Pomoc s identifikací hry

Dobrý den všem,
někde na internetu jsem narazil na jednu hru u které si nepamatuji jméno.
Jednalo se o kooperativní deskovou hru se sci-fi tématikou. Hrály se tam mise, kdy hráči hráli společně proti hře, ale jeden z hráčů si vylosoval postavu sabotéra a jeho úkolem bylo nenápadně škodit, aby mise selhala.
Vím, že to není moc informací, ale třeba to někdo identifikuje.
Děkuji za pomoc.
30.8.2020 11:38:35

Možná...
Battlestar Galactica?

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

30.8.2020 11:40:43

CO
Třeba Nemesis?

30.8.2020 12:30:54

Tipuju
Nejsme tu sami
EDIT: omyl, myslel jsem Stanice Paranoia

30.8.2020 12:32:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Mozna

Zima mrtvych
Ale zde neni 100% jiste, ze bude saboter vylosovany

30.8.2020 13:05:27

.
Můžeš zkusit projít:

https://boardgamegeek.com/geeksearch.php?action=search&advsearch=1&objecttype=boardgame&propertyids%5B%5D=1016&propertyids%5B%5D=2814&B1=Submit

(sci-fi & traitor)

30.8.2020 13:33:28

Nalezeno
Díky všem za tipy. Už vím, proč jsem výsledek nechtěl vědět. Vítěz je Nemesis. Ale dát 3k za deskovku se mi moc nechce.

30.8.2020 15:34:57

Creed
Prní, co mě napadlo je Nemesis :-) ale říkal jsme si, jak někdo může hledat název u žhavé novinky :D

Jinak cena je 2650Kč ve většině obchodů s poštovným zdarma.

A další věc....tato cena je dnes už běžná. Nedáváš peníze za nic navíc oproti hrám za 1000Kč, možná spíše naopak....raději si nekupuj 3x hru za 1000 a kup si Nemesis a zažiješ mnohem více zábavy.

Prostě doba se mění. Hry se mění a i hráči mají mnohem vyšší požadavky na kvalitu, figurky a produkční hodnotu....to samo o sobě všechny velké epické hry posouvá na hranici 2500+ a je to cena hodně v pohodě!

30.8.2020 16:07:20

Korenar
To je na jinou debatu, podle mě naopak platíš u Nemesis hodně za ten plast a bez něj by to bylo komponentově srovnatelné s jinými hrami, které nemají tak vysokou cenovku. Můžeme se bavit o tom, že cenu nafukuje i design atd., ale zrovna Nemesis (v základní krabici) pokud vím neoplývá žádnou kampaní nebo nějakým zásadním inovátorstvím. Naopak já mám rád ty hry za tisícovku (dnes už teda spíš kolem 1200), protože často jsou to eura se zajímavými mechanismy (např. typicky hry od What's Your Game), které vyladit určitě dalo minimálně stejně práce jako u Nemesis, a mají neurážející design ve dřevě (které se často k tématu hodí). Tím neříkám, že nemá cenu kupovat Nemesis, pokud je to hra, ke které vím, že se budu vracet :) Jen mi nepřijde, že univerzálně platí "nekupuj tři jiné a kup toto, budeš na tom líp" (pro mě by to třeba téměř s jistotou neplatilo :) ).

A k té "nápovědě" od Creeda - upřímně, Nemesis jsem téměř hned zavrhl, protože od první chvíle, co jsem se s touhle hrou setkal, mi bylo několikrát zdůrazňováno, že v podstatě hráči hrají proti sobě a hra jim jen topí pod kotlem (což pak byla i moje zkušenost). A neřekl bych, že je tam "sabotér", resp. klidně můžou být těmi sabotéry 3 z 5 hráčů. Mě napadlo jako první automaticky BSG (byť jsem ji nikdy nehrál, tak je to pro mě etalon sci-fi kooperativky se zrádcem), ale ta už byla zmíněná :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

30.8.2020 16:39:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew - OT
Kdybych mohl, dám ti za tvůj příspěvek alespoň tři palce nahoru, protože se s ním ve všech ohledech naprosto ztotožňuju.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

30.8.2020 16:44:55

Malcolm
:)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

30.8.2020 16:50:01

Kew
Rozhodně neříkám, že hry za 1000 nemají kvalitu, ale pokud někdo hledá něco ve stylu nemesis, tedy atmosférický ameritrash....tak která hra za 1000 tě ho nabídne?

Nemůžeme přeci říci, že Puerto Rico (jinak skvělá hluboce strategická ekonomická hra) tě dá podobný zážitek....přesto je to kvalitní hra.

Poslední dobou, jak jsme zhýčkán kickstarterem, tak trochu smutně rozbaluji krabice "obyčejných" levných her, protože mě přijde, že toho obsahu dostávám zoufale málo.

Třeba jen základní krabice Tainted Grail je tak bohatá, že zůstává rozum stát za ty peníze...když to srovnám třeba s tím, co tě čeká u Břink nebo HP:Boj o Bradavice...pár karet, plán, žetony a tradá, krabice je prázdná :-S

31.8.2020 09:07:18

Korenar - OT
Tak hlavně, že když je krabice plná bordelu za bůhvíkolik tisíc, tak mě pak zaručeně čeká mimořádný zážitek.

Eldritch Horror se dá v klidu sehnat do tisícovky a rozhodně si nemyslím, že by to byl zážitek míň epický než u Nemesis, která stojí 2,5x tolik. Když vezmu čistě kooperativní variantu, tak se podle mě Nemesis Eldritchi ani neblíží, protože ta hra je zajímavá pouze když hráči hrají proti sobě. Jako kooperativní hra je to pro mě těžký průměr srovnatelný třeba se Záchranáři, které si notabene zahraju raději než Nemesis jako kooperačku.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

31.8.2020 09:33:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
Proto jsem psal, že záleží na tom, co od hry čekáš - jedna z nejlepších her, co mám doma, je King of Siam, celkem minimalistický filler za cca šest stovek :)

Vymazlený vizuál rozhodně podpoří zážitek ze hry, ale třeba Zombicide jsem ještě nehrál a ani moc neplánuju, protože herně je to blbost, co jsem pochopil a samotné figurky mě nepřilákají. A KS se podle mě zvrhl v prodejnu plastu. Rozumím, že někomu to vyhovuje, ale ty projekty jsou za mě jeden jak druhý :D

Nicméně už hodně přetékáme do basketbalu, Creed svou hru našel, takže to skončilo happy endem :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

31.8.2020 09:35:59

Kew - OT
Chtěl jsem ti za příspěvek opět dát ty již zmiňované tři palce nahoru, ale bohužel to ZH neumí, tak si je holt musíš domyslet.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

31.8.2020 09:50:13 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ach jo.....tady ale mluvíme o Nemesis, ne o kdejaké plastem přecpané kravině z KS s herní hodnotou "člověče, nezlob se"

31.8.2020 13:15:20

Vybíráme z Bazaru

Šerif z Nottinghamu 2nd Edition obalené karty
Šerif z Nottinghamu 2nd Edition obalené karty
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas