Prosím o radu

Poslední dobou kupuju nějak moc nových her, ale zatím se mi pořád stává, že mám chuť něco hrát, ale když se podívám na svou sbírku, občas není nic, na co bych zrovna měl chuť. Až budu mít tolik her, že budu vždy chtít něco hrát, mému rozpočtu se výrazně uleví :)
Ale k věci - shodli jsme se se slečnou, že nám chybí nějaká ekonomicko-budovatelská hra složitějšího kalibru než Osadníci. Trochu jsme se koukali po žebříčcích tady i na BGG a zamlouvají se nám zejména:
Through the Ages, Age of Empires III a Khronos, ale nějak si nemůžeme mezi nimi vybrat.
Through the Ages: Dobrá cena, bezkonkurenční hodnocení, ale u českého vydání hnusně amatérská grafika (už jsem si prožil jedno zklamání se zpracováním českých her u Říše Snů, o další takový zážitek moc nestojím) - možná to nijak neovlivňuje herní mechanismy, ale nepovedná grafika mi jakožto samozvanému grafikovi opravdu brnká na nervy, nemluvě o tom že u takhle dobře hodnocené hry je to ostuda :( (nevím, je anglické vydání lepší? A dá se někde u nás sehnat?)
Age of Empires III: Nejehzčí zpracování z celé trojice, co do složitosti myslím takový střed mezi TTA a Khronos. Někde jsem ale četl, že konflikty mezi hráči jsou v této hře víceméně okrajové, což mi nezní dobře.
Khronos: Strašně se mi líbí krabice :) Ale vážně, cestování časem je vážně originální a hra se mi jako celek líbí, ale její hodnocení je vedle dvou výše zmíněných jen průměrné, tak si nejsem úplně jistý, jestli bych koupí udělal dobře.

Rád bych tedy ideálně nějakou hru, ve které se dá budovat i útočit (kvůli přítelkyni radši silná převaha budování, ale líbilo by se mi, kdyb bojování nebyla jen nějaká příkrasa) a bude mít slušné řemeslné i grafické zpracování, na ceně už tak moc nesejde.

Jestli má někdo zkušenosti s těmito hrami, poraďte mi prosím. Případně jestli si někdo myslí, že některá z nich je špatně hratelná ve dvou (taky podstatné kritérium). Nebo jestli vás napadají nějaké alternativy, prosím o doporučení :)
19.4.2010 23:39:30

PJ

Cyclades
Jestli chceš budovat i bojovat, má to mít ekonomické pozadí a chceš kvalitní provedení (rozhodně lepší než AoEIII), rozhodně bych neopomínal Cyclades. Na hodnocení moc nekoukej, je to novinka a teprve se to začalo prodávat. Osobně vřele doporučuju...

A jinak bych se též zajímal o Rise of Empires. Ale tam toho boje zase není tolik.

19.4.2010 23:53:36

AoE vs. TTA
Khronos neznám, tak budu psát jen o zyblých dvou:
AoEIII je krásně zpracovaná hra, výborná kombinace převahové hry s worker-placement. Hrál jsem ji několikrát s nováčky a prvních pár kol je úplně dostalo do hry.
TTA podle mě vystihuje označení "komplexní", je to dost hardcore hra, musíš počítat se spoustou aspektů, dělat spoustu "těžkých" rozhodnutí. A nováček se tím pádem velmi často ztrácí a dělá velké chyby, což může frustrovat.
Co se týká konfliktu, podle mých zkušeností jsou na tom obě hry podobně. Ani jedna z nich konflikt nevyžaduje, ale u TTA je daleko více třeba se na něj připravit a armdádu nepodcenit.

20.4.2010 10:00:41

Vybíráme z Bazaru

Euthia: Fierce Powers and Crawling shadows
Euthia: Fierce Powers and Crawling shadows
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas