skirmish hra s fantasy tematikou

Hledám zábavnou skirmishovou hru s fantasy tematikou, kde se dá stavět vlastní armáda, customizovat terén a pod. Zkrátka hru Games Workshop ražení (jako byl třeba Mordheim), ale bez Games Workshopu (Warmachine?). V ideálním případě jen nějaký pravidlový systém a svět, který se dá osadit vlastními miniaturami. Existuje něco takového?

Idea za tím je, že sháním využití pro všechny ty super modely, co lezou z resinový 3D tiskárny :D
19.4.2021 10:12:09

Warhammer Underworlds odpadá, to potřebuje dsku a komponenty z oficiální deskovky
Age of Sigmar by šlo, ale to už není úplně skirmish, ale plnohodnotná bitva.

19.4.2021 10:13:53

https://www.kickstarter.com/projects/blacklistgames/lasting-tales-a-fantasy-miniatures-game/description

Lasting Tales by možná splnilo, co hledáš :)

19.4.2021 10:20:57

ještě jsem objevil Warhammer Warcry - je to small-scale skirmish pro cca deset modelů, to by při stažených pravidlech taky mohlo fungovat.

19.4.2021 10:47:08

Od Manticu třeba Kings of War a jejich skirmish varianta Vanguard.

19.4.2021 11:00:03

Hele mrkni sem, tady je sbírka pravidel pro všelijaké hry s minimem pravidel, ale stále zábavné a naprosto free, modelově jsou sice některé warbandy inspirované GW frakcema, ale figurky můžeš mít jakékoliv, no však projdi si, na domácí hraní za mě super.
https://onepagerules.com/

19.4.2021 11:28:35

Serenitka: Jak tohle může projít přes ochranou známku GW, to nechápu. Zvlášť když ty grafické podklady zdarma nejsou.

19.4.2021 11:42:55 | Upraveno autorem (porovnej)

To co hledáš je Song od blades and heroes. Pouze pravidla podle kterých si navrhnes hrdiny a hraješ. Několik dílů pravidel, kde se přidává postupně složitost, skilly a můžeš dělat nějakou kampaň. Kdyby se ti nepodařilo najít je na netu (tuším by měly být online a zdarma ) tak mi napiš zprávu a můžu ti je někde nasdilet.

19.4.2021 12:00:25

Já můžu doporučit Thud and Blunder. Pro mě nejlepší skirmish fantasy hra.

A kdyby někdo chtěl něco blíž k historii tak, stejní lidé udělali Blood Eagle (vikingové s možností trochy fantasy) nebo In Her Majesty’s Name (viktoriánský steampunk).
Všechny tyhle hry jedou na podobným velmi jednoduchým systému, který vám ale umožní vytvořit prakticky jakoukoliv družinu od rytířů, lapků, klasických fantasy hrdinů až po zombie hobity.

Špatnej není ani Frostgrave, který je hodně inspirovanej Mordheimem. Základ se odehrává v zamrzlém městě, ale má to už iks rozšíření včetně jednoho s "pirátskou" tématikou.

Hodně dobrý je také En Garde od Osprey Games, což je primárně šermovací skirmish ve stylu mušketýrů atd., ale pravidla obsahují i sekci s kouzelníkama a podobně.

A i když to není úplně k tématu, tak Osprey chystá Silver Bayonet, což bude skirmish z napoleonských válek šmrcnutých kouzly, nemrtvými, upíry a podobně.

19.4.2021 13:26:20 | Upraveno autorem (porovnej)


Díky všem za rady a nápady! Jako favoriti vycházejí:

1) Warcry - no jo, nakonec zase Games Workshop... :( Líbí se mi, že je to už hotový a podporovaný svět, byť ne zcela otevřený sandbox, kam si můžu narvat cokoli. Jsou tam ale Skaveni, což je pro mě no. 1 pro každý správný wargame! :D

2) Thud and Blunder - tohle vypadá fakt peckově, jen ty krysy mi tam chybí a na terén je to náročné možná až moc. Ale každopádně to přesně splňuje požadavky, takže se na to mrknu do hloubky!

Koukal jsem i na Song of Blades and Heroes, ale to nemá zas tak dobré hodnocení a je to už hodně velký oldschool (ale body plus za krysí rasu!)

19.4.2021 15:01:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Tady v jednom z odkazů dole je warband kalkulátor pro Thud and Blunder:
https://theministryofgentlemanlywarfare.wordpress.com/thud-blunder/
Takže krysy není problém vytvořit, případně upravit třeba z asasínů nebo zlodějů.
EDIT: A teď jsem koukal ve skupině Thud and Blunder na facebooku jsou už vytvoření krysí piráti :-)

Jinak k tomu terénu... Je to na něj tak náročný, jaký si to uděláš. Nic nebrání tomu udělat si super stůl, ale stejně v pohodě je i bojovat mezi kelímkama s Pribiňákem atd. (vyzkoušeno :-)

19.4.2021 17:43:05 | Upraveno autorem (porovnej)


Ahoj, a co The Elder Scrolls: Call to Arms?

19.4.2021 22:26:48

Elder Scrolls = Velký Špatný :D (ale je to čistě můj subjektivní a zkreslený názor)

20.4.2021 13:26:10

Frostgrave 2nd edition

20.4.2021 14:02:09


Call to Arma je dělané hodně pro fanoušky Skyrimu. Je pravda, že pravidla jsou sepsané docela nepřehledně a třeba na kartách hrdinů by mohly být keywordy částečně rozepsané. Ale pokud se člověk tou kupou možnosti a relativně slozitými pravidly prokouše tak je to docela fajn hra. Třeba ty resinové modely jsou naprosto parádní.

20.4.2021 15:22:49

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Undead or Alive - Long Dead Walkers
Zombicide: Undead or Alive - Long Dead Walkers
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas