Třetí hra od FFG - DungeonQuest?

http://fortressat.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=712&func=view&catid=10&id=51979

DungeonQuest nebo Gears of War? doufám, že DQ, GoW mě vůbec nelákají.
5.1.2010 22:34:29

třetí hra
já doufám, že to bude GoW, protože mě taky vůbec neláká :)

btw co to je ten Dungeonquest? Podle obrázků to vypadá zajímavě.

5.1.2010 22:44:39

Beholder
DungeonQuest, to je mozna neco, kvuli cemu prodas Descenta:-D

5.1.2010 22:49:54

Ringo
A proč bych to dělal?

5.1.2010 22:54:02

Beholder
treba to bude tak dobre, ze to prevalcuje u nas dostupne dungeon RPG deskovky po vsech smerech, kdo vi:-)

6.1.2010 06:42:09

DQ
Starý DungeonQuest je prý legenda mezi hrami, já nikdy neměl tu čest to zahrát, ale pokud to FFG udělají dostupným, proč ne. Hráči tam objevují dungeon, zabíjí potvory a sbírají poklady. Vše je omezeno časovým limitem - kdo nestihne utéct z jeskyně dřív, než se zhroutí, umírá.

6.1.2010 10:02:28

sydo
Časovým limitem? Jako reálným časem?

6.1.2010 10:39:38

Richmond
Ne, počtem kol. Fígl je, že dungeon se mění, můžeš se třeba propadnout nebo se ti zatarasí cesta závalem, takže nic není jisté a musíš najít balanc mezi riskováním a opatrností. Podle popisu to vypadá přesně jako hra dle mého gusta, takže bych se na FFg vůbec nezlobil, kdyby to vydali.

6.1.2010 10:46:27

DQ
Já DungeonQuest třikrát hrál, můj americkej kámoš to vydražil za nehorázný prachy na ebay. Je to dobrá hra, ale přišla mi brutálně náhodná a ta náhoda se nedala nijak ovlivnit.

6.1.2010 10:55:04

Eyron
jj, to odpovídá :) Už se moc těším, mě tyhle náhodné zábavné pařby typu Adventurers, Talisman atd. moc baví.

6.1.2010 10:57:26

podoba s Adventurers?
Tak to pak doufám, že v DQ bude i něco na způsob valícího se balvanu :-) Já abych měl za co hrát, až mě ta zatrolená náhoda rozemele jako posledně v Adventurers :-)

6.1.2010 11:06:39

obávám se
že třetí hra bude nějaká jednoduchá blbinka vhodná pro každýho. Dungeon Quest mi jako možný kandidát nepřijde (ale moc bych ho uvítal - procházení podzemím, mlácení potvor a rabování pokladů není nikdy dost :-)

6.1.2010 11:21:45

Ringo
Myslím, že podle popisu na BGG a podle toho co říká sydo a eyron to s "rpg" deskovkami (Descent, Runebound, WoW...) má společné akorát slova dungeon a fantasy ;)

6.1.2010 12:17:07

Beholder, Ringo
No vy dva na to rozhodně zapomeňte :D

6.1.2010 12:23:29

sydo
taky si říkám :), pokud tam je příliš velká náhoda se kterou nejde nic dělat, tak to asi nic :) (mimochodem ani přítelkyně by to se mnou nehrála :) ). Na druhou stranu pokud to je nějaká funny hra typu galaxy trucker a spíš se u toho pobavíme (něco ve smyslu: "hahaha ten meteorit ti ustřelil půlku lodi se vším zbožím a většinou posádky :)..."), tak bych o tom i uvažoval. Ale pokud to je něco co bude stát 2 litry a bude to jen o házení kostek, tak to nehrozí :)

6.1.2010 12:29:09

hmm
pokud je to uplne cele o nahode, tak to taky teda nevidim duvod proc se ponorit do nejake kobky. Jinak Talisman mi az tak o nahode zase uplne neprisel, hodne zalezelo na hraci jak se vytrenuje, cimz ovlivnil to, ze je na nahodu pripraven. V takove mire nahodu nezatracuji. Zatracuji ji v momente, kdy hra nenabidne hraci zadnou moznost se pripravit na cokoliv. Proste to bud hodi a nebo nehodi a v tom moc smyslu nespatruji.

6.1.2010 12:54:15

asi
si budu muset casem taky poridit ten Descent...:-)

6.1.2010 12:55:16

Ringo
Určitě poříď, nebudete litovat :)

6.1.2010 13:37:40

Mialee
mohli byho vydat v cestine, to bych nevahal, nechce se mi pizlat s tisknutim ceskych karet a obaly a podobne.

6.1.2010 13:45:02

Ringo
Myslím, že ta hra za tu práci stojí. Jednodušší by bylo kdybych uměla anglicky, ale takhle jsem vděčná, že si Beholder dal tu práci, abychom to spolu mohli hrát. Na některých kartách moc textu není. Nevíc toho má overlord, ale když to máme celé česky je to lepší.

6.1.2010 13:57:43

Mialee
uvidim casem, ted v patek (snad)nam ma prijit World of Warcraft boardgame, coz je taky docela hutna hra (nastesti v cestine), takze budeme mit co delat. Ale toho Descenta byste nekdy mohli prinest:-)

6.1.2010 14:04:09

Ringo
To bychom mohli, ale nevím kdo se s tou velkou krabicí bude tahat. :)

6.1.2010 14:14:00

Mialee
Beholder to zvladne, pod pohruzkou, ze jak to neveme, budeme hrat Javu:-)

6.1.2010 14:39:36

Ringo
no, tak to abych nechodil v tom případě vůbec :D...

Ale teď vážně. Krabice od Descenta je bohužel nepřenositelná. Maximálně v té velké sportovní tašce :), takže bych se i obětoval (abych nemusel hrát Javu), ale druhý a podstatně vážnější problém je ten že va vašich podmínkách je to nehratelné. To že bychom museli být na zemi se asi ještě přežít dá, ale časově bychom to určitě nedávali :).

6.1.2010 16:40:46

Poslední hra
Já stále doufám, že ta poslední hra bude A Song of Ice and Fire, ale jelikož jak Runewars, tak Horus Heresy byly překvápka, o kterých se předem vůbec nevědělo a nemluvilo, tak spíše předpokládám, že ta třetí bude taky nějaké překvápko. Takže ten DungeonQuest by to být klidně mohl.

to Beholder: Ideální na přenos coffin her je Ikea taška. Úplně přesně se do ní vlezou tři coffin hry na sebe (případně můžeš každou coffin hru nahradit dvěmi menšími typu Arkham).

to Ringo: Descent zase není nic tak převratného podle mě. Teda alespoň v základní verzi bez rozšíření. S rozšířeníma jsem nehrál.

6.1.2010 21:45:02

Kadaver
taková ta modrá kabela co slouží jako nákupní taška? To by šlo, to mě nenapadlo :)

Ad Descent: Pro mě je právě Descent obrovské překvapení. Bál jsem se že to jednoho z nás nebude jako overlorda moc bavit. Na poslední chvíli jsme se domluvili, že toho overlorda zastanu já a královsky jsem se bavil a přítelkyně co hrála za hrdiny rovněž. Takže jsem rád za tuto hru. Co se týče rozšíření hráli jsme jednou s Nickem z Korunky a jeho přítelkyní Základ + 3 rozšíření včetně Road to Legend a taky super. Hlavně teda to RtL je zásadní rozšíření, které tomu dává čtvrtý rozměr :)

6.1.2010 21:54:40

Vybíráme z Bazaru

Cleopatra and the Society of Architects
Cleopatra and the Society of Architects
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas