Pravidla pre D&D tabletop (Castle Ravenloft)

Ahoj forum,

rad by som sa s nejakym skusenym harcovnikom poradil o pravidlach hry D&D Castle Ravenloft, ale v principe o celej serii co vydali Wizzardi.

Skusal som to aj na Boardgeeks, ale zial ani tam sme nic konstruktivnejsie nevyriesili, ako hodit si kockou, ked nevieme ako pravidla aplikovat ..

https://boardgamegeek.com/thread/2121309/applying-rules-stack-dd-tabletop-games

Situacia:
Scenario 5 hry Castle Ravenloft, spustame posledny event, ktory hovori :
"For the rest of the adventure, at the end of each Hero Phase, the active Hero draws a Monster Card and places the Monster on a tile within 2 tiles of the Hero's tile."

Mame vsak so sebou hrdinu (z ineho modulu, myslim, ze z The legend of Drizzt) Arthemisa, ktory ma passivnu vlastnost :
"Whenever you place a Monster, you can place the Monster on any tile with an unexplored edge."

Zaujima ma, ako by ste sa vysporiadali s danou situaciou. Bude moct Arthemis umiestnovat ako chce, alebo sa monster placement upravi v zmysle pravidla specialne pre toto scenario?

Ako sa aplikuju pravidla. Su scenario pravidla naradene pravidlam nizsim (karty z Eventov, efekty, hero powers ..)?

Obdobna situacia sa nam stala nejaku session spat, ale mali sme za to, ze to je ultra unikatna vec a neriesili sme - hadzali sme kockou. No ponovom mam za to, ze sa bude situacia opakovat a rad by som predisiel zbytocnym natahovackam.

Mam za to, ze pravidla sa nestakuju (sme stari medzikaci, a preto jeden zo spoluhracov nadvazuje na tuto filozofiu, co mam za nespravne - ina hra) a ma sa vyhodnotit "najaktualnejsie" pravidlo.

Dakujem.

1.1.2019 17:29:18

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Parky + rozšíření Po setmění
Parky + rozšíření Po setmění
Akt. cena: 1075 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas