Trollí Aréna XIV - Starcraft vs. Nexus Ops

Přináším vám čtrnáctou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Čtrnácté kolo je zde:

Starcraft vs. Nexus Ops!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

P.S: Jelikož dochází hry pro "rovné" matchupy, začínám s arénami her, které třeba nemají až tak vyrovnaný počet hlasů, bo jinak bych mohl arénu zavřít. Takže pokud máte potřebu komentářů typu "ty hry nejdou srovnávat", nechte si je pro sebe, nikdo vás hlasovat nenutí ;) Starcraft je mnohými považéván za Nexus Ops s více detaily. Takže dáváte přednost raději rychlé svižné bitvě či monstr střetu?
7.1.2010 10:38:42

Nexus Ops
Starcraft jsem sice nehrál, ale Nexus Ops ano a dávám hlas jemu, protože je to svižná, easy (ale ne hloupá) taktická kostková řežba, kde kostky extrémně nerozhodují o výsledku hry, jelikož jsou tam ještě karty, které je třeba správně využívat.

Starcraft nedostane můj hlas kromě toho, že jsem ho nehrál, ještě z několika důvodů. Je to časově náročná hra a těch není dobré mít doma moc, protože se na všechny pak z časových důvodů nedostane. Hra obsahuje spoustu anglického textu. No a ještě mám jeden důvod proč mi tato hra není z osobních důvodů sympatická, ale nebudu to zmiňovat, protože někteří jedinci (spíš asi jen jeden :) ) by se toho zase chytli a začali by mě bombardovat dotazy proč mám tak nepochopitelné a hloupé názory apod. :)

7.1.2010 10:48:46

Nexus Ops
Zpracováním, atmosférou i herními principy mi neskutečně sedla. I když mě v současný době začínají zajímat více komplexní a obsáhlejší hry (Civka, Titan, WK...) tak si myslím, že takto geniálně jednoduchých a přitom výborně fungujících her není nikdy dost (NO, Smallworld, Cosmic...).

7.1.2010 10:56:01

Nexus Ops
Protože se dají hrát i v noci
Teď vážně - pravidla, zpracování, lehkost hry

7.1.2010 11:00:57

Starcraft
Nexus ops jsem sice nehrál, ale Starcraft mi fakt učaroval už od začátku. Kdysi dávno coby PC hra a nedávno i ve výborně převedené deskové variantě.

Neznalce počítačové hry asi možná tolik neosloví, ale je to úžasný příklad navržení 3 diametrálně různých ale naprosto vyvážených ras (na bojišti).

Argument s (jeho) časovou náročností bych nebral tak vážně, neboť záleží na počtu hráčů a typu partie (vyhlazovačka, týmovka, apod...) - třebaže JE to obvykle několik hodin.

ad Sydo: Obával jsem se, že dáš do (jednoho) duelu Starcraft a Twilight Imperium. To bych sice asi taky vybral SC ale bylo by to na hraně (přeci jen každá z nich zachycuje něco jiného).

7.1.2010 11:02:47

Nexus Ops
tady se mi hlasuje strasne spatne, protoze vlastnim obe hry, ale hral jsem jen Nexus. Starcraft jsem terpve rozbalil, vyloupal, precetl pravidla (dle kterych to vypada fakt na fantastickou hru a je docela mozne, ze tim padem je z me strany tohle hlasovani irelevantni, jelikoz bych mohl treba za pul roku hlasovat opacne:-)

2 Beholder: kdyz uz tady delas nejake jako ze nenapadne narazky, tak si taky jednu neodpustim. Jsem rad ze jsi ten svuj posledni duvod skutecne neuvedl, protoze mi z prominutim prijde opravdu hloupy (nerku-li nejhlopupejsi, co jsem na nejakou hru slysel:-), tak na urovni - "nedam tehle hre hlas, protoze ma divny nazev":-)

7.1.2010 11:06:04

Nexus Ops
Starcraft nemám, neznám a nehrál jsem, ale Nexus Ops mám rád pro jeho vcelku svižný průběh, netrvá dlouho a zábavnost je stejně dobrá při jakémkoliv počtu hráčů.

7.1.2010 11:38:25

StarCraft
Hrál jsem jenom jeho a přišel mi velice svižný. Víceméně druhé kolo sme se už řezali. A jestli je nexus ops ještě rychlejší tak to potěš.

7.1.2010 11:58:20

Nexus Ops
Protože Starcraft nemám, narozdíl od Nexus Ops, který mě baví hrát.

7.1.2010 12:18:48

Starcraft
Evidentně jsem zatím jeden z mála, kteří hráli obě hry :-)
Ano, Nexus Ops je snadno vysvětlitelný, rychlý a zábavný. Hlasuju pro SC, protože:
- je daleko komplexnější
- má velmi originální způsob řešení soubojů pomocí dotváření karetního balíčku bojových karet
- je dobře hratelný v jakémkoli počtu hráčů
- je svižný (ano, proti Nexus Ops je pomaljší, ale oproti jiný podobně komplexním hrám je rychlý až až :-)

7.1.2010 12:42:16

Starcraft
Taky se zařadím vedle Eyrona do utlačovaného kroužku zahralců obou her a musím jednoznačně zvolit Starcrafta. Nexus je hodně slabý odvar a narozdíl od Beholdera si myslím, že tam hodně záleží na kostkách.
Starcraft je krásný jak mechanismy, tak atmosférou, tak vyvážeností (i když ty zatracené Archony mi byl čert dlužen). A s rozšířením je ještě mnohem lepší a hlubší.

7.1.2010 13:04:33

rbx

Nexus Ops
Protoze me bavi, protoze je lehky na vysvetleni, protoze uzasne vypada a protoze je to jedna z mala scifi her, kterou se mnou nekdo hraje.

7.1.2010 13:24:31

Kadaver
hodně ano, ale ne extrémně jak jsem psal ;), jak třeba v Osadnících, SH...Přirovnal bych to k bojům v Chaos in the Old World. Záleží prostě na jednotkách, které pošleš do bitvy, na jejím množství a taky na kartách. Pak se sice hodí kostkama, které dokážou občas zahýbat s pravděpodobností,ale jak říkám není to takový extrém a jde s tou náhodou IMHO docela dobře pracovat narozdíl od výše uvedených her

7.1.2010 15:14:03

Nexus Ops
...protože svítící figurky

7.1.2010 15:24:51

Starcraft
Sice jsem zatím nehrál. Mám ale ve wishlistu a prostředí Starcraftu mám rád. Navíc se líbí soubojovej systém zaoženej na kartách.

7.1.2010 15:29:15

vaskere
ja mam tematiku Starcraftu valastne taky hodne rad, tak jsem mu mohl dat hlas i kdyz jem jej jeste nehral....sakra, Sydo, muzu dat hlas obema dvema?:-)

7.1.2010 16:22:22

STARCRAFT
pro mě nejlepší deskovka, karetní soubojový systém, kde je hodně ovlivnitelná náhoda(tohle opravdu nejsou kostky takže doporučuju všem kdo je nemá rád) a možnost pokrového ovlivnění hráčů:-) + dotváření balíčku, super budování základny. zkušení hráči mají dohráno do 2h maximálně. prostě super a s rozšířením ještě lepší:-)

vasekre: kdybys chtěl nahoď nějaké datumy a když budu moct můžem zahrát

jo a taky Nexus Ops jsem nehrál:-)

7.1.2010 16:58:44

těžké rozhodnutí
Vlastním obě hry a na obou mám odehrané celé hodiny. Každá nabízí něco trochu jiného - kdybych měl hodnotit komplexnost, strategičnost, zracování a možnost herního vyžití, tak vede jednoznačně Starcraft. Jenže na druhou stranu - Nexus je svižný, akčí a dá se hrát s kýmkoli bez hodinového vysvětlování pravidel, zatímco abyste si plně užili Starcraftu, potřebujete hráče minimálně na své úrovni. Nováček ve Starcraftu v partě zkušených hráčů výrazně sníží požitek celému stolu, což se zas u Nexusu stát nemůže.
Takže verdikt: na rychlé, akční a zábavné hraní Nexus Ops, na dlouhé hardcore-player večery Starcraft.

7.1.2010 18:50:00

Nexus
... protože ho máme

7.1.2010 18:51:32

je prava
že starcraft se mi špatně vysvětluje, když ho člověk pochopí tak je to strašně jednoduchý systém, ale vysvětlit ho je pro mě boj:-)

7.1.2010 19:47:38

Starcraft
Co jiného že? :D Je to parándní hra, s pěkným zpracováním a hlavně se u toho zažije spoustu srandy! :)
Pro:
+ Hrací doba
+ bojový systém
+ Grafika
+ Jazyková nenáročnost

Proti: Nic! :D

Ne.. Nexus jsem nikdy nehrál a snad někdy zahraju. Starcraft splnil spousty lidem sen a splnil ho krásně!

8.1.2010 01:43:26

to SSZGSA
Můžu se zeptat co znamená ta jazyková nenáročnost. Starcraft se mi líbí, ale mám obavy právě že bych se vzhledem k mému perfekcionismu zase uvrtal do nekonečné a drahé lokalizace komponent, tak jak u Galacticy.

8.1.2010 09:13:36

jazyková náročnost/nenáročnost
Krene, bojím se, že to SSZGSA myslel spíš tak, že texty na kartách jsou jednodušší. O nějaké jazykové nezávislosti se opravdu nedá mluvit. Ve hře je cca 300 karet s textem. Co se týká obtížnosti, není to rozhodně Arkham nebo Gloom (podle mě hry s dost náročnou angličtinou, kdy občas potřebuju slovník). U SC vystačíš s angličtinou hráče počítačových her.

8.1.2010 09:32:13

jazykova narocnost
Starcraft ma sice hafo karet, ale obvykle je tam napsano 1 - 2 vety opravdu docela jednoduse. Jinak kdyz je pochybnost, ze by nekdo nemusel vse prelozit, tak ja takove hry resim vytistenym prekladem karet v seznamu pro kazdeho hrace. S prelepkami se mi pachtit nechce.

8.1.2010 09:44:26

ad překlad
Ach jo. Tak to si zatím nebudu pořizovat, díval jsem se na to na BGG. S extra seznamy s překladem mám špatné zkušenosti - zdržuje to a ruší při hře. Nezbývá mi najít někoho v mém okolí kdo mi půjčí na naskenování karty a já si je pak budu klídek graficky zpracovávat ještě než si Starcraft pořídím. Nechci dopadnout jak u Galacticy, kdy jsem si ji pořídil a dokud nejsou udělané lokalizované karty, tak jenom mlsně koukám na zaprášenou krabici na skříni.

8.1.2010 09:52:07

kren
ten text na kartach Starcraftu je fakt jednoduchy, takze spoleham na to, ze po par hrach se to vzije a nebude treba ani prekladat, kazdy si zapamatuje co s kteoru kartou delat. Vytisteny seznam je spise do jistoty, kdyby nekdo zapomel nebo znejistel. Samozrejme lepsi je to kdyz hrac koukne a vidi a nemusi listovat seznamy.

8.1.2010 09:54:01

Vybíráme z Bazaru

Lords of Hellas
Lords of Hellas
Akt. cena: 1450 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas