Wishlist 2019

Kazdej rok vychazi strasny mnozstvi her a kazdej rok lidi vytvarej pomyslny seznamy, za co asi utratej (nekdy tajne - "To sem vymenil za jinou svoji starsi hru, milacku....)strasny mnozstvi penez. Jak to mate vy? Po prohlidnuti mnozstvi wishlistu na BGG a nespocet videi, pridavam svuj seznam. Je to mozna technicky ne uplne presny, protoze tam jsou i hry, ktery budou mit v roce 2019 jen KS, cili urcite vyjdou az v roce 2020, ale dle myho jsou to tutovky, o kterejch neni treba premejslet.... A co vy...?

1. ON MARS - (KS v dubnu) Vital Lacerda, vic neni treba.
2. KEY
MARKET - (KS nekdy v 2019) dlouho nedostupnej, nekrestansky drahej herni gral
3. BLACK ANGEL - od tvurcu Troyes
4. BRASIL (KS nekdy v 2019). Od tvurcu Nipponu a Madeiry.
5. SLEEPING GODS - od tvurce Near and Far, Above and Below. Jen max pro dva hrace, atlas book, story book, kampanovej styl hry. KS nekdy na zacatku leta
6. YINZI - Spielworxx
7. SPACE RACE - board game. Zajimava kartovka prevedena na "plnohodnotnou" hru. Taky KS.
8. ESCAPE PLAN - dalsi Lacerda
9. PAX PAMIR - 2. edice a platenej herni plan

A ted nejaky rozsireni:

1. FOOD CHAIN MAGNATE - KETCHUP a neco...
2. SANTA MARIA - American Gods
3. TRICKERION - Dahlgaards Academy a Dawn of technology
4. ZHANG-HO
5. RAILROAD REVOLUTION

Jo, asi jste si vsimli, nic, co (zatim)vyjde u nas. Snad jen, kdyby Foxinthebox vydali John Company.
29.1.2019 14:31:40

...
Zrovna dneska jsem od Toma Vasela pochytil termín "Cult of the Future", který označuje lidi, kteří se z velké části těší z her, které ještě ani nevyšly. Taky jsem tím samozřejmě trochu vinen, ale donutilo mě to se ještě víc zamyslet nad tím, jestli prostě nezačít ignorovat většinu herních oznámení a novinek a nepočkat až co probublá a přežije z dlouhodobějšího hlediska. Myslím, že je to i lepší přístup obecně pro celé hobby, protože s takovým přístupem by doufám odpadla velká část produkce, která se jen veze na vlně popularity a hype.

Ale abych nebyl až takový negativista, na co jsem zvědavý já (vesměs KS které už jsem podpořil, z nichž některé jsou už na cestě):
- Rallyman GT
- Reichbusters (tady mám pochyby že to bude 2019)
- Jagged Alliance: Board Game
- Isle of Terror
- Starcadia Quest
- Inis: Seasons
- Treasure Island
- Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth

A hrozně by se mi líbilo, kdyby FoxInTheBox vydali FCM.

29.1.2019 18:30:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Hezký výběr
Heavy kousky dle mého gusta.

Strašně doufám, že ten lacerda na marsu bude pecka pecek.
Jsem docela zvědavý na bios origins a novej pax transhumanity.

Pak doufám, že letos rozjedou Phallanx ks reprintu Succesors.

No a spoustu dalších věcí. Myslím, že wingspan bude fajn, uboot, claustrofobie :)

Jinak John co. je supr ale já osobně asi budu mít problém na to sehnat hráče. Pax jde hrát ve 2 nebo 3 ale tohle chce 4+.

Edit: david o food chain magnate dlouhodobě usiluje, ale původní vydavatel to nechce pustit k lokalizaci.
___
redaktor Deskofobie

29.1.2019 18:34:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Neee
Tohle tema ne. To zas budu frustrovany z toho jak mi bobtna wishlist.
Naprosto souhlasim s Borghalem. Je to uz doslova nemoc jak clovek furt sleduje co vyjde, jakmile jeho oblibeny autor neco oznami automaticky to putuje do wishlistu, do toho hype a jeste ten proklaty KS.
Z KS jsem se asi uz vylecil. Clovek za to uvali x tisic, pak x mesicu az roku ceka nez to dorazi domu. Nakonec z toho kolikrat vyleze neco jineho nez si predstavoval. Navic to pak casto stejne vyjde cesky (takze si to muzu zahrat i doma s manzelkou a ne jen s prateli).

Jinak abych jen tak neplkal tak me letos zajima nejvice toto:
- On mars
- Space race board game (zajimalo by me jestli to pujde hrat s kartami z te puvodni karetky nebo tam budou nejake jine
- Barrage
- Victorian Masterminds

29.1.2019 18:54:45

podporuji české vydavatele :-)
vychází tady toho teď tolik, že jsem si do wishlistu zařadil jen kousky, které se chystají i do ČR... některé z nich jsou již i vyzkoušené:
Decrypto
Root
Chronicles of Crime
Pán prstenů: Putování po Středozemi
Scythe: Nová setkání

29.1.2019 18:57:05

Wishlist
Naštěstí už mám všechny hry co jsem chtěl a nic co by mě zaujalo nevychází, takže jen doplnit těch pár chybějících rozšíření k LOTR LCG a Arkham LCG, Horrific Journeys k MOM 2 a pár rozšíření k Star Realms Frontiers, což je celkem pohoda :-)

29.1.2019 19:03:16

OT - Vůči novinkám jsem naprosto imunní
Já totiž zastávám názor, že s ohledem na to, jak dlouho už deskovky existují, ty nejlepší hry už vyšly. Akorát je občas potřeba dát si trochu práce s hledáním a případně následným sháněním.

Ten samý názor ostatně mám i na filmy nebo knížky a když jsem je ještě hrál, měl jsem ho i na počítačové hry, kdy jsem se raději probíral hrami z 90. let, než abych slintal nad novinkami.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

29.1.2019 19:10:00

:-)
Na tento rok mam zatial vyhliadnute hlavne rozsirenia:
Professor Evil a citadela casu: Architects of Magic (mal som moznost si to pozriet a vyzera do fakt dobre) - datum vydania este nie je stanoveny
Dice Forge: Rebellion - to by malo vyjst cca za 2 mesiace.

+ nejake tie rozsirenia k Santorini, Burgund of Burgundy a Scythe.

A tretie pokracovanie Century: A new world.

29.1.2019 19:39:01

2019 očekávání
Za mně samé GMT a solo tituly:
- The Peloponnesian War, 431-404 BC (čistě solo, oprášený původní koncept a je to Mark Hermann)
- Navajo Wars (2.vydani)


29.1.2019 19:53:25

Richmond
Ahoj,

já zatím vůbec neviděl ten redesign Peloponnesian War. Je už někde k nahlédnutí? Dost mě to zajímá, ale pořád nikde žádná chlouba nového hávu...

29.1.2019 20:13:44

miragent (Peloponnesian War)
Zatím jen, co bylo uveřejněno v InsideGMT. Co mě ale překvapuje hodnocení komplexnosti na té škáke. 6 mi přijde docela vysoká. Když si vezmu, že Fire in the Lake má 5 a ten pro sólo hru určitě není žádná jednohubka :)

29.1.2019 20:33:04

Na co se těším já
V češtině:
- Ex Libris
- Hrdina v kostce
- V pasti (Trapwords)
- Chronicles of Crime

Ostatní:
- LotR: Journeys in Middle-Earth
- Imperial Settlers: Roll & Write
- Corinth
- Pret-a-Porter
- Nový Pandemic (protože víme, že bude)
- Reykholt (až bude k dostání aj verze od Renegade games)

***
Deskoherní inkvizitor

29.1.2019 20:56:05

Moja Top 5-ka 2019
Z toho, čo vychádza tento rok v češtine:
1. Gloomhaven
2. Root + Rozšíření Říčního lidu
3. Scythe: Fenris
4. Narcos: Desková hra
5. Scythe: Nová střetnutí

A ako sa poznám, ešte sa k tomu pridajú dáke menšie veci, ako napr. Trapwords (V Pasti), Pictomania, Kočičí klub, Kubrti, ...

Už podporené KS:
1. Set a Watch Deluxe
2. Animal Kingdoms
3. Era of Kingdoms
4. Whales Destroying the World
5. Project L

+ isto sa na KS ešte objaví niečo, čomu nebudem môcť odolať. :) Nepôjdem do toho ale bezhlavo. Budem pozerať hlavne na stretch goaly a exkluzívny KS obsah a jeho reálnu využiteľnosť pri hre / vplyv na hratelnosť. Pritom všetkom, čo sa v poslednom čase už lokalizuje (za čo všetkým vydavateľstvám patrí jedno obrovské ĎAKUJEM!), si radšej s nádejou v duši na to počkám.

Dúfam v lokalizáciu (aspoň oznámenú tento rok):
1. Vast: The Mysterious Manor
2. Wingspan
3. Tainted Grail: The Fall of Avalon
4. Escape Tales: The Awakening
5. Wildlands / Coimbra

29.1.2019 21:00:47

Můj wishlist na rok 2019
Avalon: Tainted Grail
Solomon Kane
Folklore Affliction 3rd print
Trudvang Legends
LOTR putování středozemí
Sword & Sorcery: Ancient Chronicles
Lords of Hellas KS All-In
Hellenica: Story of Greece
Black Rose Wars

29.1.2019 21:21:16

...
Já se v roce 2019 nejvíce těším na tu záplavu skvělých bazarových krabic, které u Vás budou muset ustoupit novým hrám :)
Novinky nesleduji. KS vůbec. Hraju starší a osvědčené kusy.

Takže k ontopicu z CZ asi jen Root.

29.1.2019 22:15:08 | Upraveno autorem (porovnej)

...sleduju/nesleduju...
No, panove, tak to zavidim, ze jste totalne imunni vuci novinkam:) je ale pravda (x krat probrana), ze je toho strasne moc. Zase ale kdyz mas na wishlistu do cca 10 her, jeste to trochu svedci o pricetnosti. A KS mi neprijde tak spatnej, ja mam jen pozitivni zkusenost, a diky nemu vzniklo urcite par skvelejch her. Ostatne kazdej normalni ockovanej evropan muze poznat, jestli to stoji za ty prachy nebo ne. Jo - muzika, knizky, totez. Ale i tady vychazi takovejch skvelejch veci, ze treba za me nelituju ani mista ani penez a kupuju. Jen ten den by potreboval mit 48 hodin.

"Cult of the future" je dobrej termin, ale kdyz se ti u nejaky hry vzacne shodne vetsina recenzentu, kterejm toho proslo rukama mrte, tak minimalne zpozornis...i kdyz ja sem zarnym prikladem, ze treba Gloomhaven a TI4 me nechava uplne chladnym (holt suchej eurar-prosty posunovac).

@ Yedle - Bios Origins predpokladam vyjde cesky, sem zvedavej. Po zklamani z Megafauny, tohle by mohlo bejt dobry. Jednicku jsem kdysi rozhejbal a bavilo me to. A sem zvedavej, jestli se Davidovi podari neco z toho vydat...predobjednavky se moc nehejbaj.

A to sem nezminil, ze se pripravuje nova verze Dominat Species.

30.1.2019 05:21:55

Kospin - OT
Já to mám jednoduchý. Bydlím v 2+1 a kvůli nedostatku místa jsem si stanovil limit her na 50 kousků, což je počet, na kterém se v současnosti v podstatě nacházím. Tudíž když chci "novou" hru, znamená to, že musím nějakou "starou" prodat. Kromě tří her jsem všechny, které mám doma, alespoň jednou hrál a u všech vidím důvod, proč je mám ve sbírce. Ale velkou spoustu z nich jsem hrál pouze jednou a chtěl bych se k nim ještě vrátit, proto nevidím důvod, abych si místo nich pořídil jiné hry.

Jinak zastávám jednoduchý názor, že jestli je hra dobrá teď, bude dobrá i za několik let. A navíc už se v tu chvíli bude jednat o prověřený kousek, tak proč spěchat. Když se budu bezhlavě hnát do kdejaké novinky, akorát se tím vystavuju riziku, že se častěji spálím.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

30.1.2019 06:07:26

Ad novi settleri
Jsem na ne zvedav jak ty standalone ze severu tak ty roll and write. A hlavne jestli to vyjde od rexiku nebo ne.

Puvodni settleri jsou dobri, ale jen v zakladu. Ty rozsireni to rozbyly. Tak doufam ze ti novi seversti budou odladenejsi.

30.1.2019 06:57:55

novinky
novinky už nesledujem vôbec, iba čo sa občas nalepí tu na fóre. Teraz máme hernú akciu a zo zapísaných hier tam poznám hlavne tie svoje a potom už len ovenčené klasiky alebo stále dookola omielané novinky tu na zatrolenkách.

A som za to rád, ušetrilo mi to kopu času a peňazí ;) Preto môj wishlist na rok 2019 je naozaj krátky:
- Root cz,
- Living Planet,
týmto to končí a ak niečo brutálne nezaujme, ako naposledy spirit island, tak by tento zoznam mal byť na rok 2019 zamknutý. Však vždy aj keď niečo nové pribudne, stále hrávame to isté hehe.

30.1.2019 07:32:48

Richmond
JJ. Jsem na to zvědavý. Budu to dál sledovat.

30.1.2019 08:31:16

za mě
Se letos těším na rozšíření Mystic tales k Robinsonovi, protože v solo hraní je to jedna z mých nejoblíbenějších her, potom budu zvažovat Gloomhaven a novou hru z prostředí Pána Prstenů:Putování středozemí. A těším se, že si dokompletuju aktuální řadu rozšíření karetního LOTRa.

30.1.2019 21:09:27

Moj
Mne uz iba ku stastiu staci dokompletovat scythe v cz, a to karty stretnuti, fenris a modularna mapa, potom mozno barrage ale inak asi nic. Doma mame 10-12 hier, ktore tocime stale dookola a ktore nas osvedcene bavia, a nemam problem si zahrat do mesiaca 7x great western trail alebo aj 3dni po sebe. na vyber hier som prisny. Cize aj keby sme hrali kazdy den (co nehrame) tak jedna hra 3x do mesiaca. Uz pri tych 10-12 hrach doma pocuvam ze "som to mu prepadol" :)). Hier som mal viac, ale nebavili nas a isli z domu. Hru kt. som hral 1x nevidim zmysel doma drzat, ked ani neviem kedy sa najblizsie zahra, alebo dufat ze si ju niekedy este zahram. Ved potom ma teda asi tak nebavi. Kikstarter je uplne mimo mna tak isto ako nejake zberatelstvo. Cim viac by som kupoval novinky, tym menej casu by som mal na hry, co mame doma a viem, ze pre nas su to osvecene pecky co nas bavia.

30.1.2019 21:31:06 | Upraveno autorem (porovnej)

joxo0071
Wildlands je jazykově nezávislá hra. Pravidla v CZ ke stažení.

31.1.2019 00:52:07

@Havelock
Máš samozrejme pravdu, preto som dal za lomeno Coimbru. U Wildlands to mám skôr tak, že by som bol rád, keby sa hre (a aj Wallaceovi) dostalo týmto spôsobom väčšej pozornosti aj v našich končinách. :)

31.1.2019 01:49:44

stokyi
Root aj s rozšírením v CZ je takisto môj must have, ale ako to je s Living Planet? Viem, že bol Kickstarter, pôjde to aj normálne do predaja?

11.2.2019 01:15:56

KS
Chlapi kde se dají najít projekty, které se v tomto roce objeví na KS? když to filtruju, tak tam mám vždy aktuální hry ba backnutí nebo succesful projects.

Je někde nějaké preview, co nás čeká?

dík za info

24.2.2019 20:04:06

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - MOUNTED EREDIN
Zaklínač Starý Svět - MOUNTED EREDIN
Akt. cena: 393 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas