Pustý ostrov

Představte si strašnou věc. Spadnete s letadlem. Při obhlídce ostrova jste objevili kufr s hrami a tři spoluhráči. V kufru nejsou však jen hry, ale i jiné věci. Tedy omezený prostor. vnitřek kufru má rozměry běžné rakve. (Starcraft, wow:tbg, Descent aj.) Má otázka zní. Co byste v tom kufru vezli, když by obsah mohl vážit 9286 gramů. Kufřík, musí být pochopitelně zavřený. Já jdu přemýšlet a vážit.
19.11.2009 15:09:01

No nevím.
Mě by stačila GPSka a satelitní telefon :-)

19.11.2009 15:38:46

Rozhodnuto!
Pokud by byli všici tihle "spoluhráči" opačného pohlaví, tak by mi to asi bylo tak nějak i jedno:o)

19.11.2009 15:42:20

Souhlas s Merlinem
Za předpokladu, že bych věděl, že spadnu a přežiju (zvláštní to předpoklady), tak bych za a) vůbec neletěl nebo za b) naprostý souhlas s Merlinem, vzal bych GPS a satelitní telefon (plně nabité) ;-)

19.11.2009 16:35:06

na ostrov
stan, deku do letadla (je lehká),takový ty kraviny jako pilku, nůž, léky, repelent,sirky - hoooodně, ten satelitní telefon není k zahození a civilizaci - na ní by bylo tak akorát času :-)

19.11.2009 17:26:29

PJ

Jedinou věc
teleportér

19.11.2009 17:35:41

...že bych povzpomínala, co bylo obsahem evakuačního zavazadla?

19.11.2009 17:37:18

hmmm :(
A já myslel, že budete romantici....že mi povíte, jaké hry a hlavně jaké části her nacpete do kufříku a vy tam zatím strkáte takové praktické voloviny... :(

19.11.2009 17:57:57

PJ

Jestli to není tím...
...že v takové situaci se Ti změní žebříček hodnot a potřeb rychlejš než bys řekl "gejmouvr". Třeba Tě spíš bude zajímat jak přežít, jak si opatřit vodu, potravu, přístřešek, jak se pokud možno nenakazit. Pak můžeš přemejšlet, kdo bude na písečnici hrát s bílejma mušličkama a kdo s krabíma krunýřkama ;-)

19.11.2009 18:17:19

Obecně o hraní společenských her
Nůž a návod na výrobu piva :-D

19.11.2009 18:45:46

to pj
Tak to by mne na zatrolenkách nenapadlo. Kdybych byl na stránkách skautíků, klubu přátel turistiky nebo fanoušků lost tak možná.... No s tebou havarovat nechci :D

19.11.2009 19:05:43

PJ

Elenistar
Předpokládám, že havarovat nechce nikdo, takže by bylo od Tebe karmicky vhodné, abys nejen se mnou, ale vůbec s nikým havarovat nechtěl ;-)

Jinak jsem se Ti v obou předchozích postech snažil naznačit, že mě takováto úvaha přijde trochu přitroublá.

Pokud bych to chtěl hnát ad aburdum a opravdu přemýšlet nad volbou hry na pustý ostrov, tak prostě odpovím, že taková NENÍ. Můj vkus se vyvíjí, mění, tu mám raději větší chuť na tohle, jindy zas na támhleto. Také záleží na prostředí, příležitosti a samozřejmě na nejvíc na spoluhráčích.

A vzhledem k tomu, že nikdo z diskutujících taky žádnou hru neuvedl, tak asi nebudu názorově zcela osamocen ;-)

19.11.2009 19:16:27

Ele
;) noo..ak teda vynechame tu 'prakticku' stranku prezitia (som zvedavy, koho do lietadla pustia s nozom ci sirkami!!), tak by som si urcite vzal balik tarotovych kariet..to ak by som bol sam.. pre dvoch by som zobral sachy, bezdebaty..
..a keby sme boli dokopy 4 hraci,ako pises (co uz je tak trochu statisticka anomalia, ale budiz;) urcite by som vzal okrem sady kociek a canastovych kariet do tej krabice aj WK (dufam, ze kym stroskotam, budem mat rozsirenie;))..a ak by sa nahodou zmestilo, asi by to bola naka wargame, napr. Warmachine..
..kedze som to dokopy nevazil, este dufam,ze by sa zmestil aj Tikal a balik Colossalky:)

19.11.2009 19:17:20

oprava:
sachy by som nebral, tie sa daju predsa vyrobit;)
..a 9,2 kg je vlastne celkom dost (snad by to teda vyplavilo heh:) ..takze by som asi cosi urcite este prihodil; nieco, co sa neda vyrobit len tak:))

19.11.2009 19:39:25

to .klopčík
Váha dobrá, jen by mě zajímalo, jak bys to tam všechno nacpal, už Warrior Knights jsou úplně plná krabica a že to není žádné ořezávátko :-)

19.11.2009 20:44:47

Kadaver
no tak mi to nedalo a dal som ten WK(bez expandu) prave na vahu: 1728g (a 1634g bez pravidiel..ale bez nich by to bol asi pruser:).. nie je to az tak zle:))
co sa objemu samotneho tyka, tiez sa mi to javi celkom oka, imho viac vzduchu ako 'nevzduchu'..ale na archimeda sa hrat s tym veru nebudem;)
..co mi nahle primomina dalsi problem - vodotesnost toho kufru:))

19.11.2009 21:17:17


bych si vzal samozřejmě tu americkou!

19.11.2009 21:19:18

...
proc to ta knekteri zase hrotite, Elenistar se proste jednoduse zeptal, kterou hru byste si vzali napusty ostrov. Rekl bych ze tohle uz je spise takove rceni nez prakticka otazka. Kdyz nekdo zhodnoti nejakou hru zpusobem - tohle by byla ta jedin, kterou si chci vzit na pusty ostrov - tak rozhodne netvrdi ze chce nekde ztroskotat, ale chce o hre sdelit, ze je proste nej. A Elenistar se proste jednoduse zeptal, kdybyste si meli vybrat jednu jedinou, proste jen jednu, zadny kompromis ze jeste tuhle atamhletu taky, ktera byto prostebyla.

Ja sam za sebe rikam, ze by to byla hra, kterou bohuzel nevlastnim, nemam k ni v tomto relnem svete spoluhrace a take nemam na ni ca. Na pustem Ostrove by cas byl a spoluhraci by hrali vsehcno, takze tou hrou je Civilization od Avalonu.

19.11.2009 21:37:25

Civilizace
Elenistar psal tři spoluhráči, takže žádná civka. já bych si vzal World in Flames :)

19.11.2009 22:23:06

Hra na pustý ostrov
Co jiného než Arkham Horror se všema rozšířeníma. A smlouvu s FFG, že vždycky, když vydá nějaké nové rozšíření, tak mi ho na pustý ostrov doveze :-)

19.11.2009 22:28:11

ostrov a hra
Tak v mem pripade hra, ktera je natolik poutava i na dlouha leta a na kterou nebudu mit nikdy dost casu je GO :)
Vyhoda je, ze pujde udelat i na miste, ale chtelo by to sebou nejakou literaturu na studovani pripadne nejakeho kvalitniho ucitele :)

19.11.2009 22:40:00

SYDO
zmensime mapu a ve 4 uz to muze byt klidne ok:-)

19.11.2009 22:54:04

AH
Heršvec,je čtyři hráči? No tak to potom asi Arkham(a všechna rozšíření), kdyby bylo hráčů šest a víc, bez váhání Twilight imperium (a rozšíření). S TI by nám pár let uběhlo jako nic :-)

20.11.2009 08:49:34

další možnost
vzít si horu lipového dřeva kartony barvy laky atd. a pár let než vyvynete nějakou hru a pak než ji vyrobíte - pak by Vás měli zachránit a hra by se začala ve velkém vyrábět, měla by skvělou reklamu už jen tím, že Vás zachránili a skončila by mezi prvními 10 nejhranějšími na BGG

:-)) nechala jsem se trošku unýst

20.11.2009 09:07:31

Ella:
Na co tahat material, lepsi vyrobit primo na miste a obarvit prirodnim materialem ;)

20.11.2009 09:13:01

Bajn
taky pravda

20.11.2009 09:17:37

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Hra o trůny dvě De luxe rozšíření
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas