Starcraft vs. Twilight Imperium

Zdravím, rozhoduju se mezi koupí SC a TI, která hra je podle vás lepší? :)
12.1.2009 22:03:43

Twilight Imperium
Nebudu úplně zasvěcený rádce, protože zatímco u TI jsem už pár parití odehrál, SC jsem zatím jen otevřel a jen lehce proletěl pravidla. K TI ti ale řeknu, že ač je to úžasná a komplexní hra, je to skutečně hra na celý den, partie u nás ve 3-4 lidech trvaly minimálně kolem 5 hodin, někdy až 7. Také je TI koncipována jako hra pro 6 hráčů, ano dá se hrát i když je hráčů 3,4 či 5 ale pokud hraješ podle základních pravidel, může se lehce stát, že hra skončí bez jediné bitvy. Při naší poslední hře ve čtyřech vyhrál hráč, který ani jednou nebojoval. Při hře 3-4 hráčů je totiž dostatek surovin na plnění nebojových cílů a když si hráč losne dobrý (nebojový)tajný cíl, má napůl vyhráno. Proto vřele doporučuju hrát při menším počtu hráčů a) na 14 vítězných bodů (varinta "Long war") a zároveň hrát na pouze 1 VB za strategickou kartu Imperium. Tím se ovšem hra opět protáhne...

13.1.2009 08:31:09

Starcraft
No, já mám zase odehráno jen se Starcraftem.Ale, že by doba hraní byla malá nemohu říct.Pokaždé jsme to nedohráli.Na druhou stranu jednou jsme se učili pravidla sami a podruhé kamaráda. :)
Ale druhá hra byla opravdu perfetní, strávili jsme nad tím 5hodin a nikomu to tak nepřišlo.

Tuhle hru můžeš klidně hrát i ve třech ( což byl náš nejmenší počet ) a bylo to opravdu živé. Nevím jak TI ale Starcraft zabírá hrozně moc místa na stole.Když jsme to hráli ve čtyřech tak jsme museli dát dva stoly k sobě.
Zatím jsme hráli dvě hry ale ani u jedné jsme se nenudili. Takže si jej budu pořizovat taky.:)

13.1.2009 11:31:00

Místo na stole
Tak se zabráním místa na stole budou tyhle dvě hry podobné, pingový stůl je ideální :-D

13.1.2009 13:03:51

TI3 vs Starcraft
Obe hry jsou dobre ale uplne jine, takze zalezi spis na tvych preferencich ... TI me prijde o dost vic komplexnejsi, narocnejsi na pravidla, partie jsou delsi, vice diplomaticke, do konfliktu se clovek pousti vetsinou az v zaveru kdy se snazi urvat posledni body, nebo kdyz ma jasnou prevahu (workaroundem je rozsireni Shattered Empires, ktere prinasi novou sadu stategickych karet a cilu, povzbuzujich vice bojove interakce mezi hraci_ ... starcraft je hra vice bojova, ke konfliktum dochazi prakticky od zacatku a je navic trochu psycho diky systemu planovani akci LIFO ... obe hry jsou co do poctu lidi skalovatelne (k Ti je treba stahnout FFG mapy vesmiru pro mene hracu, jinak se opravdu taky vubec nemusite potkat)

13.1.2009 14:43:39

Vyborna diskuse
Tak se tu rozběhla výborná diskuse, ve které vidím zárodek několika recenzí ;-) Nechce se někomu recenzi sepsat?

13.1.2009 16:07:26

Recenze
Já mám na TI recenzi v plánu, jenže plánů je hodně a času málo :-/ Momentálně své úsilí věnuju překladu TI, ale i recenze se snad zadaří. Ale v plánu mám na tyhle stránky dalších cca 15 recenzí, takže termín po mě nechtěj :-)

13.1.2009 16:26:25

O čase mi ani snad nemluv
To plně chápu, sám se k překlady Shadows over Camelot dostávám jen o víkendech a i to vcelku sporadicky. Doba již je taková, možností mnoho, ale času pořád tak nějak stejně...

13.1.2009 16:40:09

TI vs. SC
Díky za názory.
Co se týče mě, tak mi délka nevadí. Hraju docela často WoW i s rozšířeníma a to zabere taky pár hodin. Ale během tý hry to tak uteče a příjde vám že jste si k tomu sotva sedli. :D
Jak to tak čtu, tak se mi líbí obě dvě hry. Tudíž si zřejmě pořídím obojí. :) Začnu nejspíš Starcraftem.
Co se týče místa, tak je mi jasný že obě hry jsou opravdu velký. :D Je to stejný jako WoW. Pro mě to naštěstí řeší herna, takže nemám s místem problém.

13.1.2009 21:47:42

To vasekre
Ještě chci ale říct, že se jednomu kamarádovi stalo to, že asi 2-3 létající modely měli zlomený podstavec.Nic hrozného co by se nedalo opravit. Píšu to proto,že mě udivilo, že podstavce nejsou zvlášť. Držím palce aby bylo vše v pohodě...

13.1.2009 22:21:09

SSZGSA
S tím počítám, v těch igelitech je to strašně namačkaný.

13.1.2009 23:07:58

RE: zeus
Jo, kdyby byl cas, tak ti muzu orecenzovat pulku her.. ale nestiham udelat ani ty fotky :(

13.1.2009 23:27:46

TI
Eyron : v TI vyhrál hráč který ani jednou nebojoval? To je dost drsný a přijde mi, že protihráči docela spali ne? u nás jakmile někdo trochu uteče soupeřům a blíží se k desítce, tak je okamžitě cílem. Poslední hru vyhrál kamarád i přesto, že vlastnil už jenom metacol Rex, kde měl dva vojáky a pds. Dokonce jsme i dobyli systém, ale planetu už jsme nestihli :)

29.1.2009 17:45:14

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu
Detektiv: Po stopách zločinu
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas