Rodinná hra pro 2 a více hračů

Ahoj chci Vás poprosit o nápady ohledně výběru deskovky. Hra bude spadat asi do kategorie rodinná, protože vybírám hru pro člověka, který má rád Člověče nezlob se, občas alternativu člověče napíj se, z dalších her si rád zahraje prší nebo kostky.

Najde se nějaká deskovka, která by zaujala takového člověka. Za těchto podmínek

- hra která se bude dát hrát ve dvou
- bude v češtině

24.6.2020 22:42:39

nejlepší rodinné hry, které fungují i ve dvou
poslední doby:
- Na křídlech
- Kvedlalové z Kvedlinburku
z těch starších:
- Patchwork
- Qwirkle
- Halali!
- Jaipur
- Jízdenky, prosím!: Evropa
- Kingdomino
- Krycí jména - Duet
- Machi Koro - jestli tam chceš kostky...
- Ovce: Boj o pastviny
- Port Royal
- Vítejte ve svém vysněném domově

25.6.2020 06:40:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Rodinná hra
Kingdomino. Hratelné v pohodě ve 2, dá se až ve čtyřech. Princip jednoduchý, je to svižné (jedna hra třeba 15 minut) a nám se to třeba za ty roky ještě neohrálo. Vysvětlitelné snadno dětem, ale myslím, že se u toho zabaví i dospělí (my to hrajem prakticky vždycky mezi dospělými a v pohodě :D)

25.6.2020 07:28:22

Rodinna hra
za mne jednoznacne pridavam hlas pro Jízdenky, prosím!: Evropa
je to hra, kterou jsem nejvicekrat pouzil jako "intro" hru, je rychle nachystana, rychle vysvetlena, funguje dobre ve 2 i vice hracich a lide, kteri nemaji zkusenost s modernimi deskovkami, ji dokazou pochopit

pripadne jeste muzes zvazit puvodni USA verzi - ta je pravidlove jednodussi, protoze nema tunely a nadrazi
ale ja osobne preferuju Evropu, protoze nadrazi z toho delaji mene agresivni hru (vhodnejsi jako intro hra) a v nasem prostredi se lide vetsinou lepe orientuji na evropske mape

25.6.2020 10:45:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Rodinná hra

Za mě rozhodne Jízdenky prosím (v originále Ticket To Ride) a jednoznačně Evropu. Hraju to s přítelkyní i mamkou a je to hrozně jednoduché, ale ve víc hracích taky dost nervydrásající :-)

25.6.2020 19:36:35

Rodinná pandí hra
Nám se osvědčila hra Takenoko. Je graficky krásně vyvedená, nekonfliktní a tak akorát dlouhá. Plus děti zaujala figurka pandy.

Spíše pro kluky je parádní Karak, to nás taky hodně baví, ale dcera se moc nepřipojuje. Takže to není úplně rodinná hra :-)

25.6.2020 19:43:56

Rodinná

Ahoj díky za vaše návrhy, nejvíce mě zaujalo Jizdenky prosím Evropa a Qwirkle.

Kdyby vás ještě něco napadlo, tak budu jen rád. Hra bude určená pro dospělé, takže dětský faktor nehraje roli.

28.6.2020 10:15:00

... další rodinné kousky
Sagrada
Splendor
Doba kamenná
Century - Cesta koření
Parks
a novinka Fallout Shelter....

28.6.2020 10:51:55

Sagrada
Ahoj už jsem asi našel svého favorita, hodně mě zaujala Sagrada, v podstatě jednoduchá hra, ale docela by mě zajímalo srovnání s Azulem. Co vybrat?

28.6.2020 12:50:58

...
Toto vlákno by se mohlo jmenovat 50x a stále dokola :D

Nicméně mé zkušenosti pro nehráče + manželka :-)

vyhnout se fantasy, sci-fi a RPG tématu...minimálně dokud se nedostanete přes kousky jako Osadníci, Doba Kamenná atd...

Za mě doporučení:

BOŽÍ ZBOŽÍ - jednoduchá karetka na cesty s naučným tématem
SAGRADA - nádherně vypadající taktická abstraktka bez škození
DĚDICTVÍ - supet tématická hra z reálného prostředí v nádherném století páry....ale už jsou to pokročilá pravidla
DOBA KAMENNÁ - jednoduchá a přesto zábavná
RATLAND - super věc, ale spíše min pro 3 hráče
ISTANBUL - nakup, prodej a taktizuj na turecké tržnici...super pro 2 i pro 4
KANAGAWA - nádherně vypadající příjemná hra o tvorbě obrazu...super věc do rodiny, ideálně 3-4 hráči
NOTRE DAME - jednoduchá a přesto strategická hra o budování městské čtvrti v renesanční Francii za dob morové epidemie
TIMELINE: ČESKO je ideální start do vědomostní cestovní rodinkovky...v podstatě bez pravidel, vyndáš a hraješ
ÚDOLÍ KRÁLŮ nádherná budovatelská hra o stavění pyramid a dalších skvostů v Egyptě za dob faraonů
WIZARD super cestovní štychovka za pár korun
WRECK RAIDERS taktická a jednoduchá rodinkovka s krásným designem
YOGI super k pivu, na cesty i do party nehráčů
CITADELA o budování svého království, vysoce taktická, blafovací a svinící hra....v rodině se vždy zhádáme a stejně ji pořád hrajem :D

Co se týče Carcassonne, tak to už bych dneska nekupoval, hra je stereotypní, svinící a nudná už při druhé hře...Osadníky bych vzal maximálně tu základní cestovní verzi, ale místo nich bych asi vzal radši Boží Zboží a Dobu kamennou

POKTROČILÉ:
až se prokoušete tímto...tak navrhuji zkusit:
MARS: TERAFORMACE poku by téma sedělo...osídlení Marsu s trochou škození mezi hráči
PUSTINA post-apokaliptická hra o přežití tvého klanu v zničeném světe při čekání na konvoj
PLYŠOVÁ HLÍDKA pokročilá RPG ve fantasy světe s pravidly ve stylu...sedni a hraj, mi ti vše ukážeme během hry :-)
MALÉ VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ nebo MALÉ VELKÉ GALAXIE....za málo peněz vyzkoušíš, zda by se v rodině chytlo téma fantasy resp. sci-fi







28.6.2020 13:26:52

ez
Jednoznacne Doba kamenná, alebo Ticket to Ride (Jizdenky prosim)

28.6.2020 15:31:34

Mohu doporucit
Souhlasim s Dobou kamennou. Dale by nebylo spatne zkusit Origin: pocatek lidstva. A treba i zrucnostni hru Safranito. Pro dospelaky vsechny tri v pohode.
Pripadne pak Postovni kuryr.

28.6.2020 15:52:10

Jarek89
Hral jsem azul original, azul vitraze i sagradu. Vsechno jsou to naprosto jine jine herni zazitky. Takze ber vsechno :)

28.6.2020 21:23:01

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Dobrodružná hra
Zaklínač: Dobrodružná hra
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas