"Fandovia" MSH na pošte

Dnes mi z MindOku prišla zásielka, ktorá mala obsahovať karty č-packu k hre Agricola. List však bol na boku prestrihnutý nožnicami a jeho obsah chýbal. Týmto by som chcel popriať pracovníkovi slovenskej alebo českej pošty veľa zdaru pri hraní tohto vydareného rozšírenia.

Má niekto podobnú skúsenosť a vie poradiť ako postupovať? Zatiaľ ma pošta posiela od pobočky k centrále a som zvedavý, či zajtra ráno pochodím s nejakou sťažnosťou...

6.10.2009 00:17:39

proč si to vůbec převzal?

6.10.2009 08:40:42

pošta
Mám docela hodně zkušeností s takovými věcmi na poště. Stále s nimi mám nějaký problém. Pokud si to přebíral na poště, opravdu jsi to neměl vzít, jinak by se měl okamžitě sepsat na reklamačním oddělení (má to každá větší pobočka) zápis a měl by to řešit odesílatel, jelikož ten nesplnil dodávku. Odesílatel by měl doručit dodávku novou a sám reklamovat na poště. Kromě osobních zkušeností z poštou dělám totiž pracovně i reklamace. Každopádně stížnost je na nic. Sepsat to a požadovat dodatečné plnění po odesílateli. Plus mu budeš samozřejmě muset poskytnout zápis z té pošty.

6.10.2009 08:56:09

Č-Pack
Docela úsměvné, protože já jsem měla s příchozím balíčkem Č-packu ten stejný problém. Rožek obálky byl natrhnutý, ale nepřebírala jsem to já, tak jsem se nemohla zeptat a navíc obsah balíčku byl naprosto v pořádku. Teď mě, ale o to víc zajímá, proč to teda dělají.

6.10.2009 09:51:13

Sappho
Dakujem za konstruktivnu radu. Zasielku som nasiel v mojej postovej schranke, nebola odoslana doporucene. Na to by som si daval urcite velky pozor, keby som to preberal na poste.
Dnes som na poste podal reklamaciu s tym, ze nemam ocakavat absolutne nic, kedze to bol iba obycajny list prvej triedy.
Do MindOk som uz poslal avizo so ziadostou, aby mi postu odosielali "doporucene".
Na zaklade dobrych vztahov ocakavam, ze mi MindOk odosle novy c-balicek.
Uvidime, neviem sa dockat zaradenia balicka do hry. Dik este raz :-)

6.10.2009 10:23:41

tak to je
jednoznačně chyba prodejce /když si odmyslím super pracovníky pošty/. i když nejde o vyšší hodnotu, vzhledem k tomu, že de o obchod, tak by to měli zabezpečit.

6.10.2009 11:30:24

na MindOk
Na Mindok jde dle zákona klasická reklamace ke které přiložíš zápis o reklamaci co jsi na poště sepsal.

6.10.2009 11:46:07

MindOk
Týmto chcem vyjadriť poďakovanie:
1. Sappho a Voloďa za podnetné vyjadrenia
2. MindOk a Pogovi, od ktorého už mám mail o znovuposlaní balíčku doporučene ešte dnes. Vynikajúci servis, všetka česť.

Zároveň, ak by toto čítal dotyčný fanúšik Agricoly z prostredia Slovenskej, príp. Českej pošty: Prosim Ťa, dodržuj listové tajomstvo a elementárne pravidlá slušnosti. Načo takto komplikovať život odoielateľovi, všetkým kolegom z pošty, ktorí doručili Tebou poškodenú obálku a nakoniec aj adresátovi? Verím, že nevystriehneš nadchádzajúcu zásielku... :-)

6.10.2009 12:16:41

Pošta
Problém je na straně toho, kdo rozhodl o poslání bez osobního převzetí adresátem, tedy nedoporučeně. Pokud sis při objednávce tuto variantu zvolil sám, tak je další postup na vaší dohodě. Ale Mindok je ve slabší pozici, než ty.

Pokud to Mindok poslal obyčejně bez tvého předchozího schválení, nemá doklad že ti to bylo doručeno a tudíž můžeš tvrdit, žes nedostal ani tu obálku. V tom případě musí Mindok odeslat nový balíček (a následně u Pošty reklamovat nedoručení původní zásilky). Paradoxně, kdyby Mindok narazil na svi.i, tak to může poslat třeba 10x a příjemce jim to pokaždé úspěšně zatluče, že mu někdo vykradl schránku.

Pro zajímavost, pokud to bude Mindok reklamovat, Pošta se může vymlouvat že ti to někdo vytáhl ze schránky, tedy že doručení proběhlo bez závad. Pošta rozhodně bude tvrdit, že nezodpovídá za obsah zásilky (co kdyby Mindok poslal prázdnou obálku, to oni nemohou kontrolovat). Sranda je, že dostanou zpět pouze to poštovné, což jim za to vyřizování asi stát nebude. I když u nedoporučené zásilky možná ani to ne.

6.10.2009 12:27:06

je to jednoduché
posílat doporučeně. tech pár kaček nikoho nezabije /i když do zahraničí, což je i slovensko, to stojí asi o dost víc... ale hodl, nic nenaděláš. jak se říká, nejsme tak bohatí, aby jsme si kupovali laciné věci /služby

6.10.2009 12:35:28

Vybíráme z Bazaru

Divoká Amazonie + Minirozšíření
Divoká Amazonie + Minirozšíření
Akt. cena: 1399 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas