Print&Play - Deskové hry

Ahoj,
chtěl bych založit novou diskuzi o Print&Play hrách. Máte nějaké dobré tipy, zážitky, historky, postřehy a postupy, jak si takovou hru vyrobit? Neváhejte se podělit o zkušenosti..:)

Níže bych chtěl vypsat seznam Print&Play her, které mi připadají zajímavé a hráčům by to usnadnilo hledání nějakých nových pěkných kousků. Když sem připíšete nějaký zajímavý tip, přidám ho na tento seznam.

----------------------------
Minimální počet hráčů: 1
----------------------------
12 Patrols - Abstraktní strategická hra o devíti kartách (1)
Goblin Mountain - Dice-placement hra o procházení dungeonu (1-2)
Mini Rogue - Hra o prohledávání dungeonu a nalezení rubínu (1)
Odin Quest - Krásná karetní hra s hodně komponenty a z období mýtů (1)
Palm Island - Karetní hra o přežití a zkrášlování ostrova (1-2)
Under Falling Skies - Hra o o vyvinutí zbraně proti mimozemšťanům (1)

----------------------------
Minimální počet hráčů: 2
----------------------------
Moogh - Hra za neandertálské kmeny, které se snaží zabít mamuta (2-4)

----------------------------
Minimální počet hráčů: 5
----------------------------
Secret Hitler - Hra z období 2. světové války se skrytými rolemi (5-10)
7.4.2019 18:16:41 | Upraveno autorem (porovnej)

P&P deskovky
Ahoj,
já mám prozatím ve sbírce vytvořeny také pouze 3 hry:
- Kill Doctor Lucky
- Mower Mania
- Otto the Octopus

Ješte mám pak v hledáčku "Jasper and Zot" a též "Under Falling Skies", jen na to vedle všech těch ostatních her nemám zrovna čas :)

Výroba je docela snadná, vytisknout na tvrdší papír (výkres), pak můžeš třeba zalaminovat (déle vydrží) a vystřihnout (nebo nařezat ulamovacím nožem). Já zaobluju i růžky (karty, žetony).

* * * * *
Člen klubu: Board games klub, Trenčín

7.4.2019 20:32:24

Moje zkušenosti
Já jsem se do print and play pustil nedávno docela intenzivně, mám toho nastahováno opravdu hodně, vytiskl jsem zatím:
- Maquis - ten je opravdu super
- rozšíření Nájezd na Averland k Warhamer Quest: dobrudružné karetní hře - k tomu jsem se ještě nedostal, ale vypadá to zajímavě
- Under falling skies - hrál jsem zatím jen jednu hru, ale dost se mi to líbí
- Micro civilization - zrovna jsem zalaminoval, takže jsem to ještě nehrál

Postupuju tak, že tisknu na normální kancelářský papír a pak to zalaminuju. Hrozný problém jsem měl se sháněním dřevěných kostiček, nakonec jsem se spokojil s dřevěnými korálky z výtvarných potřeb.

7.4.2019 20:55:17

Tiskárna
Já mám možná trochu výhodu, že se můžu pohybovat v tiskárně, takže zázemí pro vytváření je dost dobré. Jsem velmi spokojen se Světem deskových her, kde mají všechny komponenty, které potřebuji. A také v různých barvách.

7.4.2019 22:02:43

Moje zkušenosti
Koupil jsem na eshopu obaly na karty (100 Ks za 19 Kč) a tisknu černobíle na silnější papír.

- Desolate - super hra asi za 3 USD, malé 7mm kostičky vytištěny na 3d tiskárně, 16mm D6 zakoupeny v Číně (24 ks za 2 USD); vytištěna i 2 rozšíření
- Palm Island - geniálně jednoduchá hra, asi nejlepší P&P, co jsem hrál
- Agent Decker - dobrý
- Sprawlopolis - chce barevný tisk, pomohl jsem si barevnými fixami
- Utopia Engine - unikátní atmosferická hra na 2 A4

7.4.2019 22:17:35

Re
Zatiaľ som si vyrobil len Thieves Deň, ale ešte som to nehral. Nemám preložené a ani naštudované pravidlá. Ale asi som perfekcionista a dať to dokopy v konečnom dôsledku stalo celkom dosť zdrojov. Karty som laminoval, rohy zaoblil. Kocky objednal nejaké z Číny, figúrky zo spielmaterial.de. herný plán nalepený na kartón zo sanonov :D škoda že je o fous väčší než by som chcel. Mal som totiž, v pláne hru naskladnit do krabice od Splendoru. Chýba jej par MM
Na Under Falling skies sa tiež chystám.

7.4.2019 23:18:28

Re
Zatím mám hotové: Dune, Dune Express, War of the Worlds: The New Wave, First Snow, Under Falling Sky, Palm Island, Tiny Eldritch, Airborne In My Pocket a Tavern Masters. Pracuji na Nemesis a chystám se na Civilization (z roku 1980), Magic Realm, Lords of Hellas a Čaroděje (Sorcerer).

8.4.2019 12:07:08

Until the Bitter End
Pokud by měl někdo zájem,můžu poskytnout data k této KS hře.

8.4.2019 13:01:47

Lords of hellas jako print and play
To jako fakt? :)))

8.4.2019 13:08:25

Beholder
Na stránkách Awaken Realms jsou ke stažení PnP podklady pro Lords of Hellas i Nemesis, včetně expanze Carnomorphs.
http://awakenrealms.com/download/
Akorát se musí pořešit figurky. :-)

8.4.2019 16:17:05 | Upraveno autorem (porovnej)

můj postup
PnP her mám celkem dost. Dříve jsem tiskla na obyč kancelářský papír, slepila ruby a líce a zalaminovala. Kvalita celkem dobrá, ale vadila mi měkkost karet. Momentálně používám tvrdé jádro (karton, který se používá jako rozdělovač do šanonů - je tvrdší než skicák), pomocí lepidla ve spreji nalepím líce a ruby (varianta je i tisknout na lepicí papír, ale to lepidlo ve spreji vyjde levněji, na stranu druhou je s ním horší práce. Se samolepicím papírem se mi lépe pracuje. Sloupnu jen kousek fólie, nalepím přesně kam potřebuji a pak dolepím zbytek). Na závěr se dá buď přelakovat (více vrstev) lakem ve spreji, nebo opět přelepit transparentní fólií. Další variantou je tyto tlusté karty zalaminovat, ale tam mi vadí ty přesahy... Teď se chystám na výrobu žetonů. Koupila jsem si děrovačku o průměru 2,5 cm a samolepicí kolečka z epoxidu, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Z karetních her se chystám na výrobu Crystallo.

9.4.2019 10:57:03

Kostková nálož
Máte nějaké tipy na hry, kde potřebujete sehnat hodně komponent a zároveň, aby ty hry měly hezký design?
Děkuji..:)

11.4.2019 13:28:03

Seznam P&P her
Napadlo mě udělat seznam her, které se dají doma vyrobit. Nikde na tomto webu jsem ho totiž nenašel. Snad ten seznam pomůže..:)

16.4.2019 13:47:19

Odin Quest
Máte nějaké zkušenosti s Odin Quest?

18.4.2019 06:44:37

Print

Jedno vlákno s tímto tématem již tady je
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/print-and-play-17516/

18.4.2019 07:57:53

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - Lvi Casterlyovy skály
Hra o trůny - Lvi Casterlyovy skály
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas