bisinek

poštovní kurýr

Dobrý den. Ráda bych si koupila hru Poštovní kurýr. Máme doma a rádi hrajeme Ticket to ride Europe (Zug um Zug). Chci se zeptat, jestli si tyto dvě hry nejsou až moc podobné. Dík
19.2.2010 20:11:47

to bisinek
Ahoj bisinek. V prvom rade prosim zakladaj diskusie ku hram pri hrach samotnych. Pomoze to tomu ze tvoj prispevok i pripadne odpovede nezapadnu iba tak prachom, ale budu kedykolvek k dispozicii ostatnym hracom ktori si kliknu na Postoveho kuriera a mozno im takisto pomozu :)

Co sa tyka podobnosti. Ak berieme namet, v oboch sa buduje dopravna siet. V TTR stavias trate, v PK mesta z postovymi stanicami. Co sa vsak tyka herneho mechanizmu su hry uplne odlisne. Kym v TTR sa snazis pospajat co najviac miest tratami a splnit tak co najviac uloh, v PK robis trate tak aby prechadzali co najvacsim poctom miest kde este nemas svoju stanicu, a to bud v rovnakom kraji, alebo naopak v co najviac roznych krajoch. Po vybudovani postovych stanic vo vsetkych mestach daneho kraja (alebo dvojkraja) ziskavas bonusy v podobe vitaznych bodov. Body vsak ziskavas aj za dlzku trate (cez kolko miest ti trat vedie), za to ci mas aspon jednu stanicu v kazdom kraji... skratka hernym mechanizmom si tieto hry nie su podobne. Co sa tyka skodenia, v PK je miera skodenia takmer nulova, v TTR sa da trat "uchmatnut" superovi :) Dufam ze som ti pomohol urobit si aspon malinku predstavu o hre, ja osobne si obe hry rad zahram :)

19.2.2010 20:56:06

jsou
Jsou si dost blizke. Kuryr je mene skodici, trochu vic premyslivejsi a lepe hratelny ve dvou, TtR vypada snad lepe a patrne ma atraktivnejsi tema a mapu.

19.2.2010 20:58:21

rbx

Bisinek
Jestli chceš, prodán ti ho. Hrál jsem ho 3x a vůbec mi nesedl.

20.2.2010 00:02:14

Bísinek
Kuryra povazuju za daleko hracstejsi hru, TTR je fajn pro novacky a pro lidi, kteri deskovky nehravaji, u tech ma vetstinou dost pozitivni odezvu:)

20.2.2010 11:04:51

Všechny cesty vedou do Říma
Pokud Poštovní kurýr, tak doporučuju k tomu rozšíření "Všechny cesty vedou do Říma".

20.2.2010 18:17:46

Všechny cesty vedou do Říma
Naprosto souhlasím s Krenem. Rozšíření "Všechny cesty vedou do Říma" posouvá zábavnost o hodně stupňů nahoru a přitom to neznamená složitější pravidla.

20.2.2010 19:36:30

kren, Deskovec - Rome
Ja se musim priznat, ze tohle mi az zas tak nesedlo, respektive mi vic sedi jen jedna z casti - zetonky za uredniky. To cestovani do Rima mi prijde docela nahodny.

20.2.2010 20:46:58

to aneken
V podstatě máš pravdu , i když i tam se dá taktizovat, nicméně je to tak jak napsal Deskovec. Je to jedno z rozšíření k deskovým hrám, které si myslím základní hře pomáhá. Navíc jsou to rozšíření dvě v jednom a když je nálada víc na náhodu, tak se vezme Řím a když se chce zase více taktizovat, tak se vezmou úřednící (viz. popis a pravidla rozšíření tady na Zatrolenkách).

20.2.2010 22:03:57

rozsierenie
Suhlasim, uradnici su velmi podarene rozsierenie PK :)

22.2.2010 10:50:40

bisinek

rozšíření
To rozšíření se dá sehnat v ČR? Kde? Ev. najdu někde pravidla v češtině?

22.2.2010 16:50:25

rozsireni
Jasne, pravidla najdes aj na tomto webe. Sam ich mam odtialto - dik Kren :))

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/thurn-and-taxis-all-roads-lead-to-rome-316/k-stazeni/

Zohnat sa da napriklad tu: http://www.svet-deskovych-her.cz/thurn-taxis-alle-wege-fuhren-nach-rom-p-346.html
... ale urcite aj niekde inde, staci popatrat na nete :)

22.2.2010 17:00:31

ach jo
stačí tři příšpěvky a vidim že budu muset rozbít prasátko a útíkat "Do Říma"

27.2.2010 11:50:32

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Beastgrave
Warhammer Underworlds - Beastgrave
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas