Poštovné - za kolik a kde

Několikrát jsme se tu bavili (hlavně v souvislosti s KS) kolik kde stojí poštovné.

Já osobně pokud něco posílám, tak mám nejraději zásilkovnu.

Poslední ceny, které tam jsou, jsou podle mě úplně nejlepší v porovnání s jejich konkurencí.

Posílání řeším přes apku.

Balík do 4kg přijde na 65 Kč.
Pokud udáváte cenu zásilky tak to roste od 300 Kč nahoru a to o 0,50 Kč za každou 100 nad 300 (tj. Za zásilku v hodnotě 500 Kč je to 1 Kč navíc.)

Dále to umí navýšit dobírka a to o 19 Kč. Takže je lepší se domlouvat na platbě na účet předem a dobírka pak odpadá.

Ale i tak je to pořád má nejoblíbenější doručovatelská služba:-)
26.8.2019 09:44:09

ano
jestli se nemýlím, tak ale vyžadují platbu kartou přes internet. Je to tak?

26.8.2019 09:54:46

martinsun
No co jsem před nedávnem něco posílal, tak mě to nutilo poslat s nějakou minimální dobírkou stejně jako to bylo dřív, takže to se dá už nějak obejít?

26.8.2019 09:57:48

.
U mě to bylo tak, že posílali fakturu, pokud tam byla nějaká dlužná částka - ale pokud byla dobře nastaveno, kolik po nich chceš a kolik bude dobírka pro příjemce, tak se to vynulovalo.

Stejně jako u Froggeryho mi to ale bez dobírky nešlo (poslední balík jsem posílal někdy v červnu, myslím). A i ta cena byla vyšší (minimálně 75 Kč).

26.8.2019 10:09:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Zasilkovna je best
Bezkonkurencni sluzba. Za 65 kc ( s platbou predem od kupce a strzeni tech 65 kc z uctu) a nebo za 84 kc na dobirku s tim ze to pak prijde cele na ucet.
Aplikace je jednoducha, neni treba nic psat ani lepit na balik (na pobocce to vytisknou a nalepi).
Nemusim stat frontu na poste...

26.8.2019 10:10:31

Stahnete si appku
Uz je to jinak

26.8.2019 10:11:48

taky bych se to rád naučil,
ale líbilo by se mi, kdybych vše vyřídil z kanceláře - na kompu vyplnil, zadal co je potřeba, zaplatil převodem z účtu a donesl na pobočku. Už jsem to několikrát zkoušel a vždy se něco zvrtlo.

26.8.2019 10:13:19

Jedině zásilkovna
Po tom, co jsem od jednoho zdejšího prodejce vydražil hru, s tím, že mi ji pošle na dobírku přes českou poštu. Nechal jsem mu volnou ruku, s tím že to prostě podá na pobočce. Čekal jsem poštovné do stovky. Houby - 2 docela malé krabice zabalené do jedné velké krabice a celková cena za dobírku 220 ,- Kč :-(

26.8.2019 10:20:59

naposled
jsem posílal anachrony bez dobírky přes ČP za 139,-

edit: malé krabičky (do 50 × 35 × 5 cm) se nechají posílat jako psaní. Akorát na to musíte často pošťačku upozornit. Cena je pak okolo 50 -70 Kč.

26.8.2019 10:34:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Je to presne jak pises akorat to udelas pres aplikaci v mobilu

26.8.2019 10:45:19

a převodem?
Ta kreditka už neplatí? Druhá věc je, když člověk nemá data v mobilu. Ale to by se asi nechalo obejit že to zařídím z domova přes wifi...

edit: "Odesílání zásilek Mezi Námi
Chcete odeslat své zásilky bez front, dlouhého čekání a za cenu od 65 Kč? Pak využijte naši službu Mezi Námi! Stačí vám k tomu pouze mobilní telefon a online platební karta."

Tak prd...

26.8.2019 10:48:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Zásilkovna má aktuálně 2 režimy (2 služby)
Kdo používal zásilkovnu už dřív, tak možná ještě pamatuje proúčtování dopravného proti vybrané částce dobírkou, nebo se to platilo převodem na fakturu. Posléze přešla Zásilkovna na povinnou dobírku => o cca 15 Kč (bez DPH) vyšší cena. Mám za to, že se to týká hlavně individuálů, kteří posílají jenom občas a málo. Eshopy podle mě jedou dál na faktury. U tohoto režimu mi vadí, že to dopravné nemůžu uhradit já, jakožto odesílatel, předem (převodem, kartou, hotově při předání...)
Nově je zavedena služba přes aplikaci v mobilu, tam se to myslím platí kartou předem. Nemám to vyzkoušené, ale zjevně je to ten způsob "mezi námi", který je tu zmíněn :) Někde jsem i četl o spuštění té služby, protože to je vlastně přímá konkurence ČP pro "obyčejné" lidi.

26.8.2019 11:33:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Zásilkovna - mezi námi
Musím mít apku v mobilu, nebo na to existuje i nějaká webová aplikace v prohlížeči?

26.8.2019 11:35:23

Zasilkovna - mezi nami
Co vim tak prave jedina moznost je appka. Pres web je dostupna jen stara verze. Coz je treba duvod, proc to nepouzivam a zustavam u stare, fakt to nechci datlit na mobilu...

26.8.2019 12:06:09

Dva režimy
Já jsem ještě donedávna používal webové rozhraní. Teď jsem jednoznačně pro apku.

Na webu je povinná část s dobírkou.
V apce si volím zda tam dobírka bude nebo ne.

A ano je tam okamžitá platba kartou, ale platíte jen tu část na vaší straně (takže do 100 Kč i s balikem s pěkně cenným obsahem.)
Vybrané peníze za prodané zboží Vám pak pošle zasilkovna na účet.

A zrovna testuju virtuální platební kartu... Takže pokud by měl někdo obavy, dá se to řešit i takto...

26.8.2019 12:57:19

Dva režimy
Já jsem ještě donedávna používal webové rozhraní. Teď jsem jednoznačně pro apku.

Na webu je povinná část s dobírkou.
V apce si volím zda tam dobírka bude nebo ne.

A ano je tam okamžitá platba kartou, ale platíte jen tu část na vaší straně (takže do 100 Kč i s balikem s pěkně cenným obsahem.)
Vybrané peníze za prodané zboží Vám pak pošle zasilkovna na účet.

A zrovna testuju virtuální platební kartu... Takže pokud by měl někdo obavy, dá se to řešit i takto...

26.8.2019 12:57:20

martinsun
Rozumím. Doplňující otázka. Jak je to se štítkem na balík. Ve webové verzi si totiž připravím odeslání a vytisknu si štítek. Zabalím, nalepím štítek a cestou kolem pobočky to "odešlu". Z telefonu si to neumím představit (byť cloud print umím, ne všude a vždy je mi dostupný).
Platba předem a na mé straně by pro mě byla bonusem.

26.8.2019 19:06:07

Peca007
Stitek neresis. Vytisknou si ho a nalepi na pobocce sami

26.8.2019 19:09:44

Kód místo štítku
Po zadání zásilky do apky se ti vygeneruje kód. Ten nahlásíš na pobočce zásilkovny při předání balíku (úplně stejně jako ho hlásíš při vyzvednutí) a oni rovnou vytisknou štítek. Bez nejmenších problémů....:-)

26.8.2019 22:24:55

...
Využívám přednostně PPL (mám parcelshop u baráku), balík pro tebe za 89,- . Sice mají předepsané rozměry, ale pokud to není až nápadně obrovské, tak to neřeší a max váha 30kg je také příjemná. Jako druhou možnost samozřejmě zásilkovna, ta je peněžně bezonkurenční, ale už je problém s většími krabicemi, musíte hlídat váhu a součet stran balíku, posledně mi vrátili zabalený HATE kvůli přesahu 7cm.

27.8.2019 08:13:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Zásilkovna
Kluci, tak chci poslat 7th continent na Slovensko a apka mi hlásí, že Slovensko bude dostupné až v Létě 2019 :-) Měl někdo taky takový problém? Díky moc

28.8.2019 08:09:57

Elkrajico
Tak to pošli postaru přes webovou aplikaci s tím, že si sám vytiskneš štítek. Teď už je mi jasné, proč se mě jeden Slovák ptal, jak je možné, že ode mě mu přes zásilkovnu normálně dorazila hra a jiný člověk mu tvrdil, že mu to zásilkovna neumožňuje...

28.8.2019 08:20:34

Zásilkovna - appka - Slovensko
Na Slovensko sa momentálne zatiaľ cez appku nedá ešte posielať. Ide to iba klasicky cez Podanie zásielky na webe (po registrácii).

28.8.2019 08:23:42

Zásilkovna - appka - Slovensko

joxo, takže se musím zasregistrovat, jako že mám ten asi nějaký eshop ( ikdyž nemám)?

28.8.2019 08:39:27

Elkrajice
Presne tak, tiež som tak zaregistrovaný. Výhoda toho je, že takto cez web môžeš posielať aj zásielky, ktoré vážia viac ako 4kg. Cez službu Mezi námi (appka) by toto práve možné nemalo byť.

28.8.2019 08:54:39

Apka

Pod akym nazvom najdem apku na google play?

28.8.2019 14:46:03

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest
Arcadia Quest
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas