Sólo hra

Ahoj,
hledám hru pro 1 hráče (může být i pro víc, ale důležité je, aby se dala zahrát i sólo). Požadavky jsou následující:

- hra se dá dohrát do 40 minut
- má rychlý setup (do 5 minut)
- komponenty mi nezaberou celý stůl (ideálně by se měla dát zahrát na prostoru cca 50x60cm max)

Máte někdo nějaký tip? Díky předem za odpovědi.


26.9.2018 11:07:16

Sólo
Za mě je to Pán prstenů LCG. Setup to splňuje pokud už máš předem nachystaný balíček. Osobně používám stejný balík skoro na každý scénář. Jen když se moc nedaří, tak změním hrdinu popř. pár karet.

Druhá varianta je třeba Sagrada, která brzy vyjde i v češtině.

26.9.2018 12:21:55

.
Můžeš zkusit Godforsaken Scavengers. Je zde mód přímo pro sólo hru, nebo můžeš hrát kooperaci, pokud budeš hrát za dva. Bohužel je hra pouze v angličtině, existuje ovšem překlad.

26.9.2018 12:37:37

Solo
Mě vždy bavila v sólo variantě D-Day Dice :) která v jednom není úplně nejlehčí

26.9.2018 13:00:22

...
- Onirim - pokud nevadí trochu toho míchání, doporučím tuhle supr karetku
- Friday - optimalizační deckbuilding, taky čistá sólovka
- hry od VPG - např. klasiku States Of Siege série - Zulus on the Ramparts! Tematicky dokonalá.
Má to akorát podstatnou nevýhodu, hry od VPG se v ČR shání opravdu velmi špatně (vím o čem mluvím)

26.9.2018 13:08:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Malé velké Galaxie

Řekl bych, že absolutně splňují tvé požadavky.

26.9.2018 13:24:01

palm island
:-)

26.9.2018 13:50:38

Shooting party
ahoj, na malom priestore sa dá dobre zahrať The Shooting party - má svoje karty - čisto tématické, z prostredia románov Jane Austen (no dá sa pri nedostatku hrať i s obyčajnými pokerovými kartami, len to nie je až taký zážitok),

vyhrala vo svojej kategórii a je možné ju zahrať i takom malom priestore ako je stolík pre pasažiera v lietadle :)

poprípade odporúčam Elemintary, hru síce na pamäť, ale zábavnú a absolútne nepodobnú pexesu, hra pre detektíva v nás, hráč sa snaží dopátrať k páchateľovi na základe stretnutia s podozrivými a potvrdením ich alibi, pričom sa snaží dopátrať k tomu, ktorý žiadne alibi nemá...
zahrá si to u nás občas aj moja manželka-nehráčka a s trochou pomoci aj syn:)

26.9.2018 14:02:43

Tip
- Onirim
- Malé velké galaxie

Dobrá duše v domovher.cz

26.9.2018 14:05:31

Aeon's End

tak

26.9.2018 16:00:54

Unbroken

Unbroken: https://boardgamegeek.com/boardgame/225885/unbroken

26.9.2018 16:48:26

vybráno
Díky všem za cenné rady - mám vybráno! :-)

27.9.2018 07:52:05

Sólo hra
Mě vždycky přijde úsměvné, když uvádějí, že je hru možné hrát i sólo, vždy jsem to bral, jako takový technický údaj, že je to možné, ale že by to někoho bavilo hrát to sám doma v temném koutku:) Ale vím, že třeba toho Pána prstenů LCG tak kamoš hrál, dělal jsem si z něj srandu, že to už je vrchol nerdství a že je asociál:). Tím to nijak neshazuju, každý to má jinak, jen pro mě to kouzlo deksovky, karetky, wargamingu spočívá právě v tom osobním kontaktu se spolu (proti) hráči, jinak můžu sedět u komplu:)

27.9.2018 08:38:27

Serenitka
Vidím to stejně. Také jsem nakoupil pár her s nadšením, že se dají hrát sólo (a to žádné cetky ale např. pořádné RPG hry typu Runebound, Mistfall, Sword & Sorcery...). Ale teď se mi do nich samotnému vůbec nechce. To si opravdu raději něco přečtu nebo zahraji hru na PC, která je prostě dokonalejší. Desková hra samotná tak dokonalá není, ale to co ji pro mě dělá zajímavou a pro co si ji dokáži vychutnat lépe než hru na PC je právě interakce s ostatními hráči, radost když společně něco překonáme (kooperativní hry), nebo když se snažím ostatní přechytračit či porazit (kompetitivní hry). Takže s těmi svými sólo hrami teď jen čekám, až mi do nich dorostou spoluhráči :-)

27.9.2018 09:17:12

Meeshab
Je to tajné nebo bys mohl prozradit, co jsi vybral? :)

27.9.2018 09:36:38

Serenitka
Mně nejvíce vyhovuje hraní ve dvou. Dostane se na tebe tak často, aby sis to užil, zabavil se a zároveň hraješ s kámošem, takže tam máš interakci a živého spoluhráče, což je určitě fajn. Takové pěkné setkání a strávení několika hodin hraním je prostě parádní relax. Odpadá ti práce se skupinou, což je většinou dost náročné, někdo přijde pozdě, někdo se nestihl nasvačit a dohání to při hře, někdo musí chodit kouřit, jiný má telefon..taková školka..Já si chci hraní užít.

Na druhou stranu si nemyslím, že hraní sólo musí být vždy v temném koutku a že dotyčný je asociál :-) Mně vyhovuje i tento způsob hraní. Dáš spát děti, naleješ si něco dobrého a sám se pustíš do urputného boje se systémem. Ozkoušíš si, jak věci fungují, užiješ si hru samotnou a to vše v pohodlí domova. Nemusíš se nikam prodírat, cestovat nebo trávit čas v koloně, shánět soupeře nebo spoluhráče.

Ale všechno se to odvíjí od toho, co od toho člověk čeká a na co je zrovna naladěný.

27.9.2018 09:50:35

enzo
Meeshab je žena :-)

27.9.2018 09:51:38

Mathyas
To s tím asociálem bylo jen popichnutí z legrace, sám mám na PC raději singlovky než cokoli online (s výjimkou Dark Soulů), takže bych se za něj mohl považovat sám:). Jinak ve všem souhlas. Osobně co jsem poznal wargaming a pravidelně hráváme a jezdím na turnaje, tak šlo PC totálně stranou a už se k němu dostanu jen minimálně, když fakt vyjde pecka, osobní setkání je prostě nej, ať na coop nebo soupeření a jsem ochoten pro to jet desítky i stovky km, když na to přijde:)

A ať nejsem off topic, hodně ujíždím na Zombicidu: Černém moru a hodně věcí si dodělávám sám, takže mě čekají taky nějaké sólo hry, páč musím vyzkoušet, ale je to fakt jen z nutnosti nebo výjimečně, mnohem víc se logicky člověk těší, až mu budou kamarádi nadávat, že to všem pokazil a sežrali je zombící :)

27.9.2018 10:42:07

Serenitka
Ujíždíme na tom samém a v podstatě žádnou hru jsme nehráli se standardním balíčkem karet, vždy si něco upravíme a zkoušíme, co a jak. Vzhledem k množství custom karet na netu, počtu rozšíření a vlastním nápadům je stále co hrát a zjišťovat, jestli je to hratelné :-) Zrovna tahle hra je na sólo celkem v pohodě, protože se to dá ve čtyřech hrdinech docela dobře uhlídat, když už má teda člověk něco nahráno.


27.9.2018 11:02:30

Smartgames
Všechny smartgames
https://www.zatrolene-hry.cz/katalog-her/?fType=ftx&fKeyword=Smart+-+

Jedná se sice o hru/hlavolam ale jinak splňují všechny tvé podmínky

Některé jsou dost dětské jiné dost zavaří i dospělému

Můj něj favorit je SMART - Anti Virus...
_____________________
hráč a drobný sběratel

27.9.2018 11:10:36

unbroken
mám p&p Unbroken. Zabere to celkem málo místa (dokonce i hody kostou tu nejsou tak časté) a je to celkem challenge. Setup a hra jsou na 30 min. max

koukni na:
https://www.kickstarter.com/projects/1227872561/unbroken-a-solo-game-of-survival-and-revenge?ref=user_menu

kdybys chtěl, můžu zapljčit (SZ)

27.9.2018 12:08:12

Space Race The card game
Posledni dobou ujizdim na tomhle. Hraju to blbe, neefektivne, stridave prohravam a vyhravam zatim na nejlehci obtiznosti, ale ta hra ma jakesi kouzlo, ktere me nuti to zkouset znovu a znovu.

Je to card drafting, engine building (combo maiking) game. Trva jen 7 kol a vzdy mate pocit (a ono tak tak i vzdy dopadne) ze nestihnete udelat vsechno co jste chteli.

27.9.2018 12:10:57

odpovědi pro zvědavce :-)
Enzo: nakonec jsem si vytiskla Elimintary, koukám po Pátkovi, Pánovi prstenů (sice to není sranda za pár kaček, ale koukala jsem na to už před tím a jazýček vah se začíná přiklánět na stranu ANO) a pak je rozhodovačka mezi Godforsaken scavengers x Aeon´s End x Unbroken (asi vyhraje, protože na BGG je PnP verze). Onirim mám v mobilu, vesmírná témata mě moc neberou.

Serenitka, MikeDundee - je jasné, že hraní ve více lidech je super. Doma máme pravidelné deskoherní večery (minimálně jednou týdně), kde se sejdeme všichni a hrajeme klidně několik hodin v kuse. S nejmladším hraju dětské hry i v týdnu. Nicméně někdy si chci zahrát něco jen tak sama na uklidnění nervů, protože puberťáci se jsou schopni u hraní dohádat do krve, milionkrát uraženě odejít do pokoje, poslat toho druhého do háje, tvrdit, že jejich výklad pravidel je ten nejsprávnější, okřikovat prcka, že něčím pohnul, nebo něco shodil,...a manžel zpravidla blahosklonně přihlíží. A mě prostě chybí ta poklidná atmosféra, kde si můžu herní kroky v klidu promyslet a v pohodě si to užít. To třeba můžu i u nějakých her s manželem, ale ten nechce hrát moc složité kousky (nebaví ho to) a hrát dokola timeline, žolíky, mathable a vlajky všech zemí mě prostě neuspokojuje...Takže asi tak :-)

1a2a3a4 JJ, smartgames jsou super, máme jich ale už celkem dost. Mě se celkem líbí lazer maze a gravity maze, kdybys hledal něco trošku jiného než běžnou smart hru ;-)


Na ostatní ještě juknu. Díky všem!

27.9.2018 13:05:52

re: Serenitka
Ony se wargamesy hraji jinak než solově?! :)

28.9.2018 08:19:36

re: Richmond
Jakože šachy je lepší hrát sám se sebou? Asi se nechytám..
Edit: mám takový pocit, žes měl namysli wargaming na PC, jelikož jsem se o tom zmínil v komentáři, měl jsem na mysli tabletop wargames typu Warhammer fantasy battles atd..:)

12.10.2018 12:34:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Serenitka
A já se těšil, že si konečně toho wórhemra zahraju v sólo módu :-)

12.10.2018 14:10:27

Vybíráme z Bazaru

Kartografové
Kartografové
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas