Potřebuji radu

Kamarád mne poprosil o výběr hry, či her pro jednu organizaci. Má na to dva tisíce a mělo by to splňovat: Jednoduší pravidla protože to budou hrát děti a bude se to často vysvětlovat. Počet hráčů 3 - 6. Měla by obsahovat prvky humoru, neznáma. Měla by být interaktivní a povídavá. Rozhodně v češtině. Spíše něco soupeřům ničit než obchodovat. To je asi tak všechno. Za každý návrh předem děkuji. :)
20.10.2009 21:22:43

PJ

Dixit
Velmi netypická, velmi kreativní, velmi zábavná hra. Cena 700 peněz.

20.10.2009 21:35:57

hra
Tak já bych volil spíš karetní hry. nejméně se zničí/poztrácí. Pravidla jsou většinou jednoduchá. Bang, Coloretto, Aquarius, Sabotér.
Pravidla jsou navic vetsinou jednoducha.

Zajímavé a levné je i Metro (pro 6). Také jednoduché.

PitchCar - drahé, ale je to taková autodráha spíš. Nicméně bez pravidel téměř

20.10.2009 21:39:43

PJ

Karetní hry
Dobrý nápad, Dixit je mimochodem prakticky karetní hra. Ještě bych doporučil levné a celkem zábavné Fazole.

20.10.2009 21:51:00

rbx

Labyrinth
obe verze, jak velka, tak mala. Hral jsem to s petiletym klukem, ale to je myslim jen pro dva :-(

20.10.2009 21:54:16

Labyrinth
Jo, to je super hra, desne sme se toho nahrali v 16 :-))) Ale je to tusim max pro 4, coz je jeho nejvetsi nevyhoda.

20.10.2009 21:59:14

Ligretto+Dominion+Černé historky
Ligretto - bleskurychlá, interaktivní, zábavná, pro malé i velké, snadno naučitelná, opakovatelná. Hratelné jak ve velkém počtu najednou (totál maglajz), nebo v menších skupinkách. 3 krabičky cca 750 Kč, až pro 12 lidí současně.

A k tomu Dominion (jemné tajemno) a Černé historky (hra i na společné výlety).

Celkem se s touhle trojkombinací vlezeš do těch plánovaných 2 litrů.

20.10.2009 22:10:44

věk
pro jak starý decka to má být?

21.10.2009 09:59:18

věk
Heled, budou tam děcka od 7 do 14,15 let. Cirka asi tak. Slyšel jsem tu moc pěkný postřeh, že se u některé hry nebudou ztrácet komponenty. To je pravda, tyhle děti si před hraním ruce nemyjí... nemají k tomu takový vztah. :)

21.10.2009 13:50:54

Elenistar
Tak v tom případě 100 % Ligretto, výhody přesně popsal husak. A mám s tím i osobní zkušenost, neboť jsem rovněž mezi "nemyté" děti vhodil pár her (Carcassonne, Jambo, Upssalu, Heckmeck, právě Ligretto a další) a Ligretto jednoznačně zvítězilo. Hrají ho vždy a všude, v každé jenom trochu volné chvilce...

21.10.2009 13:58:05

...
ja nedvno resil podobny problem, kupovl jsem hry v cene 3000kc na internat (ucni a stredoskolaci).
Nakonec jsemm vybral:
Soubor 300 klasickych her (dobre ze zakladni hry vsichni znaji)
Dostihy (bylo prani, aby tam byly)
Aktivity: pro opravdu hodne lidi a hodne interaktivni, osobne to hravam jak se znamyma na ruznych akcich, tak to bavi i deti na tabore
Pictureka! bral jsem to trochu s obavami, al samotneho me to prekvapilo, hral jsem to s pritelkyni dost jsme se nasmali, pravidla nprosto jednoduche.
6 bere opet jednoduche pravidla a je to pro dost lidi
jenga vez - sikovnost musi byt

mozna tam bylo jeste neco, zkusim si vzpomenout

21.10.2009 19:30:14

Ligretto, Bang, Nalož a jeď, Activity Junior, Královské rošády
Ahoj,
osobně bych navrhl pro začátek tuto kombinaci her. Každá je trošku z jiného "soudku", jsou rychle vysvětlitelné, možná až na Bang, kde chvíli trvá než se naučí význam karet, ale o to více je pak chytí a navíc určitě ho bude někdo ve skupině znát. Tyto hry jsou interaktivní, komponenty až snad na přesýpací hodiny v Activitách se neztrací. Pokud by se chtělo zařadit něco pro úplně malé, tak místo Nalož a jeď bych pořídil Superfarmáře+nějaká kačka by ještě zbyla nebo Osaníky Junior. S desetiprocentní slevou, kterou vždy u nás dostávám by se vešel do 2000,-Kč.

22.10.2009 09:55:30

Můj názor
Myslím, že návrh Aldomora je asi tak nejlepší ze všech zdejších návrhů. Pro takovýhle účel je nalož a jeď velice dobrá hra a rozhodně bych ji z toho seznamu nevyčleňoval. Z tou povídavostí je problém. Nejlepší na to by byli Osadníci, ale nebral bych ty Junior - vzal bych klasické osadníky. Pak je trošku problém se vejít do ceny. Ta limitace 2000,- je fakt dost omezující. Nevím co je to za organizaci, ale s Albi se dá mluvit. Pokud by to nebyl vyloženě nějaký herní klub a byla by to obecně organizace co dělá s dětma, tak byste mohli možná od Albi vydyndat i nějaké větší slevy než pro herní kluby.

22.10.2009 10:16:26

Vybíráme z Bazaru

Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas