Trolí palec 2018

zvlaštní že k tomu nikdo zatim neuděl žádnou diskuzi :)
co říkate na nominace a kategorie ?
Od DF and JOUBU zaznelo že moc nesouhlasí s tím že jsou v jedné kategorii TIčko spolu s Tajuplnými říšemi. Vadí vám to ? Co mix CZ a zahraničných her ?
12.3.2019 10:28:48

ad Aneken a Tharr
Zcela souhlasím.

15.3.2019 11:16:46

nazov s podtitulom
Mne to znie aj takto v pohode a je to bezne.
Troli Palec: Nejlepší hra dle hlasování hráčů

16.3.2019 09:20:51

Nejlepší hra ... podle čeho ?
Ono spíše je důležité si říct pro koho to ocenění má mít vypovídající hodnotu :-)
- jestli je to tady jen pro nás a na krabici to nebude tak je to hodně volné

Ovšem pokud do budoucna chcete mít "samolepku" či něco jiného na krabici jako nabídku tak:

- mělo by to být pouze na česky lokalizované hry (ať dáváme "doporučení" něčemu co si lidi můžou koupit v normálním obchodě - jako hračkářství atp - ne jen specializované e-shopy)

Potom je důležité co tam bude napsáno - respektive co chceme vůbec doporučit (neřeším teď jestli v názvu bude ZH) a podle toho je třeba je upravit i parametry výběru her.

- buď chceme doporučit opravdu plnohodnotný herní zážitek, pak by tam mělo být "Nejlepší hra pro náročné hráče" nebo něco takového

A nebo chceme doporučovat prostě jenom fakt skvělou hru, kterou můžeš plošně doporučit a v posledním roce u nás vešla?

Krásný příklad je teď TI, které vyhrálo - herní zážitek pro náročné hráče super jsem pro, zaslouží si to, ale nemůžeme to prezentovat jako nejlepší hru plošně - protože když přijde někdo do hračkárny, že chce hru tak pro 4 hráče tak tahle nebude určitě první, která Vás napadne

A to je to proč vyhrávají Spiel a jiné právě hry jako Splednor atp protože splňují základní pravidla, aby jste je v obchodě mohli doporučit 90% lidem, kteří tam přijdou a věděli jste, že neděláte chybu (a teď neřeším cenu hry).
__________________________________________________________________________
The Renegade

21.3.2019 20:06:07

Jeny
Celkom rozumne a dava to cele zmysel co si napisal.

21.3.2019 20:46:18

Trolí palec
Proč musíme někomu doporučovat nějakou hru?
Pokud se rozhodneme volit hru pro širokou veřejnost, budeme tuctová anketa a nezachrání to ani počet hlasujících zkušených hráčů. U hvězdy hrajeme se scházejí a dlouze debatují, u hry roku je porota plná odborníků, každý eshop má své doporučené hry, protože je majitel dlouholetý hráč a vyzná se atd.

Proč se snažit doporučovat hry náročným hráčům? Ruku na srdce. Absolutní většina náročných hráčů bude mít hry z první desítky doma nebo bude vědět, proč je doma nemá. Kdo z vás si půjde koupit hru až po vyhlášení nebo na hru změní názor? Nikdo (výjimky potvrzují pravidlo)

Akorát si naházíme pod nohy spoustu klacků. Pro kolik hráčů hra je, herní doba, kolikrát jsme se při hře zasmáli, kolikrát jsme hru hráli...tuhle můžeš, tuhle nemůžeš volit.

Nechme to jako na začátku, musí vyjít v daném roce, aby z toho nebyl český slavík a ať si každý zvolí 3 hry podle svých pohnutek, bez zdůvodňování. Hrál jsem ji často...dám hlas, líbí se mi figurky...dám hlas, dostal jsem hru od manželky...dám hlas, no a co?

Po zveřejnění výsledků si zanadáváme, že tam není naše oblíbená hra nebo dostaneme chuť vytáhnout vítěznou hru ze skříně a za rok hlasujeme znovu. A bude to aspoň zábava.

21.3.2019 21:42:07

O com
A o com to potom cele je? Naco je potom komu troli palec? Aha na zabavu..

21.3.2019 23:40:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Ankety a ocenění
jsou fajn věc, ale je jich tolik..

Trolí palec stejně jako jiné ankety by měl mít hlavně informační hodnotu o tom, že ta hra se dostala do nějakého užšího výběru a v tom zvítězila. Což si myslím splňuje. A je jedno jestli to bude "hráči doporučují" nebo "nejlepší hra" nebo "vítěz 20xx".

Nevím jak na tyhle věci reagují ostatní, ale za mě je to tak, že když se kouknu na nějaké z xyz ocenění, tak si prohlédnu příslušné hry, zda by mě to zaujalo nebo ne.. Stejně tak mě zajímá zda hlasovalo 5 odborníků nebo 4tisíce hráčů. Rozhodně to pro mě není: hra roku v anketě x = koupě a pak seznámení se s pravidly, hrou samotnou. Třeba zmiňované Planszowe Gram Prix v Polsku se mi líbí hodně, jak to mají "rozškatulkované" a i přesto pak je jedna "hra roku" a to je anketa rovněž docela mladá, kde se poslední ročník v počtu hlasujících zdvojnásobil a stojí tedy za pozornost. Stejně jako Trolí palec, kterému nadále fandím a vubec by mi nevadilo, kdyby byla na krabici / webu nálepka, která upozorní na to, že by stálo za to mrknout co v té krabici je - her je mnoho a když se nějaká líbí více, proč o tom nedat vědět?

22.3.2019 09:28:40 | Upraveno autorem (porovnej)

ankety
jo ale doporučení 1000 hráču deskovek už určitě nejakou váhu má.
stejne jako má váhu pri hvězdě hrajeme hodnotení 10 profesionálů.

diky hvězde jsme obejevil krávy a ty jsou paradní i když me jina témo hnát krávy vůbec nelákalo.

mimo to vnímám jakékoliv ocenění hlavně jako vodko pro mudly.

hra roku určite prodává, a múže určite i trolí palec.
ja se taky podívam na filmy co mají oskara a koupím víno co má zlatou nálepku jednoduše proto že nemám čas ani zájem být filmový kritik ani somolier takže důvěřuju tem co se v tom vyznají více než já.

24.3.2019 19:16:32

paladin
Bohužel ty různé nálepky na lahvích jsou často jen obchodní trik a oskaři jsou zas zpolitizovaná fraška, kde vyhrávají filmy, které se zaobírají citlivou tematikou (barva pleti, homosexualita, feminismus). Kvalitní obsah vs. politická korektnost. Jestli věříš názoru jiných, to je tvoje věc, ale aspoň dej na názor odborníků, ne zaplaceným reklamám a nevědomé veřejnosti.
Podle výsledku ankety je absolutně patrné, že hlasující netušili, co hlasování obnáší a výsledek nabízí. Kdyby každý hlasoval podle svého vědomí a svědomí, nemohla by vyhrát tak monstrózní hra, kterou hrál jen zlomek těch, kdo pro ni hlasovali. Co to o hře vypovídá? Že je lákavá i bez zahrání. Tím pádem ale vlastně ani nepotřebuje reklamu a trolí palec je tak jen statistický údaj o tom, kolik lidí má o hře dobré mínění převážně jen z dostupných informací. Jako deskoherní ocenění je to ovšem vlastně kontraproduktivní. Protože kdyby taková cena měla navyšovat prodeje, lidé si kvůli vysokému zájmu budou myslet, že je hra i skutečně dobrá a je to takový začarovaný kruh.

Pokud tedy uvěříš druhým, nediv se pak, že jsi se stal obětí pochybného marketingového modelu a že doporučovaná hra vůbec nemusí být podle tvého vkusu dobrá.

24.3.2019 19:57:34

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Direchasm
Warhammer Underworlds - Direchasm
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas