poraďte hru pre 6 a viacej hráčov...

Ahojte "Zatrolenci",
môžete mi sem nahodiť zopár typov na hru pre 6 a viacej hráčov?

Podmienky sú velice jednoduché - a síce
- jednoduché pravidlá (v zmysle rýchlo pochopiteľné),
- predovšetkým zábavné,
- samozrejme dostupné na trhu v SK či CZ.

Ďakujem za rady...
22.2.2010 20:38:03

tipy

Vysoké napětí, Roborally, Elfenland, Stíny nad Kamelotem, 6 bere, Bang

22.2.2010 20:48:45

DD

dalsi tip
Red Dragon Inn + Red Dragon Inn 2 - zaklad s rozsirenim se da hrat az v 8mi. Akorat to chce troska znalost ENG. Kazdopadne zabavnost tu je vysoka :)
Jinak hravame jiz uvedene RoboRally a Bang.
Dale pak Citadela se da hrat v tomto poctu a je celkem jednoducha.
Ale na party vozim prevazne RoboRally, Red Dragon a Bang.

22.2.2010 21:05:12

Přídavek k Sodovce
Deskovky: Tales of the Arabian Nights, Cosmic Encounter s rozšířením (až rozšíření přináší šestého hráče, ale je to nářez)
Karetní hry: Die Kutschfahrt zur Teufelsburg, Střelené Kachny, Královské rošády, Piráti
Párty hry: Time's Up, Activity 2

22.2.2010 21:06:20

tipy
Railroad Tycoon pro až 6 a hra, bez jednoho pro Klapzubovu jedenáctku Formula D, ta bude v cz co nevidět.

22.2.2010 21:50:45

DD

Formula D
Jj na tu jsem malem zapomnel. Tam jde v podstate jen o pravidla, jinak je hra jazykove nezavisla a da se hrat az v 10ti lidech.

22.2.2010 21:52:33

dodatek
Zapoměl sem napsat, že Rairoad neni v cz, ale sou tu ke stazeni pěkny přelepky od Caulyho, teda pokud by to nevadilo.

22.2.2010 21:54:13

hm..
zatiaľ z uvedených myslím, že najlepšie spĺňajú

Roborally a Activity

(Red Dragon je iba pre max 4 hráčov a to nám nestačí - hier pre štyroch máme dostatok)

22.2.2010 21:59:26

Finstere flure
Ahoj
No asi jdu s křížkem po funuse, ale teď mi přijde zábavná a bohužel málo známá hra Finstere flure. Jedná se o závodní typ hry a co jsem četl jinde, má být velmi dobrá. Tak nevím, ale o zkušenosti se určitě podělím.

18.3.2010 18:53:20

Dalsi...
Krome jiz zminenych bych si dovolil jeste doporucit Citadelu (ta je mozna malicko slozitejsi), Sabotera a Trans Europa/America.

18.3.2010 19:28:16

já bych doporučil
Bang, citadelu, formule d, střelené kachny, roborally, bláznivou zoo, ligretto, carcassonne, sabotér, kdo je osel

18.3.2010 19:36:35

obzvláš´t
toho Kdo je osel (who´s ass) tam jsem nahrál desítky her a pořád mega zábava a je až pro 12 hráčů

18.3.2010 19:38:27

pro 6 a vice
Ja bych doporucil se podivat na tyto:

Dixit - uzasna hra, zatim se libila naprosto komukoliv jsem ji ukazal
Time's Up - Skvela zabavna party hra, vrele doporucuji
Activity - klasicka party hra
Gift Trap - party hra o darovani a prijimani darku, da se u ni opravdu nasmat
Ligretto - hra dost o postrehu, rychla, jednoducha, zabavna, hraji vsichni zaroven, hodne intenzivni hra
Jungle Speed - take hra o postrehu, nekoho bavi vic jak Ligretto

18.3.2010 19:40:53

Long live the King
Sice jsem to jeste nehral, ale kamarad to ma a hodne si to pochvaluje, politicko/zadokudlovrazedna hra z prostredi stredovekeho dvora:) Idealne pry pro osm. Asi vypujcim a vezmu na Zatrocon, otazka je, jestli stihnu zahrat pri tom vsem, co uz jsem naplanoval:) Problem je docela dost anglickeho textu...

19.3.2010 09:26:17

Pro 6
Rodinná hra pro 6 je i Alhambra, nehráče značně baví.

19.3.2010 09:45:40

reagujeme všici pozdě, ale musím též.
Zábavná a opravdu jednoduchá postřehová-karetka Gold und Rum až pro sedm...bez textu jen obrázky a ty jsou moc vydařené
A pak Glum se všemi rozšířeními, není to nic drahého, bez problémů 8 hráčů:)Krásné téma, krásné obrázky, ale je potřeba , když aspoň jeden umí SKVĚLE anglicky..Hráli jsem to nedávno na Korunka Výjezdu, kolem třetí ráno a tak už jsem se dlouho nenasmál...třeba, můj sluha Igor, byl totiž za prozrazené grilování dvojčat majitele vyloučen z organizace sluhové a kuchaři, protože dvojčata se zásadně dusí! a hlášek si můžete vymyslet habaděj, stačí jen přeložit katastrofu co se postavě stane a zbytek si vymyslíte.
a třeba i DEMOCRAZY-v dnešní době politikaření moc poučné a hlavně vtipné...
NO a samozřejmě musím, jak je mým zvykem znínit Command and Colors: Ancient, kdy stačí pořídit Základ, 1.,2.,3. a 5. rozšíření a máš skvělou taktickou hru až pro 8 hráčů:)

19.3.2010 10:21:01

Moje tipy
RoboRally
Shadow Hunters
Švábí salát
Blafuj
Bluff
Černé historky
Jungle speed
Time's up
Bang


Co se nechytlo:
Hysteri Coach
Citadela

19.3.2010 16:10:07

nie je to neskoro...
ďakujem všetkým, nemyslím si, že je to neskoro... zatiaľ sa nechystám zomrieť - a aj potom to bude neskoro iba pre toho mŕtveho, ale nie pre tých živých :)

19.3.2010 20:20:13

DD

Red Dragon Inn
Prave proto jsem psal Red Dragon Inn + Red Dragon Inn 2 - samostatne jsou hratelne pouze ve 4 ale kdyz je zkombinujes coz bez problemu jde tak muzes hrat az v 8mi lidech.

22.3.2010 11:29:46

Cesta kolem světa
for MatN: Ještě by jsi měl upřesnit, zda máš zájem o klasickou deskovou hru a nebo karetní a even. v jaké cenové relaci? V tom je dost podstatný rozdíl a taky s kým to chceš hrát. Objevuje se tu hodně názorů a tipů a a by jsi pak nebyl zklamaný, až něco koupíš. My třeba hrajeme s dětmi již zmiňovanou Cestu kolem světa za 80 dnů a je to zábavná desková hra. Dá se říct, že je to "závodní hry" i když ten termín zní divně, ale cílem hry je absolovat danou trasu co nejrydchleji, ale POZOR, také za co nejkratší dobu. No a dnes si jedu již pro zmiňovanou hru Finsture Flure a po velikonocích ji vybalím a jsem na ni zvědav.
Co se týká hry Robo Rally, tak jsem sylšel, že je moc dobrá. Snad na ni dojde taky jednou řada.

Z těch katerních co máme doma, tak jsou zábavné určitě Střelné kachny a Sabotér. Skvělý je i BANG. Citadelu máme také doma, vč. rozšíření, ale moc ji nehrajem.

23.3.2010 06:21:38

skupinka ľudí
- viacmenej sú to dospelí ľudkovia, sem tam nejaké dietko,
- nezáleží na tom, či tá hra bude mať nejaký hrací plán,
- najdôležitejšie je aby to nebola hra, ktorú vysvetlovať bude treba dlhšie ako by vôbec sama trvala... :)

23.3.2010 16:46:46

hry pro 6 a více lidí
for MatN: Tak jak jsi se rozhodl/a/? Pokud jsou tvé kritéria jak jsi napsal/a/ doporučil bych určitě ty karetní hry co jsem jmenoval. Tedy Sabotér, Střelené kachny či BANG.

Z deskových her snad i RoboRally, ale osobně ji neznám, jen z vyprávění. Prý jsou pravidla také jednoduché. Pak se nám ještě osvědčila i hra FANTOM. Také na vysvětlování nijak složitá a je jen pro 6 lidí.

31.3.2010 20:19:31

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra
Escape Room: Úniková hra
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas