Technicke pomucky u hrani her

Vzhledem k tomu, ze jsem krome deskovek propadl pred casem i kouzlu pocitacu, tak jsem se uz nekolikrat pokusil sve dve zaliby spojit.
Kdesi jsem sehnal do sveho Palmu E programek na hazeni kostkami - clovek si mohl vybrat, kolika a kolikastennymi to ma byt a zmacklo se tlacitko Roll. Uzasna hracka pro Risk a podobne kostkarny.
Pak jsem zase videl projektor na strope, ktery zobrazoval hracum dungeon, kterym se svymi figurkami prochazeli...
A nakonec se hodil na Space Alert notebook s dostatecne hlasitymi bednickami.
A me napadlo, zda je takovychto pomucek vic a zda se nekde nedaji sehnat dalsi...
9.9.2009 13:38:39

Kostka v mobilu
Mimochodem, nevite o nejakem sikovnem programku do symbianu, ktery by umel hazet kostkou?

9.9.2009 13:39:40

hazení kostek na PC
To je rouhání! Proč pak hrát deskovku? I když chápu, že to může pomoci při složitých výpočtech u komplikovaných ekonomických her, ale svých kostek bych se nikdy nevzdal.

9.9.2009 13:45:19

Sydovy kostky
Tak v případě tvých kostek to plně chápu, že se jich nechceš zbavit ;-)

9.9.2009 14:03:13

2 sydo
Jenze ja jsem v situaci, kdy kostku proste nesezenu. Netusim, jak se rekne, ani jak se napise korejsky.
A zitra tady budu sirit slavu deskovek po kolejich vezdejsich a k Lost Patrol, pripadne narychlo vyrobenem pajzu Smallworldu (nejak se mi ani jeden z tech dvou co aktualne vlastnim nechtelo tahat) se mi proste kostka hodi.

9.9.2009 14:11:53

Zeus
Sydo má nějaké sympatické kostky? ;-)

9.9.2009 14:12:47

krapnik
Tak to jo :)

Zeus - no, teď nevím jak to myslíš - jestli mou neschopnost hodit něco kloudného v BSG nebo jestli ti rbx vyprávěl, jak jsem v Okku házel jen šestky a pětky :)

9.9.2009 14:16:37

Sydo
Když mi jeden zdejší nejmenovaný člen ukazoval (tuším) Řím, tak nejdřív hodil 2x6, pak se zasmál že je to náhoda a další kostka mu skončila na rohu. Nekecám, na rovné ploše se zastavila špičkou vzhůru.
Takže jsi po Křenovi další, se kterým nikdy hrát kostky nebudu. :D

9.9.2009 14:25:39

2 Sydo
navic Palm neni PC, ale je zhruba stejne velky jako dlan. A nez hazet 20 kostek a pak je sbirat po stole, to radsi jednou kliknout. (Vim, jsem liny programator)

9.9.2009 14:28:54

husak
No, mě kostky projevují přízeň střídavě - když jsme v sobotu hráli Chaos In the Old World, tak jsem hodil tři šestky a pětku po sobě, tudíž jsem jedním Horrorem zabil velkého démona a akolytu :) No a ke konci hry v bitvě o důležitý region mi dvě kola po sobě padlo: první kolo čtyři(!) jedničky a druhé kolo tři :( ještě, že soupeř byl také levý :)

9.9.2009 14:29:17

to krapnik
hele, co koupit modelínu uplácat kostku a říct "kde koupit?" ;-)

9.9.2009 21:52:27

Krapnik
Tak to ne, nad kostky treba v Axis, kde jich 20 obcas hodis, neni;) Bez tech kostek by ty bitvy nebyly ono;)

9.9.2009 22:22:03

to Krapnik
Podle wiki to vypadá, že se hrací kostky korejsky řeknou "jusawi". Je to tam teda napsáno i tou její abecedou. Zpětnou kontrolu jsem provedla - v googlu image se na "jusawi" zobrazí šestistěnná kostka.

Takže můžeš jít do herního obchodu dostatečně terminologicky vybaven:-)

9.9.2009 23:01:10

2 Sodovka
Diky za hint. Ted jeste jak se pozna korejsky herni obchod. V Han Geul se to napise jak? :o)

Navic mi mistni Korejci tvrdi, ze v Pohangu zadny deskovkarsky obchod neni (Jak by taky mohl, kdyz je to mesto zhruba jako Brno) a deskovky pokud znaji, tak kupuji pres internet.

Ale snad neco najdu o vikendu pri vyletu do Soulu.

10.9.2009 06:38:55

Řešení ala Dej sem Mozek
Tak si udělej 6 karet 1-6 a místo každé z nich si jednu lízneš, vrátíš, promíchneš.

Anebo si kup obyčejnou strouhací tužku (tu snad někde mají), uřízni z ní 2cm a máš šestistěnný váleček. Dál už tušíš... :D

10.9.2009 07:04:43

Vybíráme z Bazaru

Válka v říši divů
Válka v říši divů
Akt. cena: 1475 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas