Benefit Plus - Deskovky

Zdravím,

V práci máme Benefit Plus a vždy vymýšlím jak je využít. Napadlo mě, že bych je mohl využít na deskovky, ale nikde sem nenašel shop, který bere Benefit Plus. Na fórech jsem nenašel žádné info tak mě napadlo, že se zeptám zde.

Nenašel někdo z vás e-shop kde jde platit deskovky Benefit Plus?

Díky za info :)
10.1.2020 20:22:44

Knihy Dobrovský
Kamarád tam takto kupuje deskovky přes Benefit Plus, jen teda výběr je omezený.

https://www.knihydobrovsky.cz/blog/v-nasich-knihkupectvich-i-na-e-shopu-muzete-nyni-platit-prostrednictvim-benefit-plus

10.1.2020 22:14:18 | Upraveno autorem (porovnej)

RE: Knihy Dobrovský
Bohužel, když sem zkoušel online i na pobočce tak mi bylo řečeno, že benefit plus je jenom na Knihy :(

Ale díky za tip :)

11.1.2020 17:58:40

Shard96
Tak nakup gamebooky :) :D

11.1.2020 19:41:01

to Shard96
diskutovalo sa o tom niekedy okolo 26/12-27/12 v tejto téme:
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/kde-vyhodne-nakoupit-deskovky-6357/

niekto tam písal, že za tie kupóny normálne nakupuje... pozri si to

11.1.2020 19:50:19

Benefit
Taky ho mám v práci..kdybys našel dej info prosím

13.1.2020 04:55:45

Shard96
Taky mi to příjde divný, kamoš říkal, že deskovky přes Benefit plus normálně koupil. Na stránkách jsem neviděl nějaké omezení. Zkusil bych to normálně koupit - občas to, co říká personál někde na telefonní lince je irelevantní.
Už se mi to stalo ve více obchodech (nedávno dohad s ženskou na přepážce v Hervisu, když mi při výměně zboží chtěla sebrat slevu 500Kč, po napsání na infolinku mi dali za pravdu)

13.1.2020 14:28:36

benefitplus slovensko
mame tiez v praci benefitplus, a tiez som toto riesil. najprv som zistil na centrale BP, ci sa daju vobec nakupovat spoocenske hry cez ich system. po kladnej odpovedi som zistil, ze v standardnej ponuke obchodov vo wbovom rozhrani BP moc obchodov s hrami nie je. po dalsom dotazovani v centrale BP som zisitil, ze v principe mozem nakupovat u hocijakeho predajcu hier(nielen zazmluvneneho s BP) cez proces nakupu u nezmluvnehoi partnera. priamo v portali je tato moznost, tam sa vypisu pozadovane veci(nazov obchodu, suma......), to sa posle na schvalenie BP cez system, a vacsinou obratom mi prislo potvrdenie o schvaleni. dany predajca vystavil el. fakturu na firmu BP, napisal ze sa jedna o spolo.hry, a hry mi poslal.jemu tu fakturu uhradil priamo BP, a strhlo sa to z mojich prostriedkov v portali BP.

13.1.2020 14:39:14

Knihy Dobrovský
Benefit plus u Dobrovského pouze na tištěné knihy. Je to uvedeno i na stránkách Benefit plus (- nakupujte prosím jen tištěné knihy (vč. beletrie a dětské literatury)
- předmětem nákupu nesmí být audioknihy, hry, psací potřeby, apod.) Bohužel...

13.1.2020 15:20:07

Stave
toto je najlepsie priamo napisat na BP kontaktne centrum a opytat sa na to. myslim, ze som toto tiez videl pri nejakom eshope, ze len knizky, ale ked som sa BP opytal na moznost objednat aj hry, tak mi odpisali, ze aj tie mozem objednat.

13.1.2020 15:25:38

Benefit Plus odpoved
"děkujeme za váš e-mail. Benefity lze uplatnit pro daňově zvýhodněné služby (oblasti Rekreace/Cestování, Kultura, Sport, Vzdělávání, Zdraví). Zboží je bohužel dle české legislativy hodnoceno jako daňově znevýhodněné a nelze jej hradit z benefitů. Výjimka se vztahuje pouze na knihy (konkrétně tištěné knihy a učebnice) a zboží zdravotnického či hygienického charakteru (zboží lékárenské, zboží z optik a zdravotnických potřeb) zakoupené v některém ze zdravotnických zařízení (lékárny, optiky, zdravotnické potřeby a pomůcky, či jiné instituce registrované u MZČR). Vámi vybrané zboží tedy bohužel není možné hradit z benefitových prostředků. Děkuji vám za pochopení."

Zkusil sem napsat na Benefit a odpoved me celkem zklamala :(


15.1.2020 19:25:22

Google Pay
Já mám Edenred Benefits (MasterCard) a když už to neprojde v obchodě naprimo, může se to podařit přes Google Pay, kam si musíte kartu přidat. Funguje to v Knihy Dobrovský (i když mám v košíku cokoliv), a funguje to třeba i v CZC.cz. Naopak třeba ve Fantasy Obchodě to neprojde. Chce to prostě vyzkoušet.


_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco od FFG, koupím si radši originál.

22.1.2020 09:55:36

Kontrola z FÚ
Hlavně taky vezměte v potaz, že teď když se řeší zrušení stravenek, tak je možné, že kvůli podezření na zneužívání se rozšíří počet kontrol na čerpání nedaněných příspěvků.

Vzhledem k tomu, že zaměstnavatel je povinnen doložit, že vše proběhlo dle zákona, může si vyžádat doklady, na které jste benefity z karty vyčerpali a pak jimi argumentovat směrem k finančáku. Pokud se najde pochybení, bude potřeba vše dodanit a nejsem si jistý, jestli uspějete s tvrzením, že jste nevěděli, že tyto nákupy jsou proti pravidlům systému.

Jen to dávám ke zvážení ...

22.1.2020 12:40:37

@Hike
S Benefit stravenkama nemá finančák co dočinění. To si pleteš se stravovacíma stravenkama. Benefit stravenky dává zaměstnavatel jako benefit a finančáku je srdečně jedno za co a kde je utratíš. Pokud ten který obchod nebo služba benefit stravenky bere, tak je to jen na tobě, jestli je tam utratíš. Finančák sleduje jen pravidla vydávání Benefit stravenek u tvého zaměstnavatele.

22.1.2020 17:39:51

Křen
To si právě myslím, že nemáš pravdu. Jednak to podporuje ten text emailu od Benefit plus uvedený níže a druhak jsme to řešili i v práci s ohledem na nabídky různých cafeterií.

Kdyby to bylo tak, jak píšeš ty, pak by všichni ti "Knihy Dobrovský, Fantasyobchod apod." neomezovali možnost utratit benefity pouze za knihy, které mají výjimku, ale s ohledem na obchodní příležitost by ti milerádi prodali všechno, co mají v sortimentu.

O papírových stravenkách jsem psal hlavně z toho důvodu, že vzhledem k tlaku na jejich zrušení, podobné daňově zvýhodněné služby (cafeterie) budou zaznamenávat příliv uživatelů a tedy by v budoucnu mohly být předmětem zvýšeného zájmu kontrolorů.

Ale jinak se nehádám, ostatně mi do toho nic není, spíš upozorňuji na možná rizika spojená s digitálním způsobem zpracování plateb. (To ze mě samozřejmě mluví příznivec Křížového tažení za zachování anonymity fyzických peněz.)

22.1.2020 19:35:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vánoce 2020
Ahoj, nemá někdo nějaké další info k tomuto tématu? V covidové době se mi na BP hromadí prachy a chtěl bych pořídit par deskovek :)

30.11.2020 12:11:45

@Targoss
Za ty benefity se klidně deskovky nakoupit dají, to nikdo nekontroluje, funguje to v Dobrovském, Dobré-knihy. Ale nemají tam zas nějaký velký výběr, některé hry jsou třeba vyprodané a tak. Kdyby někdo znal víc obchodů, tak napište.

5.12.2020 01:10:00

Maerlyn0
Někdo to kontroluje. Chtěl jsem v Neoluxoru rozšíření pro Rising Sun a benefitní kartu mi nevzali, že je to jenom na knížky...

5.12.2020 08:43:04

Neoluxor

Neoluxor uz benefity na vse nepodporuje. Zustavaji asi Dobre knihy, Knihy ABZ a Dobrovsky. U vsech ale jen pri osobnim odberu.

19.1.2021 00:30:48

@Roxik
A mas zkušenosti z poslední doby (3 měsíce)? Ja jsem byl před vánoci v Knihy Dobrovský a se svou kartou Benefit-plus jsem neuspěl.

A s Dobre knihy, nemam zkušenosti, jelikož nejsem z prahy. A Knihy ABZ slyším prvně.

21.1.2021 11:25:17

PJ

https://www.dobre-knihy.cz
Před měsícem jsem tam nakoupil hry za cca 3200 korun, platil jsem benefitní kartou Edenred. Poplatek za platbu činil 39 korun, jinak vše bez problému.

1.2.2021 09:48:18

Knihcentrum
Lze platit benefit plus. Výběr her moc velký není. Komiksy aj. v pohodě.

1.2.2021 12:31:09

Knihcentrum

Na knihcentru jsem se dival a moznost platit benefit plus kartou jsem tam nenasel.

1.2.2021 15:55:22

Dejavu
Na knihcentru je to mezi způsoby platby, když jdeš dokončit objednávku. Bohužel je tam jenom Benefit Plus a Edenred Benefits. Já mám Sodexo :(

1.2.2021 16:47:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Knihcentrum
Knihcentrum sice přijímá Benefit-plus karty ale pouze karty s čipem. Existuji totiž dva typy karet BP, s čipem (tak jak má klasická debetní karta) a s číslem (pouze číslo na kartě). Ja jsem vlastník druhého typu, takže na knihcetrum nezaplatím.

2.2.2021 09:45:52

Borghal Rantipole
Pokud nemá Sodexo s Knihcentrem smlouvu, možná by uměli vydat fakturu a tu si pak můžeš nechat proplatit.
Taky mám Sodexo.
Dobrovský bere Sodexo na vše, včetně papírnictví a deskovek, ale jen pokud člověk přijde osobně zaplatit na pokladnu. Což teď moc nejde.
Luxor už bere Sodexo jen na knihy, ale co jsem zaslechl, tak jak kde, asi záleží na prodavači.
KnihyABZ fungují stejně jako Dobrovský. Sice nemají kamennou prodejnu, ale ve výdejním místě kdesi v Holešovicích, je tam cykloservis, mají terminál, kde se celá objednávka, ať je v ní cokoliv, dá zaplatit Sodexo kartou.

11.2.2021 23:12:09

Vybíráme z Bazaru

Santiago de Cuba
Santiago de Cuba
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas