Vaše poslední úlovky (hry které jste si právě koupili, kde a za kolik)

Rozhodl jsem se tu založit takové trochu "chlubivé" auditko, kde se budeme vzájemně chlubit o svých posledně (cca měsíc) pořízených a objednaných kouscích. Může to být dobrou inspirací pro ostatní, co zajímavého pořídit, případně kde a za kolik.

5.2.2009 09:06:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Narozeninky
Musím se vám pochlubit kamarádi. Dostal jsem k narozeninám Galaxy Truckera. Kdo ho zná, at mi prosim napise nazor do diskuze k teto hre, děkuji.

15.2.2009 21:38:47

i já měl narozeniny
takže jsem obohatil sbírku o TtR Evrova a pak jsem si ještě koupil sám pro sebe dobu kamenou, na hory snad bude dobrá.

17.2.2009 09:20:39

nové věci
V poslední době to u mě byly hry Duell in the Dark od hrasu, hra pro dva hráče simulující noční nálety RAF na Německo - blafovací hra, velmi silná atmosféra, trošku delší příprava (jako Memoir, se kterou nemá sice nic společného, ale tvoří pěkný tématický dvojblok) - hrajeme se synkem
Bushido - rovněž od hrasu, velmi zajímavá kombinace dobývání území s politicko-diplomatickou koncepcí přidělování rolí
Indus od Gameboardu - zdánlivě obyčejná zapomenutá hra z průměru všech žebříčků, ale hezký modulární hrací plán a decentní práce s pravděpodobností hodu kostkou - u nás se chytlo lépe, než jsem čekal, hrajeme s manželkou i přáteli
Finstere Flure od hrasu - vypadá jako chaotická pitomost, ale je to abstraktní hlavolam jak naprogramovat obludu, aby sežrala soupeře, velmi jednoduchá pravidla - dost chytlo manželku, hrajeme s ní
carcassonne mayflower rovněž od hrasu - krásná grafika, ale zatím nevyzkoušeno
Um Ru(h)m und Ehre od gameboardu - zajímavý herní mechanismus kombinující práci s omezenými zdroji (figurky pirátů) s lízáním žetonů a házením kostkou, vhodné pro děti, jednodušší, hezké figurky, jinak z mého pohledu průměrné
Imperial od hrasu - relativně těžší hra pro aspoň 4 hráče, zajímavý princip střídavého ovládání velmocí podle investiční strategie, pořádně zatím nevyzkoušeno
Elasund od gameboardu - klasický Teuber, trochu jednoduché strategie, trochu házení kostkou, výsledkem potěšující nepřekombinovaná přetlačovaná vhodné pro návštěvu přátel ve 4 s rozumně krátkou dobou sehrávky.

18.2.2009 15:58:25

nové věci v domácí herně
No, začátek roku byl po Vánočních orgiích relativně slabší:
A Game of Thrones LCG: 2 rozšíření (Hras)
Fairy Tale (Hras)
Shadows over Camelot (Hras)
Dungeon Twister: 3 rozšíření (Planeta her)
Okko: Era of Asagiri (Planeta her)
Frontiers (Planeta Her)
Senji (Planeta her)
Hero: Immortal King (Planeta her)
A Game of Thrones CCG (Blackfire, E-bay)

19.2.2009 11:42:43

třikrát HURÁ
Dnes mi přišel dlozho chtěný Starcraft. Od hrasu za 1995kč
A pro přítelkyni karetní Osadníci.

19.2.2009 14:21:11

Elasund
Elasund - the First City of Catan (www.gameboard.cz, 849 Kč)

24.2.2009 07:18:53

Warrior Knights
v hrasu za 1300. V ceně i české přelepky a návod, což sice nevyužiju, ale je to milé. Hru jsem měl vyhlídlou, ale říkal jsem si, že se na ni nejprve kouknu u Siarona, nicméně po přečtení recenzí a komentářů bylo jasné, že to je přesně to, co hledám. Pokud se mé domněnky potvrdí, pustím Age of Conan k vodě.

26.2.2009 15:23:55

2 Sydo
jake domnenky?

26.2.2009 16:04:28

aaargh
Sydo ja te zastrelim...:-D

26.2.2009 16:11:15

rbx

tak taky prispeju
Roborally (Hras)
Mission: Red Planet (Planeta her)
War of the Ring (Planeta her)
Pandemic (Kavenu.eu)
The Hellgame (Kavenu.eu)
Snow Tails (Kavenu.eu)
Esians (Kavenu.eu)

26.2.2009 17:03:17

rbx a sydo
nemuzu se dockat vasich recenzi na vase nove ulovky

26.2.2009 17:38:22

rbx

Ringo
tak v mem pripade to bude trvat velmi dlouho, nemam cas ty hry hrat :-)) A na War of the Ring, na kterou mam zalusk jako prvni, uz recenze je :-)

26.2.2009 17:41:13

2 Ringo
spíš než doměnky naděje, které k té hře chovám. Vypadá to jako přesně to, co jsem čekal od Conana (a co po přečtení pravidel Conan není). Recenze samozřejmě bude. A proč mě chceš střílet? :)

26.2.2009 18:18:58

Warrior Knights
Zrovna balím dílky do Plana a zjistil jsem, že mám dva stejné modré rytíře místo dvou různých. Takže první kontakt s věhlasným FFG customer servisem :)

26.2.2009 18:34:13

2 SYDO
zastrelim za toho Warrior Knights, ja jsem "nechtel" vubec vedet, ze takova hra existuje:-)

26.2.2009 18:50:04

Sydo
Můžu se zeptat, Sydo, co Conan nemá a Warrior knight ano? Proč dáš přednost té druhé?

2.3.2009 11:52:55

Eyron
Co jsem četl pravidla Conana, tak mu chybí věc, která mě láká na těch WK: hlasování o agendách a politika celkově. Ve WK je jeden z hráčů předsedou sněmu a druhý hlavou církve, což jim dává další možnosti (a klade na ně jiné nároky). Pak jsou v nich i takové "blbinky" jako šlechtické tituly, zámořské expedice atd. Jsem si jist, že Conan bude mít také svoje bonusy, ale raději si počkám na první recenze (dřív jsem plánoval, že si ho koupím hned jak vyjde). Conan mi zatím přijde jen o boji, kdežto WK mají kolem i nějakou historickou omáčku jako ta církev atd. Jde o to, že Conan bude stát kolem 2000 a za tu cenu mít doma hru, která se jen málo liší od jiné se mi nechce. Ale pokud bude dobrý, koupím ho též, je brzy dělat závěry. Zatím jen porovnávám pravidla, pocit ze hry samozřejmě řekne víc - dnes nebo zítra už snad vyzkouším ty WK :)

2.3.2009 12:19:27

dík
Super, tak pak dej vědět nějaký první dojmy ;-)

2.3.2009 13:13:26

Joe

Proč kouzelník nečaruje a Zapadákov
Včera som dostal tieto dve hry (autor Jirka Mikoláš, Jirasgames), tak sa teším na ich otestovanie. Obe sú v prekvapivo malých krabiciach (veľkosť tak 15x17 cm, ak ma pamäť neklame) na to, čo obsahujú, ale je tam toho fakt dosť! A hlavne - graficky sú nádherné! Veľa "západných" hier by sa mohlo učiť!

3.3.2009 08:56:50

Dunwich
Dunwich horror (Planeta her - 1050,-)
Esians (Planeta her - 285,-)
Na Dunwich jsem se sice těšil, ale to co jsem dostal mě ohromilo. Takto nabité rozšíření jsem opravdu nečekal. Takové množství novineka herního materiálu... Takto má vážení vydavatelé her vypadat rozšíření..
Esians je příjemná karetní věc, především pro chvíle, kdy je chuť na hru, ale chybí spoluhráči. (ne Dunwich se opravdu s jedním vyšetřovatelem hrát nedá :-)

3.3.2009 11:26:26

rbx

Eyron
take jsem se strasne dlouho rozmyslel, jestli Kingsport, nebo Dunwich a nakonec me vsichni na ZH presvedcili na Dunwich. A taktez jsem byl ohromen, kolik toho tam je. Uz se tesim, az si to zahraju. Hrajeme to ve dvou se zenou, kazdy ma dva vysetrovatele.

3.3.2009 11:39:42

to Eyron
S jedním vyšetřovatelem se opravdu hrát nedá, ale v jednom hráči určitě ano. Třeba já Arkham hraji zásadně jako solitér, další hráči jsou nepotřební a komunikace zdržuje... ;-D

3.3.2009 14:25:28

Nová hra
WoW: Adventure Game (planeta her - 830) :))

3.3.2009 20:57:36

rbx

dalsi, uf, musim dat pauzu
Pitch Car Mini + Extensions - zajimave pres BGG inzerat a predavka v Praze za 760,- :-)
Duel of Ages Set 1 Worldspanner - eBay vc. postovneho $28
Okko: Era of Asaragi - Planeta Her 850,-

5.3.2009 09:54:25

další přírůstky
Starcraft (Planeta her)
Conquest of the Empire (Hofyland)
Crash by Crash (Hofyland)

Btw rbx si koupil Okko, to je dobrá zpráva, třeba se dočkáme hezkých českých pravidel... ;-D

5.3.2009 10:14:00

Vybíráme z Bazaru

Hadrianův Val
Hadrianův Val
Akt. cena: 343 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas