Port Royal vs Boží zboží vs Machi Koro

Hledám nějakou malou, ne moc těžkou hru, a tyhle tři mě zaujaly. Kterou z nich byste spíš doporučili? Nebo znáte něco lepšího, velikostně a obtížností podobného?
19.8.2019 14:52:51

3
jsou to 3 naprosto odlišné hry...
těžko Ti je jednoduše doporučíme, když nevíme v kolika hráčích a jakého věku chceš hrát... nás baví všechny 3...

Boží zboží je už trošku složitější, jako jednoduchou rodinnou hru bych nedoporučil

Machi Koro mi přijde vhodné i pro menší děti (musí umět číst)

Port Royal je taková loterie někdy dost o náhodě, jednoduché svižné a zábavné

pokud Tě lákají vyloženě menší karetky, tak za pozornost stojí ještě: Sushi Go!, Hanabi, Honshu, Hra o trůny: Pobočník krále, Jaipur, Křečkovaná, Memoarrr!, Sabotér, Velbloudí dostihy na cesty, Vítejte ve svém vysněném domově

19.8.2019 15:01:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Srovnání

Boží Zboží - nápad super, ale nakonec se hra nechová tak, jak by měla. Snaha o nějaké řetězení staveb moc nefunguje a vlastně se jedná jen o to, kdo postaví rychleji požadovaný počet staveb. O zbytečnosti tovaryšů nemluvě. Za mě rozhodně škoda, promarněný potenciál.

Port Royal - poměrně dobrá rychlovka, ideální pro rodinné hraní. Mám ji už dost ohranou a tak ji na stole vídám nerad, ale to není její chyba. Ve srovnání s hrou výše rozhodně doporučuji spíš tuto. Ale pozor, určitě bez rozšíření, které se mi nelíbí ani jedno.

Karty mrtvého muže - podobný princip jako Port Royal, jen ji nemám tolik nahranou. Kvalitativně stejná úroveň a tak záleží na vkusu (někdo raději PR, jiný KMM).

Machi Koro - nehrál jsem

Shrnutí: Boží zboží by mohla být skvělá a na svoji velikost i poměrně komplexní hra, ale bohužel se nepodařilo využít potenciál. Zbylé jsou fajn, ale spíš jen pro hraní s dětmi, takže záleží, co od toho očekáváš.

19.8.2019 15:11:15

spoluhráči
Hrál bych to nejspíš s rodiči a sestrou, s tím, že bych to rád bral na cesty. Hledám hlavně něco jednoduchého na pravidla, protože učení pravidel rodiče moc nezvládají.

19.8.2019 15:15:51

Doporučenie
Machi Koro som nehrala a Boží Zboží sa mi nepáčilo.

Za mňa však rozhodne doporučujem Port Royal. Hrávam ho s mamkou, ktorá moc zložité pravidlá nedáva a je to jej najobľúbenejšia hra. Je na nej fajn obzvlášť to, že vzhľadom k push your luck elementu, sa nemusím toľko držať späť a aj tak občas vyhrá aj mamka. Plus je super, že hra je dostatočne variabilná, takže mi nepríde ani po nejakých 50tich hraniach otravná.

19.8.2019 15:23:04

Stejně jako Simcsa
+ ještě doporučuji Tajuplné říše. Ty bavily úplně všechny, se kterými jsem hrál. No, a ještě když tak mrkni na The Mind, to myslím splňuje jednoduchost pravidel dostatečně :D

19.8.2019 15:37:41

...
Ahoj,

Z hier co si pisal by som vylucil to Bozi zbozi (aj tuto hru mam rad, ale hram iba s rozsirenim).
Machi koro - to je asi to najjednoduchsie z tychto hier a docela zabavne. Hadzes kockami, zarabas a stavias mesto. K zakladnej hre su este 2 rozsirenia - Velkomesto a Futbal. Obe pridavaju do hry nove moznosti.
Port royale - tiez dobra a zaroven jednoducha hra. Patri medzi taku hernu klasiku, ktoru by mal mat kazdy doma.
Okrem tychto hier by som odporucil Sedm draku, pripadne Théby Tomb raiders.

Tommi

19.8.2019 15:37:51

Za mě
Port Royal je super

Machi Koro - hral jsem jen parkrat a nejak vyrazne me nezasahlo

Boží zboží nebrat - ta hra je rozbitá

Ale uplne nej jsou z mensich karetek (overeno i na detech)
Fazole
Křečkovaná
Pět okurek

19.8.2019 19:24:48

a já to mám opačně
Znám všechny tři, mám machi koro a boží zboží a nejvíc se mi z nich libí právě boží zboží :-*

edit: nejednou jsem narazil na to, že někdo odsoudil boží zboží a přitom ho hrál špatně ;-)

19.8.2019 19:30:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Doporučení

Za mě můžu doporučit Wizard.

19.8.2019 19:39:32

.
Z tech tri port
Dalsi: the mind
6 bere
Sushi go

19.8.2019 21:16:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj
Machi koro - velmi jednoduchá hra, mňa moc neoslovila.. ak si niekedy hral osadníkov a bol si zúfalý z kociek tak Machi koro stavia na podobnom mechanizme s podobnou mierou zúfalstva.

Port Royal - trochu komplexnejšia karetka, neni zlá ale občas mám pochybnosti, či je tá hra dobre vybalancovaná. Možno je to iba môj pocit, inak ale má hra pozitívnu odozvu.

Boží zboží som nehral.

Dobré menšie hry tu už padli, ešte pridám Minutová říše - legendy, The Mind, možno niečo zo série Malé veľké xxx, ale tie sú už malilinko zložitejšie.

20.8.2019 09:13:51

.
Taky sem prilozim polinko do ohne. Za me bych doporucil spise Karty mrtveho muze, jak uz tu zde bylo zminovano. Za me zabavnejsi a variabilnejsi. Jinak jsem hral vsechny tri hry a nejsmysluplnejsi se mi zda Port Royal (necekane je na podobnem principu jako Karty mrtveho muze) za me ma Machi Koro a Bozi zbozi sve mouchy, ktere me od dalsiho hrani odrazuji.

20.8.2019 09:51:03

..

z tehle tri rozhodne Port royal, ty dalsi dve nic moc

Tajuplne rise jsou lepsi nez ty tri, pro dva Hanamikoji nebo Battle line/Skol ty Skoty

20.8.2019 10:12:02

...
Tajuplné říše jsou prima, ale pro rodiče asi nebudou
Port Royal je ok, Karty mrtvého muže je jeho jednodušší varianta, za mne víc akčnější
Neviděl jsem tu hru Krabčáci, tu bych přidal k doporučeným

20.8.2019 10:33:08

....
Priklanim se k Port Royal. Ale nize zminene Hanabi je taky fajn.

20.8.2019 17:58:02

Hanabi
Za mě fajn hra, ale pokud chce.clovek hrát dobře, musí se celkem soustředit, žádná oddychovka, navíc jsem už zažil rozepře mezi páry ohledně názoru, jak moc naprd to ten druhý hraje.

Několikrát tu padlo srovnání PR a Karet mrtvého muže. Osobně mě bavilo víc to druhé. Akčnější, rychlejší, asi jednodušší a přitom se dá taky něco vymyslet.

Z těch pirátských her mě pak ještě napadá Malacca.

20.8.2019 19:39:43

Vybíráme z Bazaru

Pandemic rychlé nasazení - nová ve fólii CZ
Pandemic rychlé nasazení - nová ve fólii CZ
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas