Zombicide - kterou doporučíte?

Uvažuju, že bych k vánocům koupil hru Zombicide, kterou doporučujete?
21.9.2018 08:48:27

Ad doporučení
Všechny hry jsou si velmi podobné, základní myšlenka a mechanika pohybů zombie asi stejná, liší se to pak více či méně v drobnostech, ale popravdě hraju jen Black plague (Černý mor), ostatní mě nezajímá jednoduše proto, že mi vyhovuje to téma a pokud bych doporučoval, tak vem tu variantu, která tě láká. Jestli máš rád seriál Walking dead, tak ber tu ze současnoti, já rád temný středověk, takže jasná volba Černý mor. Massive darkness se mi vizuálně nelíbí, hlavně figurky, ale zase mi přijde zábavná ta práce se stíny, ve kterých se hrdinové v podzemí ukrývají. Zelená horda mě neláká skrze nemrtvé orky, prostě ne, ale zase jsem nakoupil rozšíření, která jsou kompatibilní s Black plague, což je super a když si počkáš, tak příští rok vyjde Zombicide: Ivander a ot je scifárna z vesmírné základny. Tak nevim jestli jsem ti pomohl:)

21.9.2018 09:02:54

Za mě
jednoznačně Black Plaque. Líbí se mi doba, do které je to zasazené a hlavně figurky. Ty se mi líbí nejvíc ze všech zombicid. A jak psal Serenitka, k tomuhle základu můžeš použít i současná rozšíření, všechny možné hrdiny, kartičky apod.

Pokud se ti líbí sci-fi, Invader by mohl být herně zajímavý, už pro nový prvek kyslíku.


21.9.2018 09:53:26

...
Black Plague/Green Horde (ja mám stále radšej fantasy/stredovek obodobie) :)

21.9.2018 10:59:58

...
Black Plague. Generičtí středověcí zombíci jsou mi sympatičtější než moderní, sci-fi nebo orko-zombíci (srsly? Samotní orkové by stačili).

Ale ani jedno bych nekoupil mimo KS, moc nízká variabilita v poměru k penězům.

21.9.2018 13:29:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Není to tak jednoznačné
Doporučení na základě čistě subjektivního názoru na dané prostředí :D

Samozřejmě pokud zvažuješ Zombicide, tak se především rozhodni, jaké téma se ti líbí...

současnost...Zombicide 1-2-3 sezóna
fantasy středověk...Černý Mor a Zelená horda
sci-fi na Marsu...Invader, Dark Side

Ale staré Zombicide ze současnosti byli první a je to vidět i na propracovanosti hry....počínaje Černým Morem přišel důležitý upgrade herních desek hráčů, který výrazně zlepšuje herní zážitek a organizaci hrdiny.

Osobně bych tedy vzal Černý Mor a novější.

Zvaž také, zda potřebuješ CZ verzi nebo postačí EN verze...některá rozšíření pravděpodobně nikdy v CZ nebudou.

Také zvaž, kolik jsi do hry ochoten nasypat...není tajemství, že maloobchodní vydání základní hry třeba Černý Mor je hooodně chudý bratříček plné Kickstarterové verzi. Ale pokud hru vytáhneš jen párkrát do roka, tak tě i základ bohatě stačí.

Určitě shlédni gameplay video na Youtube od Deskofobie nebo jiných a podívej se na stránky poslední Invader, zda tě neosloví více.

https://www.kickstarter.com/projects/cmon/zombicide-invader/description

Hodně štěstí při výběru

21.9.2018 19:23:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Jeskyně & draci - hra na hrdiny
Akt. cena: 15 €
Končí za: 7 dnů

Offcanvas