Příběhové hry v ENG

Mohl by někdo doporučit nějakou příběhovou hru, která by ale nestála ranec? Napadají mě tituly jako Tanted Grail, Middara, 7th Continent, Etherfields nebo This War of Mine (v angličtině).

Zvažoval bych to na sólo hraní, abych se tím naučil angličtinu, ale do které se nějak nemohu dokopat. To by však mohla být ta pravá cesta. Díky moc za jakýkoliv smysluplný a konstruktivní typ. Díky moc
24.11.2019 22:46:53

Tales of the Arabian Nights
tohle by moho splňovat Tales of the Arabian Nights kde se právě kombinují anglická slova pro cca 2000 krátkých příběhů. Hra je vyprodaná a bude to asi dražší kousek to sehnat na bazaru.

25.11.2019 10:57:16

Vhodné pro sólo hraní
Folklore: The Affliction - základ se dá sehnat kolem 1700 Kč
Waste Knights (Second Edition) - letos proběhl KS a hra vyjde někdy příští rok.
Mansions of Madness 2nd Edition - ta už, ale přijde na 2500 Kč

25.11.2019 11:00:18

Gloom
Super hra je Gloom, ale není primárně pro jednoho, a navíc je tam ta angličtina poněkud pokročilá. Mne angličtina živí, ale kapustňáka jsem si fakt musel najít ve slovníku :-) Nicméně časem Gloom třeba zvaž. Se správnými spoluhráči z toho padají neuvěřitelně zábavné černé historky. Něco mezi Addams Family a Monty Python :-)

25.11.2019 23:05:26

Udernik
Ano. O tom jsem uz slysel v poradu JOUB cast a taky me to zaujalo. Ale pry je tam anglictina celkem heavy. I kdyz by se to tu ze stranek dokazalo naproxovat. Jeste uvidim, ale nejspis ne. Diky ale za tip :)

26.11.2019 12:30:43

CyberAlex
Folklore vypada velmi zajimave, ale cena je uz pro me dost draha. Jeste to zvazim. Panstvi hruzy :D no to bych hral jeden scenar tak 12 hodin. Ale dekuji za navrhy :)

26.11.2019 12:38:31

Jabberwocky
Gloomhaven jsem uz hral, ale nejak me to nechytlo. Asi nejsem ten spravny partak pro kooeperacni hry.

26.11.2019 13:07:34

Hmm
Napadají mě věci jako Time Stories, Detektiv, Near and Far (s rozšířením Amber Mines obsahuje plně coop variantu, a tím pádem asi sólovatelnou).

Middaru bych odpískal rovnou, jedna mise a potom třeba 5-6 A4 stran plné textu, to už rovnou můžeš vzít do ruky nějakou fajn knížku:)

Tainted Grail prý podle všeho nemá složitou angličtinu. (ale ta cena)

Stuffed Fables a teď chystaný Aftermath vypadají fajn (opět ale už cenově dražší možná).

Ještě mě napadá zkusit LCGčko. Pokud si člověk vystačí s core, tak klidně Arkham LCG. Mno a nebo rovnou vzít někde třeba Eldritch/Arkham horror v angličtině. Ale tam ta angličtina není taky úplně snadná.

26.11.2019 13:41:30

Hry
T.I.M.E Stories - v bazaru je zrovna několik anglických scénářů

Mice and Mystics, Stuffed Fables, Comanauts, Colony
https://www.zatrolene-hry.cz/autor/jerry-hawthorne-890/

Escape Tales: The Awakening / Low Memory
https://www.zatrolene-hry.cz/autor/bartosz-idzikowski-3254/

This War of Mine

26.11.2019 13:54:05

"Série"
Sherlock Holmes: Consulting Detective; výhodou je, že si to lze vyzkoušet na promo případu ( https://boardgamegeek.com/boardgame/238065/sherlock-holmes-consulting-detective-vanishing-hyd ), zda to již není úrovní AJ na vás příliš. Nevýhodou, že to bohužel není kvalitou příliš reprezentativní příklad.

Případně jsou i variace na Sherlock z prostředí Cthulhu apod.

27.11.2019 00:52:20

...
Z toho co znám, tak se podepíšu pod T.I.M.E Stories, Near and Far (+Amber Mines), Mice & Mystics a "Plyšová hlídka" (nevím z hlavy EN název :).
//7th continent rozhodně taky, ale za mě max ve 2, nebo v 1 hráči.

27.11.2019 08:31:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Gloom vs. Gloomhaven
Jacob: Měl jsem na mysli opravdu Gloom (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/gloom-956/) plus případně jeho další rozšíření, ne Gloomhaven. Gloom je taková správně ujetá morbidně-humorná karetka se silným vypravěčským prvkem. Respektive bez něj je ta hra o ničem, ale s ním a se správnými spoluhráči nemá chybu. Jen ta angličtina je tam taková ne zcela běžná. Hrál jsem to jednou s Američanem a ani on nerozuměl úplně všemu :-) Ale dobrý slovník pomůže a samotné vyprávění se pak už může odehrávat trochu níž, než jak nasadily laťku karty.

27.11.2019 23:45:17

Vybíráme z Bazaru

Urban Sprawl - nová a nehraná
Urban Sprawl - nová a nehraná
Akt. cena: 222 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas