Vyprávěcí/party hry pro dva

Zdar všem,

přítelkyně moc klasické deskovky nemusí, ale naopak ji baví party hry.

Doporučili byste nějakou hru typu třeba Co-mix, která je ale pro dva? Prostě něco ideálně vyprávěcího a kreativního? Všechno je totiž 3+ a na BGG jsou ty ideální počty hráčů ještě vyšší.

Díky

PS. krycí jména mám oboje a to ji baví
20.2.2019 10:19:12

Party hra
Vyprávěcí není, kreativní ale svým způsobem ano - Loony Quest.

20.2.2019 10:36:38

vyprávění
vřele doporučuju RPG-čka. Pokud teda nevadí angličtina (alespoň jeden z vás to musí nastudovat)

Je to krásnej, kreativní svět se spoustou možností.
Zážitky a příběhy z hraní RPG jsou častokrát o několik levlů vejš než dokáže dát spousta příběhovejch deskovek.
Bohužel u nás toho moc není, ale ve světě toho vychází mraky. Spousta systémů a kategorií.
Super zdroj je Drivethrurpg.com, kde se dá filtrovat, hodně toho je za pár korun nebo zadarmo.

pro dva doporučuju třeba:
Ironsworn, Mars Colony, Microscope, Dont Rest Your Head, Four Against Darkness, Aokigahara atd, atd

20.2.2019 11:01:01

...
Sice to není vyprávěcí, ale kreativitu rozhodně probouzí: Krycí jména nebo Krycí jména: Duet
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her

20.2.2019 11:11:26

T.I.M.E Stories
Hrajeme se ženou T.I.M.E Stories ve dvou a super, na klasické deskovky taky není, ale tohle se jí vyloženě líbí.

20.2.2019 11:56:10

RPG pro dva
Ad RPG pro dva - teď zrovna i běží akce na bundle RPG pro dva
https://bundleofholding.com/presents/BundleForTwo2

20.2.2019 11:59:27

RPG ne
Přítelkyně si ráda zahraje Activity, Kris Kros, Dostihy atp. a já u toho naopak dost trpím. Takže RPG tady pšenka fakt nepokvete... Rád bych měl nějakou hru, u které se budeme bavit oba, jako právě ta Krycí jména (jak píšu, máme klasiku i duet).

Zatím nemám potřebu přítelkyni měnit, tak se snažím najít nějaké řešení :) Vím třeba, že by ji hodně bavil Co-Mix, Superšpión a podobně, ale tam je prostě potřeba víc hráčů. A ať hledám jak hledám, nic "jakože" party pro dva moc není.

20.2.2019 12:09:26

únikovky
vyzkoušejte únikovky - má to náboj, kooperaci, hodně zábavné mi přišlo třeba Unlock

20.2.2019 12:11:42

Detektiv: Po stopách zločinu
Detektiv a T.I.M.E stories.

Manželka bude nejspíš vzdálená příbuzná tvé přitelkyně, nicméně obě zmíněné hry se mnou hrála skoro až dobrovolně.

20.2.2019 12:25:24

Koncept
Hrajeme s přítelkyní i sami ve dvou a náramně ji to baví. Sice to úplně nesplňuje kritéria zadání, ale za zkoušku by to možná stálo.

20.2.2019 14:11:57

téma
ackerman17:
Vždycky je to o tématu. Zkus se zeptat, jaké téma by ji bavilo. My jsme si jako první hru pořídili Robinsona.. teda první jsem měl Earth Reborn ale to se mnou právě hrát nechtěla kvůli tématu.
Pak jsem zkusil 7 divů duel a ten ji také dsot baví, dále jsme pořídili Scythe a také se chytl.

20.2.2019 14:19:49

Gromthar
Tam je to prostě dané. Téma úplně moc nepomůže, cokoliv, co má herní dobu více jak 30 min a nejsou to Activity, Telepatie, Party Alias, Time's Up a podobné, tak prostě hrát nechce. Zkoušel jsem všechno možné, ale nebaví jí to a hlavně to dává dost okatě najevo, čímž mě zároveň dost nas... :D

Krycí jména jsou super, ale to nemůžeme hrát pořád.

Takže ji vyměnit nebo to přijmout jako fakt :)

edit: Vládce Tokia jsou pro ni také fajn, ale to opravdu není hra pro dva hráče

20.2.2019 15:18:39 | Upraveno autorem (porovnej)

...
A co Múza? Akorát netuším, jaké to je ve dvou...tak třeba bude někdo vědět .

20.2.2019 15:26:34

Super vyprávěcí hra
pro jednoho až dva hráče je Sherlock Holmes: consulting detective, ale jeden z vás musí umět (tedy rozumět) opravdu dobře anglicky. Pokud má ráda příběhy a ráda přemýšlí, mohlo by ji to bavit hodně.

20.2.2019 16:19:50

Krycí jména
Zmínil jsi, že máte oboje, ale máte Duet? Funguje ve dvou mnohem lépe než klasika (aby taky ne, když je pro dva dělaný, žejo) a dá se "nacpat" kartičkami ze základní verze, příp. i obrázky.

20.2.2019 16:21:20

Tipy:
Shadows: Amsterdam
Ve dvou v poho (proti appce která odpočítává čas)

Představ si
Udává se 3+ (což je jen kvůli skórování, ale stejně to nikdo na body nehraje) ve dvou není problém

Koncept
Udává se 4+ (což je jen kvůli skórování, ale stejně to nikdo na body nehraje) ve dvou není problém

Heckmeck z žížalek
Ve dvou v poho (napadlo mě když jsi zmínil Vládce Tokia)


Co zkusit navnadit na hry prez něco dětského (krátké, snadné, hezké, Light hry)
Želví závody
Mrňouskové

Nebo něco co by jí mohlo chytnout vizuálem a zároveň je to lehčí
Azul
Příběhy pirátů
_____________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

20.2.2019 17:16:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Kooperativku

Co trochu netradicni kooperativky jako je Hanabi, The game, The mind?

20.2.2019 18:01:13

party
Tak ja by som odporucil cortex,saboter duel,i know mini je rozpravacia vedomostna a super vo dvoch

21.2.2019 12:39:01

Detektiv
Vy máte nehrající přítelkyně, já zase přítele. Přimět ho ke raní je čím dál složitější. Vždycky mu to musím navrhnout v pondělí, abych ho v sobotu donutila se slovy: "Už mi to slibuješ týden!" Ale za mě musím doporučit Detektiva, protože to jsem poprvé v životě viděla, že to přítele alespoň trošku baví a nedělal u toho pět dalších kravin.

21.2.2019 15:46:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Gloom, Story Cubes
Gloom: Specifický typ humoru, nemusí sednout každému. Ale i ve dvou je to veliká zábava. Na první pohled může odstrašit ne úplně triviální angličtina, ale přinejhorším se dá i se slovníkem. Časem si člověk leccos zapamatuje.

Story Cubes (Příběhy z kostek): Vejde se do kapsy a hlavně oranžová základní sada je hodně universální.

24.2.2019 14:08:10

Vybíráme z Bazaru

Pharaon
Pharaon
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas