Trollí Aréna XX - Old School speciál - Aréna (Moritori te Salutant) vs. Battletech

Dvacátá trollí aréna je tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát něco pro pamětníky! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pondělí hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté kolo pro pamětníky je zde:

Aréna vs. Battletech

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
29.3.2010 12:10:40

Aréna (Moritori te Salutant)
ó tak to je mňamka :). Hrál jsem obě. Battletech jsem měl, ale moc se nechytl v herní skupině (u Ringa :) ), takže jsem prodal a teď toho trošku lituju, protože se to už moc nedá sehnat. Chtěl bych si to zas někdy zahrát. Arenu jsme kdysi s Ringem dost hrávali a já si ji nedávno přes Aukro pořídil ve velmi slušném stavu. Arenu považuju za Vláďův meisterstuck, parádní nadčasová hra, kterou by chtělo nějak oživit :). Myslím, že to bude ideální hra v létě do altánku k vychlazenému pivečku :)

29.3.2010 12:17:24

Arena (Moritori te Salutant)
bez zavahani. Jinak jde snad o prvni opravdove deskovky, s kterymi jsem se sveho casu vlastne setkal, to bylo sakra davno. Arena nekdy v 97, Battletech o neco pozdeji, mezitim byl Talisman. Arene nemam co vytknout. Battletech bohuzel nezaujal, zdlouhave staticke, vyplnovani puntiku (zasahu) v schematech mechu, prilis hodne pocitani....spise bych si to zahral jako tahovku na compu, kde ty pocty za me bude delat comp:-)

29.3.2010 12:26:36

Ringo
Mě fascinuje, které hry jsou u vás statické, fakt by mě zajímalo jak to hrajete :)

29.3.2010 12:32:03

Battletech...
Arénu jsem nehrál, ale i kdybych hrál, tak bych stejně vybral BT.

Velká variabilita při tvorbě vlastního robota (Mecha), možnost vymýšlení si vlastních scénářů (dokonce jsem i nějaké vlastní vymyslel :-)), pěkný herní svět (zachycený i v literatuře, třebaže česky vyšla jen jedna trilogie).

Škoda jen, že Altar (či někdo jiný) nevydal i jeho pokračování Citytech (a určitě mnohé další...) a tak to nějak utichlo :-o.

29.3.2010 12:38:57

Sydo
pro me byl Battletech staticky uz treba jen proto, ze jsme se pohli parkrat a pak cele desetiminuty vyhodnocovali vysledek strelby.

29.3.2010 12:43:27

Battletech
Už jen kvůli toho, že jsem si udělal svého božího robota s názvem The Wheel, kterého mi hned v první hře rozstříleli napadrť. Hnusáci hnusní :-)

29.3.2010 12:54:48

Battletech
Protože jsme se na něm s kamarádama vyřádili na střední. Bitvy jak se patří, kdy se často nečekaně rozhodlo v posledním okamžiku hry. Navíc možnost vytvoření vlastního mecha. Jednu dobu jsme uměl tabulky zásahů nazpaměť.

Aréna má skvělý a originální mechanizmus, to se musí nechat. Na druhou stranu mě nikdy moc nechytla. Párkrát jsem si jí zahrála a pak šup do skříne. Za nějaký čas jsem jí oprášil párkrát zahrál a šup hezky uklidit. Kdežto Battletech jsme jednu dobu prostě pařili pořád.

29.3.2010 13:00:10

Battletech
Jednoznačně - mám obě, hrál jsem obě (pravda, BT výrazně více), ale to na věci nic nemění. Tvorba vlastních mechů, možnost hrát poziční válku nebo útočnou strategii, dlouhé hodiny nad bitvou - ufff, až jsem dostal chuť si zase BT zahrát :-)

29.3.2010 13:09:17

DD

Battletech
Hra kterou jsem mohl hrat porad. Pak prisli i knizky z tohoto sveta, a nakonec jsem propadl MechWarriorum na PC, kde jsem hral dlouho dobu i ligu.

29.3.2010 13:17:54

Arena
obě hry jsou skvělé, mám je moc rád a u obojího jsem před lety strávil hromady času, i když tehdy byl jasně preferovaný Battletech, dneska bych i kvůli časové náročnosti sáhl raději po Aréně...i když atmosféru měly obě hry výbornou a stajně tak byly i hratelné...ale souhlas s Ringem-Battletech se nekdy opravdu zvrhnul ve hru stylu: dva "Meši" stojí proti sobě, palí co to dá a zaškrtávání puntíků. Stejně ale na něj nedám dopustit. Pro mě asi zatím nejtěžší rozhodování v Trolí aréně...škoda že už ani jednu z her nevlastním...

29.3.2010 13:19:11

Battletech
Arenu jsem nikdy nehral, ale u Battletechu jsme se na stredni vyradili. Jeste ted si pamatuju na vybuchy munice, ustrelovani noh a rukou a prehrivani :)) A tvorba vlastnich mechu nemela chybu. Jeste ho nekde doma "pujceny" od kamose mam. Na webu altaru se donedavna dal jeste skoro cely poridit.

29.3.2010 14:45:05

Battletech
ale jen proto, že jsem ho měl dřív a byla to moje první pořádná deskovka. Škoda že se Aréna tehdy moc nechytla, představa, že proti sobě stojí několik různých bojovníků s rozdílnými schopnostmi....Byla to prostě hra která předběhla dobu.

29.3.2010 14:46:00

Battletech
Já mám rád jak tu hru, tak to pozadí:-)

29.3.2010 14:48:27

Arena
Battle tech, jsem nikdy nehrál, a arénu mám moc rád. I když na ni nemám moc spoluhráče. :)

29.3.2010 14:50:09

Arena
Stroje me nikdy moc nebraly, takze jsem k Battletechu ani nepricichl...

29.3.2010 14:50:09

Arena
Uz jen proto, ze chci verit, ze drak porazi kazdeho kracejiciho robota

29.3.2010 15:53:48

Arena
Battletech jsem nehral, Arenu jsem hral asi dvakrat tak pred deseti lety. Takze vyhrava Arena:)

29.3.2010 18:55:04

Drussbarb
aky drak?:) ci len metafora? v arene draci nie su.)

29.3.2010 19:23:46

Arena (Moritori te Salutant)
..aj ked ma tieto zavazne 'minusy'
-zatial nevyslo davno avizovane rozsirenie o nove a stvorkove postavy, magiu, arenu, zbrane.. (a uvital by som aj nove akcie ci speci-veci;)
-ako taka predbehla svoju dobu o 10-20 rokov a odvtedy je problem najst fakt inteligentne, akcne svize subojovky ..a to mi je fakt dlha doba..
-gro tvori vlastnu 'kategoriu', takze nie je s cim porovnavat natoz hladat 'podobne'..neexistuje.
-nemam taku dlhu ruku, ako hlboko pred nou smekam a taky dlhy palec, ako ide hore uz druhu dekadu..
..ale nastastie tu ruku mam tak akurat na dociahnutie jednej hned tu do skrine (a to je plus, co BT nikdy nemal a nemyslim, ze bude) ..no proste pol*dole od asymptotickych idealov..
:)

29.3.2010 19:33:26

.klopčík
Vůbec bych se nezlobil, kdyby Vlaada projekt Arena nějakým způsobem obnovil, vydal nějakou reedici a/nebo rozšíření...

29.3.2010 19:47:18

Battletech
Ač je Aréna bez diskuzí geniální hra, přesto dávám svůj hlas Battletechu... když si vzpomenu na ty dlouhé hodiny, kdy člověk vybíral správný reaktor, pancíř či vrhač částic, aby dosáhl optimální sestavy O:)... a jaká to byla radost, když se svou smečkou 30t raptorů dokázal "uštvat" a "ulovit" jakéhokoli protivníka... hned bych si to dal znova

29.3.2010 19:49:39

Beholder..
aaaaaach;) ..ved to je moj detsky sen!..to rozsirenie!!
..som ochotny pre to spravit takmer cokolvek:)

29.3.2010 19:56:10

tvorba vlastního mecha
to bylo ve 4. edici české altarovské verze možné?

29.3.2010 20:01:57

Beholder
Přiznám se, že netuším, která to byla verze (ale byly v ní ty plastové figurky mechů, neboli OBRů =))... ale pravidla pro tvorbu vlastních tam byla

29.3.2010 20:14:48

Morthe
Já jsem měl verzi bez figurek, byly tam jen kartonové "figurky" zasunuté v podstavcích a na tvorbu vlastního mecha si nějak nepamatuju, asi mi něco uniklo, hráli jsme to jednou nebo dvakrát a tuším, že podle nějakých začátečnických pravidel

29.3.2010 20:19:18

Vybíráme z Bazaru

Way of the Panda EN
Way of the Panda EN
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas