Zabavna hra pro 7 az 8 lidi

Ahoj, pojedeme s kamosema letos zase na expedici Apalucha. Vzal bych nejakou deskovku. Ale letos nas bude asi sedm. To mam leda 7 divu sveta. Nemel by prosim nekdo tip na neco, co je:

  • pro 7 az 8 lidi
  • zabavne 
  • jednoduche na nauceni, i pro nezkusene hrace, na vecerni hrani k pivku po celem dni s detma

Mam pocit, ze tu bylo podobne vlakno, ale asi jsem slepej. A pak jsem videl jedno, co bylo s hrama uz pro hodne velke skupiny, treba 14 lidi. Diky. 

10.1.2023 19:16:45

Párty hra #Top 10, super záležitost, akorát jsem to nehrál s dětmi, takže nevím, jak se budou u toho chytat.

10.1.2023 19:31:28

@Jacob Diky, mrknu. To ani nema byt pro deti. Jen pro fotry, az budou deti snad uz spat 🙂

10.1.2023 19:57:47

Vlkodlaci jedné noci

10.1.2023 19:58:44

#Krycí jména jdou hrát ve skupinách, dospělí a trochu větší děti si to užijou

10.1.2023 20:01:12

Kartografové

10.1.2023 20:25:51

My hrajem v 7-8 dost rádi:

Camel Up 2nd edition

Feed the kraken

Captain Sonar

Mysterium/Obscurio

Deception Murder in HongKong

 

Všechno to jsou lehké hry na pravidla, ale my se u nich bavíme a rádi je hrajem, zatím nás žádná neomrzela nebo se neohrála.

10.1.2023 21:48:17

#Pošli to dál! , #Věc , #Klub detektivů, #Hlavně klid! #Desítka  #Duch! #Hrdinové bez záruky, V pasti a možná ještě #Zombicide: Černý mor ale tam by muselo být nějaké rozšíření, myslím že základ je jen pro 6 max.

Pro 7 možná ještě #Caverna: Sedláci z jeskyní nebo #Scythe  s rozšířením obojí ale trochu na dýl.

10.1.2023 21:54:33 | Upraveno autorem (porovnej)

stara dobra citadela.

colt express je s rozsirenim az pro osm.

superšpión je až pro osm

 

10.1.2023 21:58:22

Diky moc vsem za tipy. Po letmem omrknuti mam tri ctyri favority, na ktere se chci podivat vice do detailu. Hodne me teda zaujala ta #Věc  🙂

10.1.2023 22:57:02

Nejsem si docela jistý, jestli hry jako #Věc  nebo #Zombicide: Černý mor splňují ten poslední požadavek (jednoduche na nauceni, i pro nezkusene hrace, na vecerni hrani k pivku po celem dni s detma)?

Já bych doporučil spíš něco jako #6 bere! nebo #Sabotér ;)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

11.1.2023 13:11:22

@vulcano Tak já mám s #Věc opačnou zkušenost a používám ji jako vstupní hru pro sváteční hráče i nehráče. Zatím mám úspěšnost 100%, každého to chytne :-) Jasně, musím znát dobře pravidla a být připraven na jakoukoliv otázku. Ale hlavně používám k tomu “ukázkovou” hru, kdy hrajeme s odhalenými kartami a spíš vysvětluju principy. Vyzkoušíme si setkání s lidmi, se psy apod. určíme si priority v udržení chodu základny atd. A ke konci tohoto tutoriálu se odhalím aby pochopili, co se děje při hře s odhaleným vetřelcem. Většinou za půl hodinky už chtějí hrát všichni naostro a nezřídka už se na jiné hry ani nedostalo :-)

11.1.2023 13:21:48

za nás v tomto počtu vždy #Nejsme tu sami 

Teď jsme zkoušeli #Trosečníci , ale to se nechytlo..

11.1.2023 13:22:15 | Upraveno autorem (porovnej)

@vulcano  je, ty kravy ma, myslim kamos, ktery jede. Hrali jsme je prvni rocnik ve trech. Nevedel jsem, ze je to i pro tolik 🙂

 

Saboter a Nejsme tu sami vypadaji fajn. Za chvili nebudu vedet co 🙂 teda Vec uz jsem objednal. S dnesni akci na Booktook to bylo za hubicku. 

11.1.2023 13:43:55

Z toho, co zde hraci dali k dobru bych vypichl 

#Věc - vetsi, ale celkem jednoducha hra(krasna schizofrenie) 

#Nejsme tu sami - 1 proti vsem(intuitivne strategicka) 

#Hrdinové bez záruky - party hra bez mluveni, kde hlavni roli ma figurka “Delej neco

#Deception: Murder in Hong Kong - lehka detektivni hra 

K tomu bych pridal jeste 

#Millions of Dollars -hra na loupez s prvkem presvedcovani ostatnich, aby se neucastnili 

#Secret Hitler - hra dvou skupin proti sobe

14.1.2023 11:51:10

Dobře hodnocený na BoardGameGeek je také pirátská párty hra #Feed the Kraken ..;)

14.1.2023 13:39:41

Rozhodně doporučuju #Duna: Zrada (mrkněte případně na recenzi v kartě hry).

14.1.2023 17:28:43

#Vlkodlaci za úplňku 

14.1.2023 19:50:11

Jo, tady je ta moje starší diskuse:

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/hra-pro-7-hracu-24723/?mark=d24723

 

;)

 

Pořídila jsem tehdy #Mascarade  a #Nejsme tu sami a jsme spokojení. Pak ještě hrajeme starou dobrou #Citadela a #Krycí jména  na týmy. Obzvlášť ta Maškaráda je vysvětlená do 10 minut, rychlá, jednoduchá. 

15.1.2023 16:42:41

Já doporučuju Blood on the Clocktower. Za mě to je jedna z mála deskovek pro 7 až 15 lidí která nená párty.

15.1.2023 23:47:41

Ešte naviac k tomu, čo už bolo spomenuté doporučujem tieto tri hry od rovnakého vydavateľstva. Všetky tri v 7-8 hráčoch fungujú ideálne.

#Salem 1692 - medzi nami sú čarodejnice, treba ich upáliť. Strieda sa deň a noc, v noci majú hráči zavreté oči a čarodejnice zabíjajú. Veľmi svižne sa hýbu ťahy.

#Bristol 1350 - mor, treba utiecť z mesta než sa nakazíme. Ak sa nepodarí, tak treba aspoň nakaziť aj ostatných, nech nevyhrá nikto. Uteká sa na vozíčkoch, dá sa medzi nimi preskakovať, vyšťuchávať ľudí a podobne.

#Tortuga 1667 - tímová hra, ste piráti, chcete si nakradnúť pre svoju stranu čo najviac pokladov.

A súhlasím s Blood on the Clocktower, hra je to skvelá. Ale myslím, že 7 hráčov je na to málo. Doporučovala by som ich mať aspoň 8. 

Prípadne mi ešte napadá #Mezi dvěma zámky šíleného krále Ludvíka, ak by ste chceli niečo menej párty. Otestované v 7mich ľuďoch, funguje moc hezky. Keďže interaguješ len so svojimi susedmi, tak tam nie sú prestoje, všetci idú simultánne. A s expanziou sa dá hrať aj v 8mich.

16.1.2023 00:07:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Kromě tipů, které tu už zazněli, zkus ještě mrknout na čerstvou novinku #Challengers! - Vyzyvatelé. Turnajový systém by mohl být zajímavý i na opakované hraní, pravidla jsou krátká a jednoduchá. Rychlovka by mohla být karetní štychovka #Gorus Maximus, závodní #Camel Up (Second Edition) nebo #Formula D, z ranku roll&write #Papírové Doupě: Čmarovné dobrodružství nebo při pořízení dvou krabic #Bad Bones a to pak můžete hrát až ve 12 lidech. No a nakonec stará dobrá klasika #Sequence, kde se dá taky hrát v týmech a pravidla člověk vysvětlí za minutu.

16.1.2023 10:15:38

My hrávame najčastejšie:

  • dixit (hravali sme aj v 12 - super zabava)
  • klub detektivu
  • hry od oink games (tie su pekne male)
  • codenames

Menej často:

  • kartografovia
  • camel up

16.1.2023 11:48:52

V práci pořádáme deskohraní a největší úspěch má Co to čmářáš. Tím, že mám dvě sady žetonů (Custom gravírované a barvené dřevěné + originální papírové) se tahle hra dá hrát až v 9 lidech. Teoreticky by se to dalo hrát i třeba ve 18 lidech. Jen by se musela zvolit vhodná barva žetonů (Půlbarevné žetony, žetony s kolečkem, proužky atd.) a zdvojnásobit žetony u každého hráče.
Pak rádi hrajeme Citadelu. Je super na druhý den poslouchat v práci jak do sebe kolegové ryjí, jak někdo někoho 4x okradl a tak.
Sabotér je taky určitě fajn hra, která v batohu nezabere moc místa
Jungle Speed je taky rychlá a skladná hra
Trosečníci

19.1.2023 17:46:23

Já bych řekl, že pro větší skupinku lidí je super “Pošli to dál”. Tam bych dokonce řekl, že 8 hráčů je takový základ od kterého by se mělo s počtem hráčů začínat. A v menším počtu hra postupně ztrácí, protože se to nestihne dost zpitvořit.

Jen bych upozornil, že tato hra je opravdu jednoduchá (ale u ní strašná sranda) a vlastně k ní skoro nic nepotřebuje. Takže není ani potřeba ji kupovat. Pokud máte pro každého hráče tužku / propisku a nějaký bloček (narovinu, stačí natrhat A4 papíry na čtverečky. Prostě aby každý hráč měl tolik papírků kolik ve hře hráčů) a to je celé. Stačí tedy nastudovat pravidla, mít dost papíru a nařechtáte se celý večer.

V zásadě to není nic jiného než tichá pošta s obrázky. Na začátku si každý vezme bloček papíru. Na ten horní něco namaluje. Pošle celý bloček o hráče dál. Ten se na obrázek podívá, dá ho dospod hromádky a popíše co na něm je. Pak to pošle o hráče dál, ten si přečte popis, vloží ho dospod hromádky a zkusí to nakreslit. A tak pořád dál. Dokud každý bloček neobědne všechny hráče dokola. Na psaní a kreslení je časový limit (ten si klidně určete. Nemusí být moc přísný, ale měl by hráče trošku tlačit, aby to nestíhali malovat a psát moc do detailů a aby se hra netáhal). Až to oběhne všechny hráče, tak se hromádky rozloží a posupně si projdete, jak se která kresba postupem měnila. Většinou z toho vzniknou takové šílenosti, že se vybuchuje smíchy. (ono až vám z obrázku jablečného stromu vznikne o šest hráčů dál popis “mumie vystupující z ufa a mávající na srny” tak pochopíte) :-D

Hodnocení to myslím oficiálně nějaké má, ale nikdy jsme ho neřešili. Tady je cílem ta zábava, ne vyhrát.

20.1.2023 12:11:40

Vybíráme z Bazaru

Kufr 2 společenská hra - nové otázky a úkoly
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas