Poškozené krabice

Buď jsem neuvěřitelný smolař a nebo jen smolař. V poslední době jsem si přes internet objednal několik deskových her, které v balíku dorazily asi v takovémto stavu... 1. rozšíření k Eclipse (Svět her - prasklá kratší hrana krabice po celé délce, jeden roh promáčklý), Formula Moto Racing (Planeta her - promáčklý jeden roh krabice), Champions of Midgard + obě rozšíření (Planeta her - u základu promáčklý jeden roh, u jednoho z rozšíření díra v krabici na hraně, jako by tam někdo píchl šroubovák). Teď kdo za to může. Kdyby to byla opravdu jen výjimka, ok, kašlu na to. Ale ono se to pomalu stává pravidlem. Když si kupuji nové auto, tak mi ho taky neprodají s prasklým světlem. Možná to většina neřeší, moje chyba, že jsem puntičkář :) Fér by mi přišlo, kdyby prodejce uvedl... Ano, hru pro Vás máme, ale má poškozenou krabici a pokud to pro Vás není problém, rádi Vám dáme 10 procent slevu... Co vy na to?
16.5.2018 20:41:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Planeta her
Na Planetě her jsem objednával dvakrát, poprvé Hive Pocket s rozšířením The Pillbug, podruhé suroviny a mince ke Scythe společně s Dominion: Base Cards. Již poprvé mě překvapilo, že hra byla zabalena pouze v bublinkové obálce - s ohledem na plastový obal samotné hry jsem to však ignoroval. Když ale loni na podzim dorazil i druhý balíček zabalený pouze v bublinkové obálce, což odnesla krabička s Dominion: Base Cards, tak mě to utvrdilo v tom, že si již nic na Planetě her nekoupím. Mám kluky z REXher rád, především kvůli tomu, že k většině svých her se snaží vydávat i rozšíření (s čímž jiná vydavatelství mají problémy), ale tohle jim moc nejde :-(

15.6.2018 01:39:11

Chybí konec příběhu
Jak jsi problém s poškozenou krabičkou Dominionu řešil a jak se k tomu prodejce postavil?

15.6.2018 08:45:29

nerozumím
tomu, proč pořád máte problém s Planetou her, když je zjevné, že krabice poškodí dopravce při přepravě... poškozenou věc můžete snadno vyreklamovat přímo u dopravce, případně i na Planetě her... čas na takovouto diskuzi máte, takže nechápu, proč si neuděláte chvilku času na samotnou reklamaci... po případné neúspěšné reklamaci by tato diskuze možná i smysl měla, ale jinak...

15.6.2018 09:09:35

Konec příběhu
Nakonec jsem to neřešil, v pravdě jsem na to ani neměl čas, což je samozřejmě moje chyba. Ovšem zde věřím, že by se k tomu kluci z Planety her postavili čelem.

15.6.2018 09:15:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozumím
Za poškozenou krabici samozřejmě odpovědnost dopravce má. Pokud je ale místo krabice zboží zabaleno pouze do bublinkové obálky, tak je v tom dopravce vcelku nevinně. A co se týká diskuze: diskutovat mohu po cestě do/z práce, čímž alespoň vyplním čas. K vyřízení reklamace již musím minimálně jednou zajít na poštu, kde mě čeká alespoň 20 minutové čekání (minimálně já na to mám smůlu). A nakonec, proti Planetě her mám pouze to, že mě osobně připadne jejich způsob balení o něco slabší než u konkurence - samozřejmě jsem mohl mít taky jenom smůlu.

15.6.2018 09:48:46

KacoJa
No my jsme do bublin ve větším začali balit právě kvůli tomu, že byl problém s tím, že nám přepravci louskali krabice, pokud byly zabalený v kartonový krabici. Narazit krabici je totiž o hodně snazší, než narazit něco v bublině (navíc je to celé přetáhlé strečkou, aby to bylo pevné). Po pravdě nám poté, co jsme k tomu přistoupili, počet reklamací klesl. Pořád část věcí do krabic balíme, ale nezaznamenali jsme s těma bublinama problémy (a to co se týče speciálek jsme jednička nebo dvojka v republice a posíláme toho fakt hodně)... Možná to může být i tím, že část lidí se jako ty neozve, ale je toho fakt málo...
Ono druhá věc je, že když člověk dostane šanci vidět depa přepravců a některý jedince tam, tak by to musel balit do já nevím čeho... Je to teda o lidech, spoust jich tam je fajn, vyjdou vstříc, chovají se k zásilkám slušně, ale není výjimka tam vidět lítat zásilky metry vzduchem...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

15.6.2018 11:23:56

Ještě k tomu balení
Aby bylo zřejmé, že bubliny nejsou snaha ušetřit - my vyhazujeme velké množství kartonu každý měsíc, krabice ve kterých nám to chodí od distributorů. Mohli bychom to do nich balit zadarmo, ale měli jsme pocit, že to u dost typů her nefungovalo (rozměrově, kdyby každej dělal eurokrabice, tak by bylo zajímavé si je ve velkém objednat, ale hry mají dost různých tvarů...), takže raděj kupujem ty bubliny a strečku...


CEO REXhry a PlanetaHer.cz

15.6.2018 11:27:33

Obecně
Je zbytečné se dohadovat na poště nebo s poslíčkem před barákem. Ničeho tím nedosáhnete. Na poště můžete vynadat člověku, který ten balík nejspíš ani neviděl, a balíček u přepravce mohl rozbít kdokoliv; obvykle prochází rukama minimálně 4 různých lidí. I kdyby v ideálním případě z pošty všechny vyhodili a poslíček na místě spáchal sebevraždu, problém se nevyřeší.
Kontaktujte odesílatele. Nejspíš z toho nebude mít radost a je fakt, že má tisíc jiných starostí. Ale i problém s mizerným doručovatelem může vyřešit efektivněji. Vztah mezi odesílatelem a přepravcem je úplně něco jiného než vztah mezi mnohdy smluvním partnerem přepravce a adresátem.

I když nepožadujete kompenzaci, je důležité o problému odesílatele informovat, aby měl možnost způsob práce zlepšit. Je dost pravděpodobné, že netuší, že se něco pokazilo, že nejste spokojeni.
Když zavoláte nebo napíšete na e-mail a narazíte na nevhodný přístup, ocením, když budete ostatní potenciální zákazníky varovat. Ale veřejně někoho soudit, aniž byste mu dali možnost chybu urovnat nebo se k ní alespoň vyjádřit (když nevíte, zda ji udělal on), je prostě nefér. Prodejce podobnými obviněními přichází nejen o zakázky, ale i o motivaci, která je ke každé práci důležitá.

15.6.2018 11:47:41

Nejlépe balí

jednoznačně fantasyobchod :)

U jejich způsobu nehrozí, že se obsahu něco stane ani kdyby s tim někdo hrál fotbal :)

Hra/zboží je zabalena v bublinkách, to celé je v kartonové krabici větších rozměrů (někdy je i kartonová krabice jen poslepovaná z kusů kartonu) a to je vystláno srolovaným kartonem nebo igelitovýma polštářkama, tak aby se obsah krabice nehýbal :) Jednou když jsem si nesl balík domů mi na schodech spadl, skutálel se celý patro dolů - krabice obouchaná, zmuchlaná, natržená, ale obsah ve 100% pořádku :)
Proto nakupuju hlavně tam, a to i v případě, že je to tam dražší než jinde...


To já měl smůlu, když mi přišlo Mechs vs Minions od Riot games...krabice byla poničená od těch stupidních plastovejch popruhů, kterýma to bylo svařený... za to nemohl přepravce, ale přímo ten kdo to balil...prostě to utáhl, tak že to slisoval i s krabicí se hrou, ta nebyla ani v bublinkách :( Ale spíše to bylo balené strojově bych si tipnul... To jsem fakt nereklamoval, protože bych to posílal do zahraničí a čekal a čekal a čekal :(


15.6.2018 14:23:12

asi tady budu v menšině
Ale já to beru tak, že krabice slouží hlavně k tomu, aby chránila obsah. To že je na tom hezký obrázek a je barevná je jen proto, aby se lépe prodávala.

15.6.2018 14:52:02

obsah se dá rozbít i bez poškození krabice
Mě osobně došel Loony Quest s dobitým insertem, přitom krabice vypadala naprosto perfektně. Když jsem později kontroloval ještě jednou krabici, tak jsem došel k názoru, že:
1/ přepravce s tím více než 1× hodil do dálky, výšky či hloubky...
2/ asi na krabici někdo ještě stoupnul...
Ony ty krabice celkem dost snesou, lepenka se vrátí do původní polohy a vypadá neporušeně, ale obsah je už uhozený. V mém případě bylo poznat, že víko hry nese stopy o prohnutí boku krabice. Navíc je insert dost tenký a obsah dost těžký, takže nárazem se insert mohl snadno poškodit.
Kde jsem to koupil něřeknu, i kdybych si náhodou vzpomněl, protože využívám služeb několika obchodníků a se všemi jsem nadmíru spokojen - všichni jsou vstřícní, rychlí a zapálení do her. Není problém se zeptat a nechat si objednat něco speciálně. A pokud by mi přišlo něco fakt dobitýho, nad moje citlivé vnímání k poškození her, tak se primárně dohodnu s prodejcem a v případě vstřícného přístupu to nebudu rozmazávat na webu. A už vůbec ne v případě, když se neozvu, že mi hra přišla rozbitá, to mi jaksi nikdo ani pomoci nemůže.

15.6.2018 15:37:23

Dopravci
Řešit dopravu je noční můra. Zabalte to jak chcete, na krabici dejte nálepku "pozor, křehké" a DPD vám na to v autě naskládá pneumatiky :). Protože proč ne...

Když už je můj post tak zbytečný a mimo téma, tak ještě přihodím, že osobně mi bublinková fólie a strečka přijde jako dost dobrý řešení. Vážně to dost vydrží. Zabalení do kartonu je občas v pohodě, ale stačí na to položit něco těžšího (třeba pneumatiky, že) a hned se to zmáčkne. Nejhorší na tom, je, že člověk nad tím nemá tendenci moc přemýšlet, ale ono balné je ve výsledku poměrně drahé. Obzvlášť, pokud je to nějaká kombinace kartonové krabice, bublinkové fólie a výplně v krabici.
---
Autor hry Velryby ničí svět

15.6.2018 16:53:26

Jouob cast
Chlapci z Jouob.cast 107 pozdravujú :D

18.6.2018 12:19:47

re
Tak jsme to s Cimmem uzavřeli. Obecně ale určitě platí to, co už jsem psal: pokud budete s čímkoli ohledně dopravy nespokojení, dejte nám co nejdřív vědět a my budeme dělat všechno proto, abychom to napravili ;-)
Hraní zdar!

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

18.6.2018 15:40:37

Planeta
Přesně tak, uzavřel jsem věc "nějakým" vyrovnáním se s Eyorenem, které tu raději nebudu rozebírat a zároveň se tím i uzavřela má anabáze jakožto zákazníka Planety. Nicméně mi to nedá ještě něco málo nedopsat. Abych si udělal radost, zašel jsem si včera do jistého kamenného obchodu pro novou krabici Black Orchestra. Přitom jsem se majitele zeptal, v jakém stavu mu chodí hry na prodejnu. Ani mě nepřekvapilo, když mi řekl, že to je kolikrát slušná katastrofa. Třeba mu jednou přišlo v balíku šest krabic a všechny byly potlučené. Pak ze skladu přinesl na ukázku jednu hru a říká, že to může vypadat třeba takhle. Koukám, že drží Magic Maze a jeden roh byl nejen naražený, ale přímo vmáčklý dovnitř. Na krabičce jsem si také všiml loga Rex her. Zeptal jsem se, kdo mu hru dodal. Když řekl, že Planeta, tak jsem se jen smutně pousmál a popřál mu pevné nervy. Je asi fakt, že spousta lidí naražené krabice neřeší. Bohužel to pak působí tak, že fňuká jen pár jedinců, v jejichž čele stojím asi já:)

19.6.2018 16:10:04 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Čirou náhodou přesně vím, o který obchod se jedná a majitel dostal slíbenou za bouchlou krabici slevu, aby ji se slevou mohl i prodat. Porotože přesně jak píšeš, spoustě lidem je bouchlá krabice úplně volná. BTW úplně první bouchlá krabice s GLS za víc než dva měsíce posílání zásilek všem velkoobchodním partnerům. Ale jinak samozřejmě dupeneme na balíky, aby náhodou nepřišly v pořádku, omg...

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

19.6.2018 16:58:57

pokud
by mel nekdo náhodou bouchlou krabici kterou by byl ochoten prodat se zajimavou slevou tak at mi napiše, me jsou bouchle krabice docela upr..... diky

19.6.2018 17:28:10

Cimm
Ty jo, to ti ta hra musela přijít hodně rozdrbaná, když tě to donutilo koupit si novou krabici. Jistě uznáš, že když ti přijde sešrotovaná krabice, tak to asi nebude vina obchodníka. Apropos, tak mě napadá, když jsi psal, že máš dlouhodobě špatné zkušenosti s eshopy, proč si teda do toho jistého obchodu s deskovkami nezajdeš rovnou a nekoupíš si hru tam? Můžeš si přesně vybrat, který kus chceš a pak nemusíš řešit tyhle věci na Zatrolenkách, kde stejně nic nevyřešíš :)

21.6.2018 14:49:06

Daggo
Nevím, jak pozorně si četl, ale přesně tuhle hru jsem si přímo do obchodu zašel koupit a před nákupem prohlédnout. Myslím, že jsem napsal vše co bylo třeba a netřeba reagovat na zde infantilní omg apod. :)

21.6.2018 16:27:46

Cimm
Tak jediný, kto vyplakáva a rieši si tu nejaké osobné nepriateľstvo si ty.
Planeta ti vždy vyšla v ústrety, riešili to s tebou ako len vedeli, aby ti vyhoveli a keď to vyriešite, tak si prídeš do nich ešte znovu kopnúť. A zosmiešniť ich.
Prepáč, ale pôsobíš tu ako ublížená milenka, ktorá sa musí za každú cenu pomstiť, aj keď v reále vlastne nie je za čo. Si len ku smiechu... prepáč, vlastne k plaču.
OMG

21.6.2018 16:37:34

Cimm
Já četl pozorně, možná jsem špatně formuloval. Proč jsi to neudělal rovnou před těmi nákupy? Máš někde v dosahu obchod s hrami a necháš si je posílat? Pokud by mi už první hra přišla rozbitá, tak bych se na posílání asi vykašlal a šel do obchodu. Samozřejmě nemusíš reagovat na nic, ani na toto, ani na omg atd. Jen mi to přišlo zvláštní :)
Jinak Ludomyl to napsal velice hezky, thumbs up :)

21.6.2018 16:49:53

Cimm 2
Kurník, tak si ma nahneval, že som si rovno z Planéty objednal Robinsona Crusoa, ktorému už dlhšiu dobu odolávam :)
Takže dík...

21.6.2018 16:52:50

:-)
Potom napíš, v akom stave ti ten Robinson prišiel :-)
Mimochodom, ja som dostal nedávno z Planety Her Lorenza a Mombasu. Lorenzo mal dosť poškodenú krabicu a obe hry mali potrhanú fóliu. Úprimne, tiež ma to mrzí.
Ale ďakujem za zľavu na tie hry.
To len tak, že Cimm v tom určite nie je sám. Len málokto sa tým chce ďalej zaoberať.

21.6.2018 17:01:33

Andreasss
Od Planéty som toho objednal už dosť a ani raz som nič poškodené nemal - a to mi to chodí až do Prešova.

To, že si svoj problém ty neriešil je tvoj problém, nie problém planéty, pretože ako bolo povedané, tak každú takúto sťažnosť riešia.

Ja som chcel minule nadávať na stránke mojej spoločnosti, čo mi poskytuje internet, že mi stále vypadáva, ale potom som sa zastavil a uvedomil si, že by to nebolo fér, lebo som im o tom nepovedal a oni nemali možnosť reagovať. Možno keby som sa ozval, tak by sa problém vyriešil a ja by som nemusel - ako ty píšeš "ľutovať".

A čo už je vrchol trápnosti je, keď človeku ešte aj vyjdú v ústrety, hru mu vymenia a on ohovára aj tak. Chápal by som to, keby fakt zistil, že mu to robia naschvál, ale to snáď nikto zdravý nahlas ani nemôže vysloviť.

21.6.2018 17:15:18

Planeta
Málo se to ví, ale Planeta za peníze ušetřené na nekvalitním balení nakupuje batolata a ta pak zaměstnanci jí k svačině.

21.6.2018 17:31:03

Vybíráme z Bazaru

Mars Teraformace + overlay
Mars Teraformace + overlay
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas