slyšel funky písničky, klasické popovky, pohodový rock i brutální metal (Death Metal City je fakt dobrý nářez). Takže pokud chcete zažít pořádný japonský odvaz, tak doporučuju stahovat anime, dají se tam najít opravdové skvosty.

19.1.2011 14:57:28

Joe

Moja obľúbená...
Taaakže:
Heavy Metal (ak sa tak dá nazvať), všeobecne skôr hard muzika, ale žiadny speed, death, grind a podobne...

Sem patrí napríklad Tool (A Perfect Circle), Metallica (už pomenej, keď vôbec), 30 Seconds to Mars (jediný album) a iné.

Potom melodickejšie a "popovejšie" veci, ale žiadne mainstreamovky - U2 (trochu), Placebo (dosť) a potom napríklad Beatles.

No a z klasiky výber soundtrackov (Battlestar Galactica nová, LOTR, Transformers, Dark Knight, Book of Eli...)

19.1.2011 15:01:01

Vybíráme z Bazaru

Ostrovy titánů od 1kč
Ostrovy titánů od 1kč
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas