Rychlejší civilizační hra

Je na trhu k sehnání nějaká rychlejší (do 90-120 minut) civilizační hra, ze které je aspoň v rámci možností cítit téma, ideálně s objevováním mapy (není podmínka) a není tam úplně potlačený souboj - respektive s rozumnou mírou interakce mezi hráči? V nejlepším případě, aby fungovala i ve dvou. Po rychlém hledání mi z toho nejlíp vychází poslední Sid Meiers civ: New dawn. Máte nějaké lepší tipy?
11.3.2020 13:46:28

Tapestry
Napadá mě Tapestry, i když možná podle popisu ta interakce asi nebude splňovat představy.

11.3.2020 14:17:30

Nevim no
New Dawn jsem hral jen jednou, ale neprijde mi, ze by uplne splnoval tvoje zadani. Interakce je tam jen v pretahovani se o mesta navzajem docela nudnym zpusobem. Civilizacni pocit z toho moc neni, jen strategie a area control. A ono obecne, urcite se najdou nekteri, co se mnou souhlasit nebudou, ale civilizacni hra ve dvou jde tak nejak proti te myslence civilizacni hry, kdy se hraci spojuji, obchoduji a jakkoliv jinak nez valcenim interaguji mezi sebou.

11.3.2020 14:22:29

Age of civilization

príjemná rýchla kartovka v malej krabičke, len neviem či sa dá tak ľahko zohnať tuto u nás.

https://boardgamegeek.com/boardgame/264647/age-civilization


11.3.2020 14:22:33

Tapestry
Tapestry taky zvažuju, ale nějak se pro ni nedokážu nadchnout.
Ti dva hráči nejsou žádná podmínka, spíš taková třešinka, kdyby to fungovalo hezky i ve dvou. A souhlasím, že k tématu to moc není. Stejně jako jsem skeptický k tomu, že se všechny výše zmíněné požadavky dají nacpat do té herní doby (která je pro mě nejdůležitější podmínkou).
Ten New dawn mi vyšel spíš jako nejschůdnější kompromis.

11.3.2020 15:16:55

2 tipy
Historia_iba mini mapa, menší konflikt a hra je hlavne o "techovaní" herná doba 120min max

Flow of History_síce iba kartovačka, ale ja tam tú civilizačnú tému cítim. Veľmi konfliktná, herná doba cca 50min.

11.3.2020 15:27:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

PLAYMAT Duna Impérium + obě rozšíření
PLAYMAT Duna Impérium + obě rozšíření
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas