Poraďte - Pán prstenů

Ahoj, chtěl bych si v nadcházejícíh dnech pořídit nějakou epickou deskovku, asi tak pro 4 hráče. Nejvíce se mi líbí hry War of the Ring a Middle Earth Quest. Po přečtení recenzí a diskuzí u obou her si nemohu vybrat. War of the Ring mi přijde složitý a nevyvážený, ale líbí se mi prostě víc :) Nerad bych však ty 2000,- vyhodil za blbost. Kterou mi doporučíte, Vy, zkušení hráči ? Chtěl bych hru z prostředí Pána prstenů, ale pokud existuje jiná epicko - výpravná fantasy hra, klidně dejte typ. Děkuji všem za odpovědi.
28.3.2010 12:29:28

výběr hry
Pokud hru chceš hrát primárně ve 4, tak asi MEQ. Jinak pro mě je Tolkien srcová záležitost, takže Wotra mám hodně ráda. V čem ti přijde nevyvážený? Já odehrála desítky partií a nevyvážený rozhodně není. Ze začátku to tak vypadá, ale je to o načení se té hry a zkušenostech.

28.3.2010 13:13:50

to Sroty
WotR jsem nehrál, ale když mám mluvit o MEQu, tak je to opravdu překrásná hra, která má velmi dobře udělané mechanismy, které velmi věrně dokreslují promyšlenost toho světa. Navíc se odehrává v zajímavém období, které ale není nikde moc podrobnjěji popsané, takže ještě více dokresluje zážitek z Tolkienova díla. A jako třešnička na dortu jsou to vlastně dvě hry v jedné, protože za hrdiny je to úplně jiný zážitek a úplně jiný typ hry než za Saurona.
Co mě ale zatím na té hře zaráží je to, že se mi zdá být taky nevyvážená. Možná to zase bude nedostatkem zkušeností stejně jako u WotRu, ale použil jsem trochu matematiky a jsem kolem toho trochu skeptický. Pokud je Sauron schopný, tak podle mě hrdinové nemají moc velkou šanci na výhru. Všechno tak nějak hraje proti nim se mi zdá (oproti Sauronovi dost nesplnitelné Objectivy, některé naprosto rozbíjecí Eventy, nechutné a strašně zařezávací korupce, apod.). Ale jak říkám, možná je to jen malým počtem odehraných her (já jsem hrál zatím tak 5 her).

28.3.2010 13:45:51

to all
Děkuji sappho a Kadaverovi za názory. Přiznám se, že na trhu je tolik skvělých her že vybrat jednu z nich je nadlidský úkol.
Co se týče WotRu, z pročítání diskuzí mám dojem, že velká část úspěchu/neúspěchu stojí na hodu kostkami. Ale třeba to je jen můj dojem. MEQu vypadá také moc pěkně, ale necítím z ní takovou tu komplexnost (alespoň podle recenze a diskuzí, třeba se pletu).
Další hra, které mě zaujala je třeba RuneWars. Mám rád fantasy a tenhle kousek také nevapadá špatně.

28.3.2010 21:56:04

WOTR asi lépe ve dvou
Já jsem hrát WOTRa ve 4 jen jednou a moc nám to nešlo:-(
Zvláš´t u Svobodných Národů je to dost velká komplikace ... teda dle mého skromného názoru:-)

28.3.2010 22:16:27

Sroty
Ony jsou ty hry hlavně dost odlišné. WotR je figurková válečná hra a MEQ je epické, kooperační, dobrodružné putování hrdinů po Středozemi, za účelem zdolat Sauronův nápor, korumpování a ovlivňování. WoR není podle mě vůbec jednoduchá hra, je tam spousta možností co dělat a chce to dost odehraných her než si člověk zažije nějaké strategie a nehraje způsobem pokus-omyl. Když to člověk hraje jednou za čas, zapomene pravidla a není to vůbec jednoduché se do hry dostat, tak jako u jiných her. MEQ je zase podle mě třeba brát jako epické vyprávění, putování, žádné soutěžení kdo z koho, na to je tam dost náhody. Takže záleží co komu sedne. mě se líbí obě hry, ale s WotRem máme trochu problém, protože ho nehrajem často, takže nám dlouho trvá hra :). MEQ jsem sice hrál jen jednou, ale byl jsem unešen tou atmosférou, která je ještě o třídu silnější než ve WotR.

Hlavní tedy je, že jsou to docela odlišné hry, když vynechám téma.

28.3.2010 22:41:47

WotR x MEQ
MEQ je primárně dělaný pro hru více hráčů, WotR se sice dá hrát ve více hráčích, ale víc si to užijete jeden na jednoho, a přesně jak říkáš je to hra, kde záleží na hodech kostkami.
Takže rozhodně bych osobně pro více hráčů doporučil Middle Earth Quest, a když už ses zmínil o těch Runewars, tak to je taky ideální hra pro větší počet hráčů, ale to už záleží na tom co máte raději, MEQ je v podstatě RPG, Runewars jsou válečná strategie...

28.3.2010 22:45:50

Sroty
Beholder to vystihl přesně. Na wotra člověk musí mít čas a mít nahrána. Pak se dá hodně eliminovat náhoda hodku kostkou. A poslední věta z jeho příspěvku shrnuje vše podstatné :)

29.3.2010 09:09:16

Děkuji
Děkuji všem za Vaše názory. Middle Earth Quest to asi u mě vyhraje. Kooperativní hry mám rád, proto asi zvolím tu. Dovolím si Vás ještě obtěžovat s názorem na již zmíněnou hru Runewars. Nějaké krátké shrnutí herních principů a Vašich poznatků. Děkuji

29.3.2010 10:16:56

Sroty
Koukni na pátou diskuzi od shora - Runewars x WoW: the Boardgame ;), tam to Kadaver hezky shrnuje

29.3.2010 10:24:48

Sroty
A taky si přečti Sydovu recenzi a diskuse přímo u hry, myslím, že to je dohromady slušná dávka informací ;)

29.3.2010 10:28:32

Beholder
Už to studuji, díky za rady :)

29.3.2010 10:33:53

Vybíráme z Bazaru

Aeon's End: The New Age + SD + TA + ITW od 1 Kč
Aeon's End: The New Age + SD + TA + ITW od 1 Kč
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas