Trollí Aréna XVIII. - Cosmic Encounter vs. Chaos In the Old World

Osmnáctá trollí aréna je po dlouhé době tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Osmnácté kolo je zde:

Cosmic Encounter vs. Chaos In the Old World

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
11.3.2010 11:22:42

Cosmic Encounter
Ehm ehm ... ani jednu nemám, o obou jsem jenom četl, ale svět Warhammeru prostě nemusím. Navíc různí emzáci ve stylu Mater of Orion ... to jo, to můžu.

Prostě kvalifikovaný hlas na úrovni. :o)

11.3.2010 11:29:09

Cosmic Encounter
Mám, hraju, CiOW nemám, ač chci... =)

11.3.2010 11:51:02

Cosmic Encounter
Taky ani jednu nemám, dokonce mám rád i svět Warhammeru, ale přesto vítězí Cosmic:)

11.3.2010 11:53:50

Cosmic Encounter
mám a jsem nadšený. Chaos mě vůbec neláká, díkybohu :)

11.3.2010 12:00:17

Cosmic Encounter
Moje odůvodnění je naprosto stejné s tím, co napsal Hike.

11.3.2010 12:37:09

Cosmic encounter
hlavne proto, ze tu hru moc a moc chci. Chaose jsem hral 1x a pocity spise nekde uprostred:-)

11.3.2010 13:07:14

Cosmic Encouter
Tak ode mě se ani nedá čekat něco jiného. Cosmic je prostě boží a všichni si ho pořiďte :-)

11.3.2010 13:11:54

Chaos In the Old World
Ani jednu hru neznám a ani jednu hru nevlastním, ale uvažuji o tom, že si koupím Chaos In the Old World. Na druhou stranu tahle aréna působí dost přesvědčivě ve prospěch Cosmic Encouteru, takže jsem zvědavý jestli dá Chaosu hlas ještě někdo jiný.

11.3.2010 13:57:07

Cosmic Encounter
Tak rozhodně Cosmic.. Je sním strašně moc velká sranda!:D Hrál jsem obě hry ale Cosmic je srdeční záležitost! estli jste ho ještě nehráli.. neváhejte ani minutu.. stojí to opravdu za to! :D Za svobodný národ mluvila rasa : Pacifista :)

11.3.2010 14:21:11

Cosmic Encounter
Tak jo je pěkná podpásovka :). CItOW se mi moc líbí: Jednoduchá, svižná ameritrash převahovka :) (Tikal se může jít před těmi démony, kterých je plná krabice, schovat někde do koutečku :) ). Ale musím hlasovat pro Cosmica, protože to je neuvěřitelně zábavná pařba.

Každopádně obě hry jsou pro mě super a patří k tomu nejlepšímu co máme (budeme mít :) ). Bohužel v aréně se musím rozhodnou jen pro jednu, ale je to jen formalita, pro mě vítězí obě :)

11.3.2010 15:20:56

Obě dvě :-)
On to fakt udělal, ten kulišák jeden, ač jsem si z něj utahoval, že do takové arény by mu stejně nikdo nehlasoval... Ale pevně doufám, že mě místní komunita vyvede z omylu.
Tak a teď to nejtěžší... Který z těchto dvou nádherných kousků vybrat? Oběma jsem na první pohled moc nevěřil, ale odvážil jsem se je zakoupit a naprosto jsem jim oběma propadl. Cosmic je nádherná zařezávačka, značně variabilní a těžce funny. Chaos je krásná atmosferičtější převahovka s velmi dobře vyřešenými asymetrickými silami. V Cosmicu jsou ve více hráčích trochu delší prostoje, zase na druhou stranu Chaos je hratelný v podstatě jen ve čtyřech (v jiném počtu bych to ani nedoporučoval), ale zato má spád.
Opravdu, ale opravdu nevím, kterou mám raději, protože je mám moc rád obě a každá se hodí na jinou příležitost. Takže bych to uzavřel asi takto: "Blood for the bloody Filcher!" :-)

11.3.2010 15:45:59

Beholder
ja bych spise rekl, ze se muze jit schovat do koutecku Chaos (nic proti nemu), Tikal je o tridu lepsi. Ale to je jedno, tahle arena je o Cosmicu a Chaosu:-)

11.3.2010 16:09:47

rbx

chaos in the old world
Cosmic jsem hral jen jednou a nejak jsem ho nepochopil :-) Byla to hra ve trech a byl jsem z toho vedle jak ta jedle. Chaos jsem hral nekolikrat a proste se mi libi.

11.3.2010 16:13:14

Obě
Tohle už prostě nejde, já fakt nevím, je to o úplně jiným herním zážitku a to je prostě rozseknout nedovedu... Sory

11.3.2010 16:21:05

to Ringo
Takové odvážné řeči bych zrovna v tomhle vlákně nevedl, být Tebou. "To neděláš dobře, Jaromíre, s tou sirkou... To se Ti vymstí." ;-)

11.3.2010 21:51:36

Kadaver
no toto? takové rouhání? zrovna od tebe jsem čekal jasnější (=cosmicskou) odpověď!

11.3.2010 22:47:16

Kadaver
Ja nic proti Chaosu nemam, jenom kdyz jsem ho hral, tak me hned napadlo, zeje to takova Tikalovka. Holt to dobre chlapci vybrabcili, neco pridali navic a mame novou hru:-) Ale mozna je to jen shoda nahod a podobnost cite nahodna:-)

12.3.2010 06:49:37

Ringo
Není area control jako area control, podobnost s Tikalem u Chaosu rozhodně velkou nevidím. Nejde ani tak o kontrolu území jak o to, co tam provedu. Sakra, já bych hrál :(

12.3.2010 09:35:45

rbx

Ringo
No tak to je srovnání hodně prirazene za vlasy. Já třeba ve středu hrál za Khorna a o územní převaze rozhodne nebyla rec. A Sydo, která mě Tzeentche mě utíkal při mých bojovnych nájezdech z jednoho konce na druhy. Takže o územní převahu jeho frakce taky neslo.

12.3.2010 09:40:14

sydo, rbx
co se tyce obsazovani uzemi a pobirani zisku mi prislo proste takove obdobne. To ze kazdy hrac ma delat neco jineho, to uz je to pridane navic o cem jsem mluvil. Ale jinak jsou to vesmes asi jine hry, takze to co jsem napsal berte spise jako narazku na to, ze vubec nevidim duvod psat veticky typu - "Tikal se muze jit schovat do koutecku", kdyz jsou tak diametralne odlisne. Budt ty hry teda budeme srovnavat nebo nikoliv. Ale jak jsem rekl, do teto areny to urcite nepatri.

12.3.2010 09:59:50

to Kandelabr
Nojo, se mnou je to těžké. Cosmic mám teď nový a jsem z něho nadšený, protože je prostě nový. Když jsem měl Chaos jako novinku, tak jsem na něm taky podobně ulítával (viz session report v jedné z tamních diskuzí). Takže i když teď jsem více nakloněn Cosmicu, protože mě k němu kloní mladické nadšení, tak si stále vzpomínám na ty začátky Chaosu a prostě se nemůžu rozhodnout. Takže...
"She turned me into a newt!
- A newt?
- I feel better now." :-)

12.3.2010 10:56:00

Chaos
V upoutavce nekdo oznacil Chaos jako area control strategy pro lidi kteri neznaj svet warhhameru. Z tehle diskuze mi pripada, ze je to trochu zavadejici.

12.3.2010 11:00:16

Parxel
Je to area control podobně jako Nexus Ops - ná územích záleží, ale je to něco jiného než třeba u Tikalu nebo El Grande.

12.3.2010 11:12:17

sydo
Ok. Uz chapu, trochu me to prirovnani k Tikalu zmatlo.

12.3.2010 11:21:00

Parxell
prirovnani k Tikalu je kazdopadne zavadejici, proto nevim proc by se mel schovavat Tikal nekde v kouktecku. Nenech se zmast, proste rozvedeni diskuse timto smerem bylo (sebekriticky uznavam) proste ve smyslu sahl jsi mi bezduvodne na Tikal, tak ja to oplatim tim ze sahnu na Chaos:-) Ale pokud bych mel najit nejake podobne prvky, tak jestli me pamet neklame, tak je treba na jednotlivych uzemich neceho dosahnout ,aby byly uzemi obodovany. Je treba tam mit prevahu, je treba je mit obsazene a v tomhle vidim teda spise Tikalovinu nez Nexus, ktery je primarne o stretu jednotek a jejich vzajemnemu souboji. Kdyz jsem hral Chaose, vyhral hrac, ktery se nezucastnil jedineho boje.

12.3.2010 12:01:41

Vybíráme z Bazaru

Cesta za štěstím
Cesta za štěstím
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas