Rychlý válečný soliter


Poradíte mi nějakou vyloženě soliterni wargame? Nechci coop pro více hráčů. Pouze solitér. A hrací doba se setupem do hodiny max 2? Mám navajo wars. To je ale dlouhé stejně jako třeba fields of fire. Zvažuji enemy coast ahead. Znáte ještě něco?
11.6.2020 22:11:08

.
Za mňa bych odporučil hry od DVG, napr. Phantom Leader a celkovo i ďalšie XXX Leader hry, je ich docela dosť, stačí si len vybrať čo ti je bližšie. V tom Phantom Leader jednu misiu odohráš za 20-30 minút a veľká kampaň je fakt zábava, pretože sa ti postupne zlepšujú atribúty pilotov s tým ako získavajú skúsenosti. Taktiež za zmienku stojí napr. Pavlov's House a Castle Itter.

Čo sa týka Enemy Coast Ahead, mňa osobne tá hra trochu sklamala. Nechem tvrdiť, že je blbá, naopak je dobrá ale zistil som, že to nie je hra pre mňa. Mám rád hry kde mám pred sebou ťažké rozhodnutia a musím nad tým uvažovať aby som to dobre vymyslel, čo ale neni prípad ECA. V podstate prevažne iba hádžeš kockou a sleduješ čo sa deje, herných rozhodnutí tam máš síce hromadu, ale väčšinou mi neprišli nijak zaujímavé.. Nemusíš byť zrovna Einstein aby si si dokázal jednoducho spočítať, čo je pre teba najvýhodnejší ťah. Na druhej strane tá hra ti poskytne zaujímavý príbeh a atmosféru. Takže ak ti vyhovuje štýl obtiažnosti Navajo Wars alebo Fields of Fire, tak z ECA by si mohol byť sklamaný.

11.6.2020 23:49:52 | Upraveno autorem (porovnej)

leadery
měl jsem thunderbolt apache leader, ale nějak mě to všeobecně od DVG nechytlo, čili do leaderů asi nepůjdu, stejně tak jsem měl FC: Alexandra. ale ten pavlov house + castle itter, na to mrknu, i když styl DVG mi moc nesedí

12.6.2020 07:14:13

Decision games
Kratší věci dělá Decision games. U nás se občas něco od nich dostane.

12.6.2020 07:31:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Labyrinth: War on the Terror?
Nevím, jestli se to dá považovat za čistokrevnou wargamesu, ale pro druhého hráče je tam bot s AI a do těch 2 hodin (po zvládnutí pravidel) by se šlo vejít.

12.6.2020 18:59:25

Par tipu
Co treba karetni Warfighter od DVG, muzes vybrat WWII, soucasnost. Akorat to trochu leze do penez.

V CR sezenes tezko, ale z Nemecka/Francie se daji objednat veci od White Dog Games, vyber soliteru maji slusny:
http://www.whitedoggames.com/solitaire-games

Drive se na male soliterky specializovalo Victory Point Games, v CR se daly sehnat novejsi kousky, napr. Nemo's War
Ty mensi hry, treba na principu State of Siege, byvaly problem, coz se prohloubilo po akvizici VPG, kdy defacto skoncili. Novy vlastnik sice slibuje reedici starsich osvedcenych titulu, ale to bude kdovikdy.
https://www.victorypointgames.com/upcoming-games


12.6.2020 21:26:55

Warfighter

Vzal jsem na KS Warfighter pacific. Vůbec mě to nebralo. Šlo to pryč. Nějak mi nesedí DVG.

12.6.2020 22:24:06

luudva a DVG
Tak to máme stejně s DVG.
Ještě mě napadlo Lock'n'Load Publishing. Nedávno jsem tam něco bral a dělají hlavně wargamy. Akorát nevím, jak moc čistě soliéry a jak moc pro dva se sólovými pravidly.
To už bys musel popátrat.
https://store.lnlpublishing.com/
Jediný co vím, že je 100% solitér, je Space Infantry Resurgence, protože to mám.

EDIT:
Kdyby tě tam něco zaujalo, tak mrkni na jejich zastoupení pro EU v GB:
https://www.secondchancegames.com/
Kvůli poštovnému.

13.6.2020 14:04:22 | Upraveno autorem (porovnej)

@luudva
U některých je spíš velká časová investice na začátku - pročtení pravidel, ale jinak do 2 hodin seance např.
Pavlov's House - DVG - nemusí sedět každému (v podstatě je to tower defence)
Castle Itter - DVG nemusí sedět každému (v podstatě je to tower defence)
Silent Victory - GMT (dá se v pohodě přerušovat), zase je to hodně o házení kostkou
The Hunters - GMT (dá se v pohodě přerušovat), zase je to hodně o házení kostkou
The Hunted - GMT (dá se v pohodě přerušovat), zase je to hodně o házení kostkou
The Peloponnesian War - GMT - pouze krátké scénáře, takže asi ne
Atlantic Storm: Admiral's Edition - Lock 'n Load Publishing (válečná karetka, může končit rychle, když to nepadá nebo naopak padne)
A Wing and a Prayer: Bombing the Reich - Lock 'n Load Publishing,
U tematických taktických wargame od Lock 'n Load Publishing si člověk musí většinou dokoupit sólo mód krabici, aby si zahrál sólo scénáře standardní hry, pokud již ve hře nejsou. Nebo jsem si jich nevšiml. (Heroes of Normandy, Pacific, Falkland) menší scénáře na rozhraní 2 hod.

13.6.2020 17:16:22

luudva - tak co?
Co sis vybral? Poděl se pro inspiraci.

18.6.2020 18:43:11

enzo

nevim, stale vaham

20.6.2020 18:26:41

Vybíráme z Bazaru

Švábí salát
Švábí salát
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas