Tip na "lepší Proroctví"

Ahoj, máte tip na hru, která by byla podobná Proroctví, tj. kompetitivní hra, která se dobře hraje ve 3-4 hráčích s vývojem postavy a nějakým konečným vzájemným bojem? Proroctví (bez rozšíření) už se nám ohrálo a je i docela zdlouhavé - zvlášť pro toho komu to "nepadá" a je jasné, že už nevyhraje (vždy jsme hráli min. 3 hodiny). Konečný boj mezi hráči na konci asi nutně být nemusí, ale uvítali bychom nějakou možnost škodící interakce mezi hráči, aby si každý nejel jen to svoje.
12.4.2021 16:43:18

Euthia: Torment of Resurrection

12.4.2021 18:30:01

Mě se vždy víc líbil Talisman... Proroctví jsem vždy vnímal jen jako napodobeninu.

12.4.2021 18:37:29

Runebound

12.4.2021 18:46:22

mh

A co takhle zkusit Cestou necestou? Kompetitivní to je, vývoj postavy to má také (i když jen ve formě získávání nových schopností), závěrečný boj mezi sebou sice není, ale vzájemné škodění by tam taky bylo.

12.4.2021 19:19:29


Zona tajemstvi cernobylu

12.4.2021 19:21:37


Cestou necestou a proroctví bych asi úplně nesrovnaval. Nemyslím to zle, hra je to skvělá, ale obě se hrají hodně odlišně.
Souhlasím s Euthii, ale ta ještě není na trhu.

12.4.2021 20:09:57

Díky za tipy. Ještě jsem koukal na Mage Knight (ultimátní edice), ale tam mi přijde, že není ta interakce s ostatními a každý si jede jen to svoje, pokud se nemýlím? Euthia vypadá dobře, ale na tu si teda ještě počkáme. :-)

13.4.2021 10:59:54

Pokud chceš hrát ve 3-4 hráčích a Proroctví vám přišlo zdlouhavé, tak Euthia a Mage Knight nejsou rozhodně správná cesta. V tomto počtu hráčů to budete mít na půl dne:-) Nejpodobnější hry už tu byly zmíněny - Runebound - méně náhody, Talisman - více náhody. Možná by také prošel Arcadia Quest?

14.4.2021 00:24:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Proroctví nám přišlo zdlouhavé pouze ve chvíli, kdy to jednomu či dvěma hráčům "nepadalo" a bylo jasné, že nemají šanci vyhrát. Pak už tam víceméně neměli co dělat a už buď vůbec partii nedohráli nebo to dohráli jen tak z povinnosti. Kdyby byla možnost aspoň někomu nějak škodit nebo "hrát" za monstra, tak by nám to zdlouhavé asi nepřišlo. Proto mi Euthia (zatím, co jsem o ní stručně četl) nepřijde jako špatná varianta. Ještě se podívám na ten Runebound. Jestli je Talisman dost podobný Proroctví, tak ten asi vynecháme, protože to házení dvěma kostkama bylo fakt někdy utrpení.

14.4.2021 16:49:14

Vybíráme z Bazaru

Magic: Khans basic land set
Magic: Khans basic land set
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas