Trollí Aréna V: Age of Empires III vs. Through the Ages!

Přináším vám pátou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Páté kolo je zde:

Age of Empires vs. Through the Ages!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
9.10.2009 09:56:17

Chystám se na obě ...
... ale žádnou z nich jsem zatím nehrál, takže nemůžu soudit, přestože povrchně obě hry znám. V minulé aréně to byl souboj na úrovni. Nynější souboj je také zajímavý. Na první pohled hry spolu nesouvisí, ale opravdu na první pohled. Myslím, že jsi kombinaci vybral dobře, ale nejsem si jist kolik lidí bude schopno objektivně hodnotit. Já zatím ne :-).

9.10.2009 10:06:48

nevyrovnaný boj
Příjde mi to jako by se tu teď srovnávalo lego se stavěním domu - v obou případech něco buduješ, ale na úplně jiných úrovních
Budu se hooodně dlouho rozmýšlet, které dám hlas AoEIII hraju ráda a TtA je zase super komplexní hra - mám naštudovaná pravidla

PS: tím nechci říct, že AoEIII je jednoduchá nebo mechanická

9.10.2009 10:07:56

to Ella
Myslím, že nemáš pravdu. tady nejde o to, která hra je komplexnější a těžší. Řekl bych, že jde spíše o ducha hry a oblíbenost. Někdo může říct, že třeba CIVka je propracovanější lepší hra, ale dávám hlas Age of Empires, protože ji hraju raději a mám ji s kým zahrát - to je příkladd.

9.10.2009 10:26:38

kren
Tak jsme to myslel, jsme rád, že to vidíš stejně. Byl návrh na Caylus vs. AoE, ale tam je nevyrovnaný počet hodnocení (23:32), takže by to nyloa si jasné předem.

9.10.2009 10:40:38

oprava
bylo asi jasné předem.

9.10.2009 10:41:36

nerozhodně
mě příjdou komplexní obě, ale když mám např. hoďku tak si sednu k AoEIII a je to taková oddychovka a někdy si radši dám víc hodinový mač a budu u toho vařit šedou kůru mozkovou

Chjo mě je asi uvaří u této arény - o to jsem zvědavější na výsledek

9.10.2009 10:46:44

Age of Empires III
Safra, safra, to je dilema. Obě znám, obě můžu hodnotit (ale obávám se, že to neumím tak pěkně sepsat) každá je výborná z jiného důvodu....
AoE přednosti:
-nádherný hrací materiál, od krabice, přes plán a žetony až k umělohmotným penězům a spoustě figurek
-jasné a srozumitelné (schválně neříkám jednoduché) pravidla, snadno pochopí i menší děti, takže tuto hru můžu hrát i se svým nejmladším synem
-středně dlouhá hra, okolo 1,5 hod, dá se hrát častěji

TtA přednosti
-velice propracovaná a komplexní hra, neskutečně dobře promyšlená
-hrací doba minimálně tři hodiny, vhodná třeba pro víkendové hraní, čas ubíhá tak, že si člověk ani nevšimne, jak dlouho vysedává u této hry, rozhodně se ale nenudí, pořád je vtažen do hry
-kvalitní prožitek ze hry, i když člověk nevyhraje, má pocit, že něco vybudoval

Prostě, když si chci zahrát něco se všemi dětmi, sáhnu po AeO, klidně se nebudu bát přibrat nové hráče, kteří hru neznají, nebude problém je rychle zaučit.
Když budu mít dostatek času a chuti na hluboký zážitek, sáhnu po TtA, ovšem měl bych mít soupeře alespoň trochu znalé hry. Ale zase je výborně hratelná i ve dvou hráčích a speedy je kdykoli připraven si to se mnou rozdat...
Těžká volba, nakonec tedy dávám hlas .... AoE III

9.10.2009 10:59:17

sakra, to nemyslis vazne
ja na AoE 3 strasne ujizdim, ale momentalne je pro me aktualnejsi TTA, protoze to mam nove, prtonikame do toho a jsem z toho celkove tak nejak nadseny. Cemu dat hlas??? Neumím se v tomto pripade rozhodnout, ale zkusim o tom pouvazovat. TTA je komplexnejsi a kombinacnejsi po vsech strankach, nicmene AoE 3 mi prijde takova konkretnejsi a vizualne vice vtahujici do prostredi. Fakt nevim cemu dat prednost.

9.10.2009 11:19:32

all
Jen přemýšlejte, koloušci :)

9.10.2009 11:21:39

sydo
po celé republice bude stoupat kouř od hlav všech, kdo budou chtít hlasovat v nové aréně - tentokrát doufám, že po vyhodnocení napíšeš svůj názor

9.10.2009 12:02:58

TtA
Hrál jsem obě, líbí se mi obě, každá je něco jiného, ale pokud mě nutíš, abych mezi nimi vybíral, tak tedy Through the Ages.

9.10.2009 12:24:24

AoE 3
Krásná volba do Arény, opět čekám víc než vyrovnaný souboj!

Po chvilce přemýšlení vítězí AoE3, protože:
výrazně kratší prostoje mezi tahy hráčů
přístupnější občasným hráčům
poměr cena vs. kvalita zpracování
provázanost s tématem

Ač mám TtA opravdu rád, jsem na něj teď výrazně naštavnej, neodpustím si proto jedno rýpnutí v podobě posledního bodu:
AoE 3 má pravidla na netu

9.10.2009 12:48:24

AoE 3
proste se neptejte proc, protoze obe hry mam priblizne stejne rad, jedna ma lepsi to, druha ono, tak jem se rozhodoval podle srdcea v tom mam AoE 3 preci jen o neco dele. Dat to ted TTA, nebylo by to uplne fer, protoze je to pro me nova hra, proto me momentalne logicky bavi vice, ale hlas proste dostava AoE 3

9.10.2009 14:17:50

AoE 3
Hrál jsem jenom TTA a tohle ne. Co jsem však četl, bude tohle asi přístupnější a nebude to takový HardCore. U TTa jsem netušil co dřív sledovat. Ale tento hlas není příliš těžký. Nicméně takto to vidim.

9.10.2009 14:34:39

tom

TtA
Tak já přidám jeden lehký hlas na stranu TtA. AoE jsem nehrál, mám ale načteno, dokonce jsem měl nakročeno ke koupi, nakonec z toho však nějak sešlo. Z TtA nesešlo, a proto hlas sem.

9.10.2009 14:46:19

Through the Ages
Hral som iba Cívku, a teda by som asi nemal zasahovať do hlasovania, ale:
1. Cívka je naša najlepšia hra v zbierke a obávam sa, že AoE by nemal šancu
2. Mám pri nej pocit, že formujem spoločnosť, teda simuluje svoju tému perfektne
3. Má niekoľko prvkov zo starovekého Grécka, to má pre mňa veľky osobný význam
4. Cívka zanecháva hlboký dojem z odohratej partie, to bude, pravda, zrejme tým časom,...
5. No a v neposlednom rade, Cívka je od českého autora, to sa mi ráta :-)

9.10.2009 17:09:04

PJ

Zdržuji se hlasování
Ani jednu hru jsem nehrál, ani jedna mě neláká. Sice mám cukání dát hlas Chvááááátilovi, protože to je Čech a já jsem vlastenec, ale mně se ta jeho Civka prostě nelíbí :-/

9.10.2009 17:43:35

Through the Ages
Sice jsem bohužel (nebo bohudík) AoE nehrál, ale viděl jsem ji a na první pohled mě nezaujala. TtA jsem hrál a můžu s klidným srdcem říct, že je to velmi dobrá hra, kterou jen těžko nějaká jiná eurohra překoná. Proto zatvrzele věřím v sílu české civky, dokud mě z této víry nevzkřísí nějaký ten Blow to the Head :-)

9.10.2009 21:52:10

TtA
Opět takový kničemózní důvod - nehrála jsem ani jedno, ale TtA mám ve wish listu, takže doufám, že brzy hrát budu.

10.10.2009 09:23:28

PJ

AoE III
Tak jsem si včera přečetl vynikající recenzi od Ringa, AoE III mám ve wish-listu a inspirován Elissou, dávám AoE hlas.
Důvod?
AoE by se mi mohly líbit, TtA se mně prostě nelíbí - graficky, ani herně. PC předlohu žádná deskovka nepřekoná :-)

10.10.2009 09:28:27

To PJ
Tvou poslední poznámku jsem nepochopil - pokud "PC předlohu žádná deskovka nepřekoná", proč dáváš hlas deskovce vytvořené na základě počítačové hry?

10.10.2009 09:47:58

PJ

Vlad
Protože podle recenze má AoE s PC předlohou společný jen název a téma. A protože jsem nemluvil obecně, ale o PC hře Civilization od Sida Mayera.

10.10.2009 10:07:32

to PJ
Domnívám se, že Through the Ages se nesnaží překonat Civilizaci od Sida Meyera. Kdyby chtěla, tak má mapu a pohybuje se po ní človíčkama, posílají se atomovky, je tam zavedené znečištění, neutrální národy, každé město má vlastní populaci a rozrůstá se, apod.
Je to jako bys řekl, že jakákoli hra s pirátskou tématikou se snaží překonat vynikající počítačovou hru Pirates od Sida Meyera.

10.10.2009 10:33:20

PJ

Kadaver
...kdyby chtěla, už vůbec vůbec by se to nedalo hrát na stole. Už takhle je to pro mě jako deskovka nestravitelné.
Já netvrdím, že se jí snaží překonat, já tvrdím, že se mi nelíbí a že předloha je lepší. Je komplexnější a přitom snadná na hraní. A měla zůstat jen na PC. Deskovka s dvaceti stranami pravidel a herní dobou okolo čtyř hodin hraní není pro mě zábava, ale utrpení.

10.10.2009 11:26:48

to PJ
To ale dle mého přicházíš o dost zajímavých herních zážitků.

10.10.2009 11:42:12

Vybíráme z Bazaru

Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Labilní jednorožci: Přisprostlá edice (CZ)
Akt. cena: 232 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas