Vaše poslední úlovky (hry které jste si právě koupili, kde a za kolik)

Rozhodl jsem se tu založit takové trochu "chlubivé" auditko, kde se budeme vzájemně chlubit o svých posledně (cca měsíc) pořízených a objednaných kouscích. Může to být dobrou inspirací pro ostatní, co zajímavého pořídit, případně kde a za kolik.

5.2.2009 09:06:52 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Ringo
Proste sbirej co Te bavi a zaujme. Je to proste.:-) Kasli na nejake soustredeni. Uvidis, ze az se bude mesic soustredit, tak te to prestane bavit a zacnes zase nakupovat :-))

17.3.2009 11:46:09

Ringo
Taky moc nerozumím některým slovním obratům jako "věnovat se polovičatě" nebo "soustředit se na pár konkrétních..". Já se nikdy deskovkám nevěnoval s nějakým záměrem být v tom mistr světa nebo hrát to naplno/napolovic. Prostě když je doma chuť si něco zahrát, zkoukneme krabice a pokud je shoda, jde to na stůl a hrajeme. Mám někdy pocit, že v tom začínáš vytvářet jakýsi systém elitářství :) Že prostě musíš vlastnit jen hry, které jsou echt, váží 10 kilo a na žebířkču musí být do 50.místa (já vím, přeháním :). Můj dojem vychází z Tvého vytrvalého odmítání dle tebe "odlehčených" her, což jsem dodnes nepochopil a tvého postoje "Než hrát něco, co není extraliga, to radši budu chodit se smetím" (já vím, žes to takhle neřekl, ale tak nějak se mi to dere do úst nebo spíš do klávesnice) :)

17.3.2009 12:14:31

Nova akvizice
A Game of Thrones - karetni hra (sklad Planety:))

17.3.2009 13:50:52

2 Richmond
o zadne elitarstvi nejde, jenom jsem od clobrda poposel proste kousek dal a nechci se k clobrdu vracet a kdyz uz hrat, tak jak rrikam ,nevo poradneho a kdyz se mi nechce hrat neco poradneho, tak muzu delat 1000 x dalsich veci nez to lamat pres koleno a hrat neco odlehceneho, kdyz me to nebere.

A mistr sveta v nejake hre rozhodne byt nehodlam. Venovat se poradne pro me znamena - mit hru, poradne prostudovat pravidla, hrat ji casteji nez jednou mesicne, mit ji proste jako sve hobby, shanet k ni rozsireni, ruzne materially na BGG, dovylepsovavat si treba herni matros, nejaky ten tuning, proste se s danou hrou tak nejak mazlit. A pri tom drtivem mnozstvi her ktere se na me vali mam spise pocit, jako bych kolem kazde jen projel vlakem.

17.3.2009 14:30:24

To Ringo
Mozna je problem ciste jen v tom, ze vysoka kvantita kvalitnich her jejich kvalitu snizuje :). Ja mam aktualne jako prvorodic hry jen tri (Battlelore,Ticket to Ride a Pandemic) a rozhodne neplanuju nejakou novou hru driv nez na Vanoce... Battlelore jsem zatim hral jen jeden den,proste si to chci uzit. Pokud mas pocit cestujiciho ve vlaku,zkus neco prodat na aukru :).Apropo,kolik mas her vlastne?

17.3.2009 14:57:05

2 Drussbarb
kdyz nepocitam rozsireni, tak ted myslim 19, vsak mrkni na muj seznam her tady kdyz rozkliknes profil.

Prodavat se chystam maximalne dve, Maharaju a Pandemic, ani jedna mi prilis nesedla. Ostatni jsou must have tutovky, kterym se chci prave hloubeji venovat:-) Akorat jsem zatim stale spise prijemcem novych a novych her nez konzumentem. Na hry je mene casu nez mi jich domu prichazi. Az se ten prisun zastavi, tak se to snad zlepsi:-)

17.3.2009 15:00:39

Ringo
No vidíš a zas mám z toho prvního odstavce pocit, že dělíš hry na ty uber komplexní a na zbytek, co jsou pouhé klony člobrda :)

17.3.2009 15:11:23

rbx

Ringo
Dospejes postupne do faze, ze mas vse, co jsi nutne potreboval ke stesti. Pak zacnes kupovat jen to, co se ti ultra libi a treba takove rozsireni k Arkhamu proste nechas byt, dokud to nekde nesezenes se slevou. Ono zase tolik her rocne, co se ti bude ultra libit, nevychazi. Jinak co se tyce Tveho pocitu o ujizdeni vlakem kolem naskaldanych her, tak te plne chapu, ale porad doufam, ze se k tomu v budoucnu, az mi povyrostou deti, vratim s nimi.

17.3.2009 15:11:47

Nova akvizice II - prislusenstvi
Kompletni serie A Game of Thrones od Talpressu ke hre:) Za 1400Kc 8 tak tlustych knih, tomu se nedalo odolat:)

17.3.2009 15:13:31

Richmond
mozna delim, nepidim se holt po oddechovkach, neberou me, nemam potrebu je hrat, nicim me nenaplnuji...nevim jak to jeste vysvetlit:-D Tak jak nekdo nekupuje karetky, tak ja se vyhybam hram s prizviskem rodinne, no. Kazdy ma nejaka kriteria.

17.3.2009 15:13:41

rbx
tak pravda, dohanim mnohe z let davno minulych - Tikal, Euphrat&Tigris...

17.3.2009 15:14:37

Richmond
Já bych ale řekl, že podíl rodinných her z těch NON-HEAVY bude tak maximálně 20-30%! :)

17.3.2009 15:22:10

To Ringo
No, pokud si pamatuju dobře, líbí se ti Elasund - to je podle mě rodinná oddechovka jako vyšitá...

17.3.2009 16:09:49

Sodovka
je to mozne, ale asi uz to bude ta kategorie, ktera bude pro Richmonda coby oddechovka prilis narocna. Elasund se mi libi velmi a splnuje pro me kriteria kdy si odpocnu, nahoda prijemne hru spestri a muj duch stratega zustane uspokojen. Hra to proste musi umet aby uspokojila vsechny me pozadavky pro danou situaci:-)

17.3.2009 16:54:41

Oddechovky
JJ souhlas s Ringem, taky mě "oddechovky" moc neberou, sice nějaký mám, ale vždycky když nějakou koupím, tak si po pár hrách řeknu už nikdy. Zdá se mě že mají strašně malou trvanlivost, takže si ještě koupím Galaxi Truckera, na kterýho mě naladil Sydo a už fakt NIDY Oddechovku.

17.3.2009 17:35:06

Sodovka
Přesně tak. Elasund nebo třeba Starship Catan patří do té kategorie oddechovek :)

17.3.2009 18:20:28

Richmond
coz nemeni nic na tom, ze nehodlam hrat hry typu Zelvi zavody, Kouzelny hrnec, Proc carodej necaruje, Strelene kachny a pod. jen proto, ze to jsou oddychovky taky a nemaji moc slozity setup;-)

17.3.2009 18:49:45

Richmond
Nemám žádnou z nich ani jim podobnou :)

17.3.2009 19:12:30

uff
už píšu sám sobě :) Nejlepší čas skončit :)

17.3.2009 19:22:34

to Ringo
Hele, Ringo, pokud se nepletu, máš doma nějakého malocha. Takže tě čekají mnohem horší věci než želví závody: budeš třeba sbírat fialová vajíčka od rosomáků - autorem je tentýž, co vymyslel Tikal, takže možná nějakou strategii v tom najdeš... Jinak mám pocit, že sis spletl dětské hry a rodinné hry. Za rodinné považuju třeba většinu her od Days of Wonder - třeba Colosseum, Cleopatra, nebo třeba Elfenland.

17.3.2009 19:36:10

Sodovka
jiste ze, ale ted clovek kvuli tomu nemusi trenovat na techto hrach predpokladam:-) Ale stejne je to zbytecne resit. Vlastne nejak ani nevim co tu ted vlastne resime. JEstli me chce nekdo vytlacovat z postoje jako ze mam chut hrat typove hodne slozite hry a ze bych mel sahnout po nejake na oddych nebo o cem to cele vlastne je:-)

17.3.2009 20:08:43

2 Richmond
tak nekdy je fajn pokecat sam se sebou:-D

17.3.2009 20:09:05

To Ringo
A Osadnici jsou oddechovka rodinna nebo detska? :) Jinak mit 19 her a planovat jeste dalsi, to uz je vasen, ktera ale neni herni, ale sberatelska. To se nedivim, ze mas pocit, jako by ti ujizdel vlak, mit hry, na ktere se prasi bych asi nechtel :)

18.3.2009 08:25:19

Jouda
Galaxy trucker moc oddychovka neni, stresu si užiješ dost ;)

18.3.2009 08:44:57

Drussbarb
Osadnici jsou nekde na pokmezi, nabizeji taktiky az az, ale zachovavaji jistou miru nahody a jsou tak pristupne sirokym vrstvam, tedy rodinam. Ja mam osobne z osadniku nejradsi ty odnoze, nikoliv Osadniky klasicke, protoze tam je osud hrace prilis v rukach stesteny a nahody.

18.3.2009 09:05:51

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG - podložka
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas