Venkovní "nedeskovky" - Kubb, Spin Ladder aj.

Uvažuji o nějaké pohybové hře na zahradu. Na internetu jsem viděl např. Kubb, Spin Ladder. Máte s nimi nebo s jinými hrami zkušenost?
9.5.2012 19:18:18

stana
Kubb jsem hrál a líbí se mi. Vyžaduje teda vymezit plochu 5x8 m, takže to taky není úplně pro všechny příležitosti, ale je to příjemná házečka na zručnost.

9.5.2012 20:42:30

stana
Jdi do Kubbu :) Je to vyborna vec, kdyz venku sviti slunicko. A o hrace nemej strach, detem se nekdy dari vic nez dospelym :D

9.5.2012 21:19:30

venkovni
Muj oblibeny kroket.

9.5.2012 22:56:54

hry
kroket je fajn, a Pétanque taky. Sice ho nehráváme na písku (kdo má na zahradě takový písečný plac že :) ), ale na trávě, ale i tak to je zábava. Je to dost o skillu, kdo má cit a mušku, většinou vyhrává. Ale my to hrajeme všelijak na týmy (2 proti 2) a trávník občas nadělá divy (odskoky) a skill je najednou fuč, ale i s těmi odskoky se dá počítat. A když má někdo na zahradě plno "věcí" - ohniště, stromky, tyčky od věšení prádla, atd. tak to bývá hodně zajimavé :)

9.5.2012 23:04:46

venkovky
Pétanque:
- dá se hrát kdekoliv (nedoporučuji pouze svah) nejlepší 2 na 2 (každý 3koule, tak je to ofiko), ale už jsme hráli 6 na 6
- vyhrávají vždy šikovní a střízlivější
Kroket:
- je potřeba rovná a větší plocha trávníku, nejlepší kombinace s domácí pálenkou
Kubb:
- zde doporučím používat plastové štucky(sklenice na pivo), bo plný je dost podobný Kubbu, zase potřebuješ větší plochu, ale nemusí být rovna a posekaná jako u kroketu
Gorodky:
- toto je podle mne nejnáročnější ze všech, trefit něco je zážitek, nedoporučuji dělat rozhodčího za gorodem, on tam ani žádný nemá být, ale když člověk opilý je zvědavý a odvažny.

Cricket:
- zde to chce velké hriště, ale zážitek je úžasný, když to pojmente v anglickém stylu, čajíček o páté...
vrh kládou:
- a toto je vrchol zábavy při rožnění selete, skotská tradiční hra...kvůli ní jsem si pořídil i kilt a řeknu Vám, vidět pobíhat po pastvě kamarády, co se snaží udržet 4 metrovou kládu na rameni a násldeně jí vrhnout a nevybít si zuby.

doporučuji všechny, bo člověk u nich zažije tolik, že si to někdy ani nechce pamatovat.

10.5.2012 13:33:17

Kroket
Kroket:
"je potřeba rovná a větší plocha trávníku"

Hráváme zásadně na nerovné zahradě, plné stromků, křoví, svahů + skalka :)

10.5.2012 13:40:53

...
venkovni hry miluju, zvlaste ty, co zacinaji na grill nebo pivo, to jsou moje nejoblibenejsi.... naopak hry zacinajici na malta, kolecko nebo nedejboze cihly, tak tem bych nedal ani pul hvezdicky...

10.5.2012 13:48:21

Beholder
Presne! To je kroket pro chlapy a ne rozmazlene golfisty :)

10.5.2012 13:59:44

sydo
tak, tak...

jednou jsme se tak zasekali ve skalce, že jsme něktří dohrávali za tmy :)

10.5.2012 14:01:51

kubb
tý jo, ste mě úplně inspirovali. tohle může být fakt legrace :) Když to stihnu, tak to vezu na warcon :)

11.5.2012 21:07:23

ellanistar
kubb je super včera jsme hráli na teambuildingu a je to nářez.

12.5.2012 17:45:04

falkoš
tak do toho asi pujdu... snad si při výrobě neupajcnu prsty :)

12.5.2012 23:08:47

oprášení dotazu na venkovní hry
Rád bych oprášil dotaz na venkovní hry. Třeba jste objevili něco nového. Co hrajete a hodně se Vám líbí? Viděl jsem nabídku na Rapid Ball. Hráli jste někdo? My doma rádi hrajeme Mölkky a klasický badminton. Díky.

28.6.2018 11:55:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Klasika nejklasičtější
Mně, mým kamarádům a dalším stovkám milionů lidí se celkem osvědčil fotbal ;-)

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

28.6.2018 12:04:21

ze zatím nejmenovaných
doporučím Cornhole :)

28.6.2018 12:41:01

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Direchasm
Warhammer Underworlds - Direchasm
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas